V tomto silném příběhu, natočeném podle skutečné události, absolvent harvardské univerzity Bryan Stevenson svede právní boj o osvobození neprávem odsouzeného. (Magic Box)

petikacka

Je to možná zbytečně moc dlouhé...Přesto je to velice silný příběh podle skutečnosti který je napínavý a chvílemi se člověk cítí naprosto bezmocný...Americký soudní systém je opravdu velice zvláštní a obzvláště na americkém jihu se s tím moc nemažou...Rasismus je tam pořád velice silně zakořeněný...Za mě 85% ()

Lacike

Rozvláčna súdna dráma, ktorá ukazuje jak šlendriánske procesy prebiehali v USA a to aj v tak vážnych prípadoch v ktorých obvinených odsúdili na trest smrti. Celé sa to postupne zvrhne na protirasistickú agitku v ktorej napriek jasným dôkazom o nevine, zlí belosi postavený na vysokých pozíciách, odmietajú uznať svoju chybu až do zázračného finále v ktorom ju proste uznajú a to je všetko. Ide sa domov. Ďalší dôkaz, že je systém v USA zle nastavený a nerozhodujú pravidlá a zákony, ale ľudia. Ale ako som povedal, všetky tieto staré známe skutočnosti sú podané strašne rozvláčne vo filme s prehnanou stopážou, ktorý vlastne nič nové neprináša. 5/10. ()

MrHlad

I přes hvězdné obsazení je Obhájce nevinných hodně utahaná nuda, kde se jen těžko hledají napínavé momenty. Tvůrci vsadili na poselství a hluboce lidský příběh, ale tak nějak se vykašlali na všechno ostatní, takže i přes potenciálně atraktivní zápletku je to celé nakonec jen televizně vypadající prázdné nic, o rasistických buranech z jihu. Tohle téma už v Hollywoodu zpracovala spousta filmů. A většina z nich byla zajímavější a zábavnější než tahle předvídatelná a jednoduchá podívaná, která se snad i bojí být něčím zajímavá a jiná a zuby nehty se zkouší držet ve škatulce "neurážející průměr." Což je sakra málo. ()

classic

„Proste, súcit” , ale, s kým mať vlastne tento súcit ? Buď s prehnitou americkou justíciou a ich typické prehmaty, t. j. «justičné omyly» , kedy konečne (pre)pustia nevinného človeka na slobodu (najmä Afroameričana) z múrov väznice, a to aj po extrémne dlhých, desiatkach rokov, keď si aj sami zrejme povedia: „Hups, toto je akási chyba, veď ale mýliť sa, je predsa ľudské, však ?” , alebo, kto im potom vráti ten stratený čas, že ani samotné odškodnenie, ak sa ho avšak dočkajú, nezahojí všetky rany na ubolenej duši, ktorá je už po zdravotnej stránke dávno podlomená ! Na každých deväť ľudí, ktorí boli v USA popravení, pripadá jeden človek odsúdený na smrť, ktorý bol uznaný nevinným a prepustený, čo je šokujúca (alarmujúca!) štatistika pochybenia. A skúste si to teraz následne vynásobiť, čo vám z toho bude vychádzať ? A v rasisticky založenej Alabame, naprosto nič nové pod slnkom, keď si to tentokrát zlízne černoch v produktívnom veku, Walter "Johnny D." McMillian, ktorého obvinia zo zabitia 18-ročnej belošky Rondy Morrison, odsúdia ho na základe pochybného svedectva kriminálnika Ralpha Myersa, a tak ho prokurátor Chapman ihneď šupne natvrdo za mreže, kde mu hrozí i trest smrti ! Našťastie sa jeho prípadu ujíma začínajúci černošský právnik Bryan Stevenson, podľa ktorého pamätí (knižnej predlohy) uzrel svetlo sveta aj tento podarený film na motívy skutočných udalostí. Havajčana (režiséra), Destina Daniela Crettona vôbec nepoznám, ale to absolútne nezabránilo tomu, aby som si od neho pozrel pozoruhodný snímok, v ktorom účinkuje, napríklad - Michael B. Jordan, ktorý so svojim slávnym menovcom, basketbalistom, nemá nič spoločné, iba rovnaké meno a priezvisko, a to je asi tak všetko. Bakari je fenomenálny, žiadny nádych po N'Jadakovi z Čierneho Pantera, ostáva iba mimoriadne sústredené herectvo, pred ktorým naozaj, klobúk dolu ! Jamie Foxx sa cítil, ako kapor vo vani, tesne pred Vianocami, a to doslova ! Bie Larson ma celkom potešila, keď už teda nič iné. Veľa krásavíc sa tu nevyskytlo. Do budúcna zvažujem, že dám ešte šancu dajakému filmu od D. D. Crettona. ()

T2

Rozpočet $25miliónovTržby USA $36,001,502Tržby Celosvetovo $50,401,502▐ Tak toto mi sadlo, takéto smutné príbehy ma dostanú. Väzenská téma a bezprostredná americká nenávisť voči černochom. Veru je asi z čoho vyberať, v tej slobodnej amerike sa veru majú ľudia ako v raji, a odsúdia bez problémov toho kto im "je trochu nesympatický" a vojde im do cesty, heh, nuž smola. Smutný ale silný príbeh o tom ako sa nakladá so zákonmi medzi papalášmi, tí čo ich majú velebiť ich najviac zneužívajú, no krása a smutná realita. Michael B. Jordan v ďalšej dobre vytipovanej úlohe. /80%/ ()

• Natáčanie filmu prebiehalo na viacerých miestach v amerických štátoch Alabama a Georgia. (MikaelSVK)
  • Celosvětová premiéra proběhla 6. září 2019 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (BMW12)
  • Film vychází ze stejnojmenné knihy „Just Mercy“ od Bryana Stevensona. (SONY_)

Michael B. Jordan v biblickém velkofilmu

Michael B. Jordan v biblickém velkofilmu

26.03.2019

Herec Michael B. Jordan (Creed, Black Panther) bude produkovat a zároveň ztvární hlavní roli v biblickém velkofilmu Methuselah od studia Warner Bros. Příběh vypráví o muži, který se dožil 969 let,… (více)