V prvním díle – nazvaném Přepadení - postarší učitelka paní Hrabánková zaklepe na dveře psychologa, aby se mu svěřila se svým příběhem. Jednou večer cestou na metro ji přepadl jakýsi mladík a ukradl jí tašku s penězi. Z loupežného přepadení se postupně stává terorizování, když žena mladíka pozná a dokonce ho ohlásí na policii. Nemá totiž bohužel žádné důkazy a mladík s ní dokonce bydlí v jednom domě. Oporou jí přestává být vlastní manžel, který zpočátku nevěří mladíkově tvrzení, že se žena chová jako zhrzená milenka. Nepotrestané zlo, které se vysmívá a stupňuje, stresuje ženu k nevydržení... Roli ženy, která sama vypátrá muže, jenž ji přepadl, a stane tak tváří v tvář zlu, nad nímž nemůže zvítězit, skvěle ztvárnila Iva Janžurová. (Česká televize)

kajas

Nepopírám, že se jedná o povedený film na zajímavé téma. Vladimír Dlouhý svou roli taktéž zvládl na výbornou. Přesto mi chybělo nějaké vysvětlení jeho chování. Navíc nemám příliš v oblibě paní Janžurovou a pan Kodet mi až příliš připomínal svého Jindřicha z "Pelíšků".. ()

rakovnik

Vynikající psychologické drama, místy až thriller. Není nouze o nečekaný (nebo spíše "nedoufaný") vývoj, zvraty, překvapení. Škoda jen, že takto propracovaný scénář a skvělí herci zůstali pouze v záběru televizní kamery. Tento scénář by zvládl klidně filmové plátno a to nejen díky přesné a bravurní Ivě Janžurové a přirozeném Janu Kodetovi. ()

dr.fish

Iva Janžurová coby učitelka na zdravotní dovolené u psychologa vypovídá o přepadení, následném patologickém vztahu k pachateli a dopadu těchto událostí na ni i na rodinu. Výborné drama, skvěle zahrané všemi zúčastněnými. Ano, řada věcí je velmi zjednodušených a některé charaktery postav (zejména ve škole) dost odfláklé, ale jinak super. Cyklus Oběti považuji za jeden z nejlepších počinů ČT v posledních letech. 85% ()

sator

Děsivé,přesvědčivé a nápad obsadit bratry Dlouhé do proti-úkolů, vyšel na 100 %. Těžko najdu odvahu se na to ještě někdy podívat....(2012 sem našel uff..) 100 % ()

Jizni Tlapa

Skvělý filmový počin P.Slavíka, ve kterém můžeme vidět tu nejlepší plejádu českých herců. Nelze řící, kdo z výše zmiňovaných zahrál nejlépe. Celé to byl herecký koncert ve strhujícím dramatu posazeného do "zašpiněného" sídliště, s věčně kouřícím J.Kodetem, netradičně úlisným V. Dlouhým a chybně zvoleným hudebním podkresem, který "zlodějsky" ukradl těch zbývajících deset procent do úplné spokojenosti. 90%!! ()

RonaMidu

docela napínavé,i když jsem chvílema nepochopila chování oběti....no,ale to po mně ani nikdo nechtěl,nebo jo?:-)...Jiří Kodet mi ve své roli,trochu "pelíškovského" charakteru přišel výborný,zrovna jako ostatní herci ()

A.L.E.S.

Je to poprvé, kdy jsem viděl Vladimíra Dlouhého v záporné roli. Něco na tom, že se negativně laděné role hrají nejlépe, opravdu bude, protože Dlouhý byl vynikající a už za jeho šibalský pohled by člověk sáhl po něčem, čím by ho praštil. Jinak příběh vyznívá docela reálně. Spravedlnost je někdy nespravedlivá. ()

pfa

Přepadení je jedna věc, ale ta strašná nemohoucnost je dost zoufalá... První příběh z cyklu Oběti je i hned na prvním místě v mém pomyslném žebříčku této dramatické série. [9/1O] ()

mira007

Těžce koukatelný film na bezmocnou oběť a vysoce "nesympatického" agresora. Skvěle zahrané triem Janžurová, Dlouhý,Kodet... teď jsem si uvědomil, že to je jeden z filmů kde se bratři Dlouzí vůbec sešli. ()

dawe787

První díl se mi líbil. Kodet se tu nezapřel a Janžurka se opět vcítila do role a zahrála jí exceletně tak jako Vladimír Dlouhý. Sice hrál takového dacana, který byl každou chvíli na ránu, ale o tom ten příběh byl. ()

derewi

Tíživých 5 hvězdiček pro zdařilý, emočně vypjatý, realistický snímek bez špetky melancholického tlachání a nesmyslného moralizování. Skvělé herecké výkony. Každý záběr měl svým negativním způsobem smysl. Bezmoc a holá pravda. ()