Je vianočný deň, keď sa rodina Milgramovcov prebudí a nájde tajomnú čiernu látku obklopujúcu ich dom. Niečo mimoriadne sa deje priamo pred ich dvermi, ale čo presne? Priemyselná nehoda, teroristický útok či jadrová vojna? Po desivých argumentoch zapínajú televízor a zúfale čakajú na nejaké informácie. Na obrazovke sa objaví správa: „Zostaňte doma a očakávajte ďalšie pokyny“. (dixx)

ledzepfan

Sci-fi-hororová alegorie na realitu dnešních dní.. Ta myšlenka z toho možná až moc umělohmotně trčí a někde ve třetí čtvrtině tomu na chvíli padá řetěz, ale ta finální cca čtvrtinka je tak uspokojivá, že se hecnu a tu čtvrtou hvězdu tam dokopnu. Příjemné překvápko. ()

Vxxx

Béčkové něco, co se tváří jako horor. Není to originální, ani dobře natočené. Herecké výkony jsou jak ze školního představení a vizuální efekty snad ukradli z původního Vetřelce. Hudba, jako jediná, byla docela zajímavá. Díky bohu za krátkou stopáž. 2* ()

honajz2

Naprosto skvělý nápad utopený v kabelech idiotismu všech postav, idiotsky vedenému příběhu a spoustě nelogičností. Jako upřímně, tak promrhaný potenciál jsem už dlouho neviděl. Jako vážně, proč se tu všichni chovají jak pitomci? Hlavní hrdina je tu asi nejnormálnější, ale i tak někdy reaguje strašně unáhleně, jeho přítelkyně je kvůli všemu uražená, jeho matka reaguje zase strašně zmateně a když už to vypadá, že by se jí dalo fandit, SPOILER umře KONEC SPOILERU, jeho otec je totální idiot, jeho sestra se chová jako namyšlená pinda, sestřin přítel se ze začátku chová jako blb a pak se začne chovat jako Kazan z Kostky, který není matematický génius a děda by mohl být jakž takž zajímavý (ačkoli se taky chová jako blb), ale přece jenom, je nejstarší SPOILER a tak umře první KONEC SPOILERU. Komu mám jako fandit? Takže jsem jenom čekal, až všichni umřou. Někde před koncem se nějaké napětí objevilo, jenže hnedka zase zmizelo. No a pak přišel konec a to jsem se už jsem se začal smát. Úplně mi to připomnělo Futuramu Milion a jedno chapadlo, ale myslet to vážně, aby to působilo dobře, to zvládne režisér, který není úplný packal, což tady je, jak se mi ukazovalo celou dobu. Jako fakt, já se tam vznesl, tak už jsem jenom čekal, že řekne: "Budeš milovat chapadlo svoje." Pak by to bylo dokonalý. A ten úplný závěr, ten z toho udělal něco strašně nelogického. No a prosím, tím to končí. To už tu vážně není nikdo, kdo by byl schopný natočit takovýhle horor? Protože z tohohle roku jsem neviděl žádný pořádný horor a štve mě to. 1* ()

dubinak

Tohle je pro mě docela těžko hodnotitelné. Sem tam jsem z toho všeho měla rozpaky, i když námět se mi líbil, přesto, že jsem tento nápad viděla už jinde. Co mě mrzelo bylo divné chování postav a obecné asympatie k nim. Možná bych čekala trochu propracovanější scénář a ne tak jalové některé situace. Obecně ale hodnotím za tři, protože nic víc k tomu nemám. Čistě neutrální postoj. Možná bych si uměla představit, že by to mohlo víc fungovat v krátkometrážním nebo středometrážním měřítku. ()

elanius

(98/2018) / Napínavý, psychologicky ladený, dobre vymyslený malý filmík s prekvapivým až "Cronenbergovským" záverom. (8/10) ()

RaggamuffinSVK

Až na posledných 20 minút veľmi slušný a atmosferický psychologický horor. Žiaľ, záver sa zvrtne do tak nepozerateľného mixu katastrofálnych efektov, wtf momentov a doslova kravín, že dokáže zabiť všetko, čo film budoval. Premrhaná príležitosť, pretože myšlienka slepého nasledovania príkazov proti kritickému mysleniu bola v začiatku naozaj perfektne využívaná. Škoda. ()

xLIGHTx

Nenápadnejšia snímka z r. 2018, ale feeling znepokojivosti značný. Herecké osadenstvo prijateľné. Ono, celý príbeh by sa možno dal spracovať aj ako jedna epizóda (opäť spomínaných) Krajných medzí alebo iného seriálu. Temný, sci-fi, mysteriózny (neskôr aj dosť hororový) príbeh širšej (a pekne rozhádanej) rodiny, odohrávajúci sa počas Vianoc v Británii. Pár momentov bolo pomerne silných a desivých. Paranoidná atmosféra by sa dala krájať. Ale záver imho nebol vôbec ideálny, to je škoda, lebo to mohla byť väčšia pecka. Za štyri slabšie káble, ehm, teda štyri slabšie hviezdy. ;) (Alebo tri silné.) ()

BoredKid

Výborný začiatok. Originálne scifi. Kludne by som tomu pleskol plný počet, ale musím ubrať jednu hviezdu za ten koniec. Nebol zlý, ale možno som čakal trošku iné rozuzlenie. ()

bobstock

Zajímavé scifi rozehrává psycho hru v domečku, z kterého nelze za podivných okolností uniknout. Zjistíte, že váš otec je bez anglického fotbalu paranoidní vrah a příliš dlouho sedět u televize není rozhodně zdravé pro nikoho. 60% ()

