„Čtyři vraždy stačí, drahoušku“

• angličtina Four Murders Are Enough, Darling
TV spot

Učitel Georg Camel ze Springtownu marně usiluje nejen o pozornost žáků k veršům Shakespeara, ale také o pozornost šéfredaktora místního časopisu k básním, které píše. Rád by upoutal i redaktorku společenské rubriky Sabrinu. Vše se změní, když u dveří do bytu najde mrtvolu doktora Portera, otráveného lupiči kvůli šeku na milion dolarů. Nechápající učitel se nečekaně ocitá uprostřed bláznivého boje o peníze, který svádějí gangsterská banda ze San Boniga, v čele s Josém Antoniem a michiganská banda, kterou vede mladá Kate Draixová. Obě jsou přesvědčeny, že George má šek a snaží se ho získat. Obě za něj zaplatí kauci, když ho policejní komisař Brooks zatkne a obviní z vraždy. Muž je sice na svobodě, jeho trable však teprve začínají. V domě, ve kterém bydlí, se totiž ubytují členové obou gangů. Učitel si zatím užívá nečekanou popularitu vraha. Všichni ho znají, někteří se ho bojí, někteří si ho začali vážit a Sabrina, která ho dosud přehlížela, je jím okouzlena. Jenže praktiky padouchů jsou značně nevybíravé, a tak téměř kdykoli otevře dveře, vypadne z nich nějaká mrtvola. Do městečka se mezitím sjíždějí policejní posily a zabijáci. Ti se postarají o dostatek mrtvol, které mohou být připsány na vrub nic netušícího učitele. (TV Nova)

Toxin

To to je již filmová klasika a kdykoliv bude ve vysílání rád jej shlédnu znovu a znovu (úplně jednoduché vtípky, hlášky a přesto je to herecký koncert, který v dnešních snímcích by jste hledali marně). Kdyby se to natáčelo dnes asi by v tom snad ani neměl kdo hrát ... no bylo by to celé vyumělkované s mnoha efekty akorát by se tam nějak jako skoro vždy, ztratila ta duše ... prostě laskavý humor (byť je děj úplně blboučký) ... ()

orisek

Úžasný film! Už ani nevím, kolikrát jsem ho vlastně viděl, nicméně se na něj dá koukat pořád a nikdy vás neomrzí. Moc děkuji! ()

Sadova302b50

Skvělá pocta žánru, navíc spousta výborných herců a mraky dobrých hlášek. Sice to pro mě není ta nejlepší komedie od Lipského, ale na téměř plný počet to rozhodně je. 89% ()

smajki

Pan Lipský prostě komedie točit uměl. A zvlášť ty, které tak půvabně a něžně parodovaly americké detektivky. "Prostě otevřu dveře a vypadne mrtvola". Výborný scénář, přehlídky těch největších hereckých es československé produkce, památné hlášky jako "Všichni jsme Gogo", "Pánové, nesmíte se pořád mýt", nebo "Dej fem ten fek, fem vek". To vše dělá z filmu již naprostou klasiku. ()

pavel.stan

Tento film si téměř nikdy nenechám ujít, když běží v televizi. Skvěle napsané a posléze i zahrané postavy, výborní herci, legendární hlášky a to vše obohaceno obrázky Káji Saudka. Pan Lipský ztvárnil svou postavu naprosto bravurně a u scén, kdy otevře dveře a vypadne mrtvola padám smíchy. I další herci nezůstávají pozadu a skvěle ztvárňují své postavy (Josef Kemr má nezapomenutelné hlášky a exceluje snad v každé scéně, kde se objeví). Takže ve zkratce, film má nápaditost, originální humor, skvělé herecké obsazení, neuvěřitelně vtipné scény a to vše je prokládáno opravdu zajímavými obrázky Káji Saudka. I po letech film neztrácí své kouzlo a dokáže pobavit a dle mého názoru tento film patří ke skvostům české kinematografie. ()

