Noc plná milostných a bláznivých studentských dobrodružství, jimiž končí dětství a začíná život. Skupinka studentů a studentek z maloměsta má před sebou poslední den prázdnin. Dva kámoši, Steve a Curt se chystají na univerzitu, další čeká nástup k vojsku, jiní vlastně ještě netuší, jak se svým dalším životem naloží. Frajírci závodí v nablýskaných i otlučených autech, dívky se vyzývavě procházejí v ulicích, plných rock'n'rollu. Dění kulminuje uprostřed noci plné bláznovství, krátkých okamžiků lásky, prvních polibků, honiček v autě a problémy s policií...
Film režiséra Georga Lucase (jenž se později proslavil sci-fi ságou Hvězdné války), zachycuje atmosféru počátku šedesátých let minulého století, obraz mladé generace a konec jejího dětství. V době svého uvedení snímek zaujal prolínáním několika příběhů, jemným humorem i nostalgií, s nímž jsou vyprávěny, stejně jako výrazným využitím dobové hudby, obrazovým zachycením kamery (Jan D'Alquen a Ron Eveslage) a brilantními hereckými výkony mladých představitelů. (Česká televize)

Marmaduke

Where were you in '62? Hmm, nikde, ještě jsem nebyla na světě (alespoň ne v tomhle těle). A tak mi nezbývá nic jiného než toužebně sledovat hlavní hrdiny, kterak usrkávají třešňovou kolu u Mel’s drive in a z autorádia jim vyřvává Wolfman Jack. Takhle si já představuji atmosférický film! ()

asus

Tento film je pre mňa veľkým sklamaním na začiatku to vyzeralo zaujímavo,ale bohužiaľ po chvíli som sa začal nudiť až do konca filmu.Na filme ma zaujalo len hudba a auta,nič viac. ()

honza.g

Díval jsem se kvůli upozornění, že v tom bude má oblíbená hudba 60.let, ale film přináší víc: bravurně evokuje atmosféru éry JFK, kdy hudební rozhlasové stanice byly součástí života běžných Američanů v takové míře jako nikdy předtím ani potom. Dle titulků zazní asi 40 písniček od 35 interpretů, ale nejde o hudební film. Nedlouhé ukázky z vystoupení kapel lze spočítat na prstech jedné ruky, jenže ten rokenrol tvoří jakousi tkáň, na které se posouvají příhody mladíků na prahu dospělosti během jediné noci. Po filmařské stránce není co vytknout, není to nostalgická vzpomínka ani hraný dokument, ale od každého trochu, celé to pěkně šlape,. Se Star Wars nesrovnatelné. 4 1/2 * , orotože to není strhující nebo nějak extra hluboké, což je asi dobře, to by tu atmosféru rušilo. ()

Jester_X

Stejně jako auta proplouvají nočními ulicemi v rozvláčném tempu, tak celý film svojí narací nikam nespěchá. Stejně jak atmosféra té doby byla spíše o stylu než o silných ideiích, tak celý snímek stojí na unikátním stylu a atmosféře doby. A stejně jak populární hudba té doby ještě nezvala k revolucím, ale chtěla být v první řadě zábavou a soundtrackem života, tak hlavní hrdinové se chtějí především bavit a nemají silné životní ambice. I přestože základem filmu není obsah, ale forma, po závěrečných titulcích zní hlavou myšlenky, kde se lámou a rozbíhají životní cesty. ()

opatstviolov

Americké graffiti je film s neskutečně vtahující atmosférou brzkých šedesátých let, která je tvořena skvělými písničkami a hezkými auty. Je to film, kde se nic neděje, ale stále je co sledovat. 10/10 ()

Dal_i

"Při sledování 'Americké graffiti' jsem byl fascinován tím, jak tento film odráží George Lucase, zejména v kontextu jeho životopisu. Jeho první režijní kroky měly pro mě osobní přitažlivost, zvláště když jsem si přečetl, jak se Harrison Ford připojil k tomuto projektu. To mě vedlo k objevování Lucasových počátků, daleko před jeho slavnými Star Wars. Zaujala mě rozhodnutí natáčet film v noci, což vyžadovalo zvládnutí logistiky a řízení štábu. Myšlenka na ukončení jedné etapy a začátek další v nočním maloměstečku dodává filmu osobní rozměr. Lucasovo láskou k autům a celkovým vyjádřením nostalgie z mládí vytváří podmanivý obraz. A kdo by mohl zapomenout na ten ikonický žlutý Ford? Jeho přítomnost se mi bude dlouho vybavovat. Celkově mě 'Americké graffiti' mile překvapilo a poskytlo pohled do začátků talentovaného režiséra George Lucase." ()