JohnnyV

Tak tohle by v Americe nenatočili...geniální, jak jen to geniální může být. Pane Lipský, odpočívejte v pokoji! ()

andydufrsn

Naprosto geniální záležitost s neskutečným množstvím větších či menších fórů za účasti celé plejády tehdejších hvězd. Občasné dokombinování Saudkovým komiksem je přesně pasující. Děj je natolik potrhlej, že se Vám prostě bude líbit! ()

prasecak_cz

Nic jiného, než kult s hvězdným českým obsazením. Opět tu máme Káju Saudka! Ten dodává filmu unikátnost (podobně jako u Kdo chce zabít Jessie). Oldřich Lipský se zde vyřádil, ale za mě má i lepší výtvory. ()

Lukke32

Skvělá komedie plná hlášek. Filmu podle mne přispělo i to, že byla v té době Jiřina ještě koukatelná :) ()

Monicina

Pre mňa osobne najlepšia československá komédia všetkých čias. Výborná paródia na americkú gangstrovku, samí skvelý herci v hlavných aj vedľajších úlohách, úbohučký pán Camel, ktorého bravúrne zahral Lipský. Veľmi sa mi páčili aj skoky do reklám, ktoré boli parodiami, ako napr. na Lázně, spodky, soľ do kúpela. A tie scény - ručník-mýdlo a chudera pani bytná (skvelá Rosulková), ktorá bola v tom, že páni sa stále potrebujú umývať. To proste nemalo chybu. Tiež scéna: "Sabrino, čo kdybych ti řekl, že jseš v pokoji s mrtvolou. A ona na to prevráti oči a povie " Ale Georgi, to já přece už dávno vím, Promiň Georgi, ale tys mi vždycky připadal trochu jako mrtvola". Kedykoľvek to dávajú, vždy si to pozriem a je to neokoukatelné. ()

Rustik

Výborně zahrané, líbí se mi scénář a režie proložená malůvkami od Saudka. Nadčasová parodie na gangsterku. Dnes to budou dávat, tak se těším :-).......apropó proč dnes netočíme něco takového? Probudím se včera nebo takové koniny si nechte. Na to se za pár let nikdo dívat nebude. ()

mafer12

Nějak mi to nepřirostlo k srdci, je to parodické a ztřeštěné myslím až moc. Kresby Kají Saudka se mi nikdy moc nelíbily, komiksová forma mi příjde taková nepatřičná ve hraném filmu. Bohdalová je samozřejmě skvělá, ale tu jedinou si z toho pamatuju. A ty mrtvoly padající ze skříní a dveří, taky mít nemusím. ()

xplsek01

Je jich víc, asi sedmnáct... A máte všechny semestry? Studoval jsem dálkově. A na jakou vzdálenost? Současná produkce nesahá tomuto počinu ani po kotníky. Oldřich Lipský je ta osoba, která za to může. ()

Rangifer

Skvělá československá parodie na americké gangsterky s vynikajícími herci té doby. Lipský, Kemr a Filipovský, jsou parádní. Parodované stupidní reklamy a kresby známého kreslíře Saudka jsou taky super. ()

Praprase

Naprostá bomba mezi komediemi s nezapomenutelnými Saudkovými kulisami a kresbami. Po nedávné operaci mi to nedalo a pustil jsem si ji i přesto, že mě na JIPce varovali.... oprávněně. Protože smíchy jsem si málem roztrhal stehy i když jsem tenhle flák viděl asi po třicáté. Hlavně scéna s operací dálkového zvěrolékaře "doft, provádí fe vef..." mě málem stála šití. A když sestra na to zahlásila "to je metr, kdo to má šít..." tak jsem se zakousl do polštáře. Je to nadčasová směs gagů, které pochopí každá generace a humor je v ní krásně absurdní. Myslím že dnes už není možné něco takového natočit. Mýdlo končí, ručník končí.... ()

Retro biják 60. – 90. let

Retro biják 60. – 90. let