Hernycztek

Vcelku zajímavý nápad na lehce paranoidní sci-fi, které však nevyužilo plně potenciál. Z počátku si to drží skvěle temnou atmosféru, kdy divák netuší o co se bude jednat a je tak v napětí spolu s postavami, při čekání na další zprávu, která by snad něco mohla poodhalit. S dalšími instrukcemi už je divákovi jasné, o co že tam jde a film v tu chvíli ztratí všechno, čím byl do té doby zajímavý. Má to totiž příšerný casting herců, na které se téměř nedá dívat, natož je poslouchat. Tolik otravných ksichtů jsem pohromadě dlouho neviděl a když se k tomu přidá scénář jejich charakterů, tak jsem měl pocit, že sleduju céčkový horor, co dávají po večerech na TV Barrandov. Je sice hezké, že se hysterie a paranoia dostaví poměrně rychle, ale nepřijde mi důvěryhodné, aby se lidé začali chovat tak, jak to předvedli tito ,,herci.'' Obzvlášť ne, když je to jedna rodina. Potěšující je menší role hláškujícího Davida Bradleyho, který má méně prostoru než by zasloužil. Originalitu tomu upřít nemůžu, ale stupidita scénáristy a v závěru viditelně nižší rozpočet, který to poslal do Béčkových vod, si vyžádali své oběti. O čtvrtém bodíku bych zauvažoval v případě, že by byl vysvětlený konec. Tímhle způsobem končí téměř všechny podobné filmy a mně už to prostě nestačí. ()

pilarius

Taková konina, ale místy zajímavá. Škoda, že ty postavy byly tak strašné, protože většina herců se dost snažila, hlavně morous Bradley zářil. Smíříte-li se předem s tím, že to opravdu je konina bez pointy, těch 90 minut se dá přežít relativně ve zdraví. ()

Isomut odpad!

Keby existovala nejaká mierka stupidity, tento film by stanovil latku veľmi vysoko. Takmer každá postava trpí istým defektom osobnosti, takže by bola len otázka času, kým by sa vykynožili aj sami bez pomoci prírodnej nehody. Toľko nenávisti už od začiatku filmu a hlavne nám to pekne ukazuje, ako má televízia navrch pred čistým rozumom. Ale nie že by sa dalo od britskej produkcie čakať niečo svetoborného. ()

M.Myers

No to byla teda rodina!!! Takhle se k sobě nikdo nikdy v reálném životě nechová!!! Tohle mě celých devadesát minut tak vytáčelo, že jsem to chtěl fakt vypnout.Ale vydržel jsem, hlavně tedy kvůli tomu, abych zjistil, co že se to tam vlastně děje. No ani výsledek mě příliš neuspokojil, ale možná, kdyby v tom nebyla rodina psychopatů, kreténů a rasistů, tak by to na průměrné hodnocení stačilo, takhle ale zdaleka ne. ()

CharlieSs

Oh... Já si tak říkala: "Jo, super! Tohle bude nějakej katastrofickej, post-apo film!" a asi do 3/4 filmu to tak pořád i připadalo, ale potom přišly ty zvraty a já si říkám... "Prosím...?"... Nemluvím ani o tom debilním pánbíčkáři, který byl naprosto nesnesitelný, bezcitný a veden božím plánem a nařízením... :) :) :) a ten konec, to mě naprosto utvrdilo v tom, že ani náhodou nemůžu dát ty 4*, které jsem původně dát chtěla. Jo, originalita... Ale stejně sračka. ()

Raziel_cz

"Hello Ruby. Worship me." Britský vánoční Videodrome. Věčný souboj otevřených myslí s omezenci, metafora na rodinnou dynamiku a bezmyšlenkovité následování toho, co vidíte v televizi. Pro mě to bylo hrozně frustrující sledovat, protože kdyby kurva "záporné postavy" na chvíli zavřely hubu a poslechly ty "kladné", mohlo to celé dopadnout úplně jinak – ale o tom to je a funguje to. A navíc, kdyby to udělaly, neměli bychom parádní finále s efektní stop-motion animací, úžasně podtrhující odcizenost všeho, co tam vidíte. Výrazně podhodnocený film. ()

Ben Nevis

Uzavřít skupinu lidí není zrovna originální filmový nápad, ale nepřítel mi přišel celkem originální. Už ze začátku vidíme, že rodina má svoje problémy a nejspíš by se pozabíjela i bez vnějšího zásahu. Kromě poukazování na provinční rasismus (jehož obětí je vždy elita z dané rasy, dejte tam někdy negramotného člena gangu, chytrolíni) a malost tu máme slepé následování pokynů z TV a další neduhy moderní společnosti. Imigrantům otevřené a ztraceným synům vstřícné rodině by se to nejspíš nestalo... I když závěrečné scény tomu zrovna nenasvědčují. ()

MickeyStuma

´Čekejte na další pokyny.´ Tak takovýhle štědrý den by se nikdo s přesnou určitostí nepřál. Nejdříve to začne rodinnou nevraživostí k indické dívce Annji ,kterou si domů přivede Nick. Snad kvůli pleti či náboženství, čert ví, ale náhle přijde jako blesk z nebe naprostá izolace. Jednostranná komunikace probíhá jen formou pokynů na televizní obrazovce a následující události tak vezmou za své. Začíná noc hrůzy, zoufalství a beznaděje odehrávající se na poli pěti postav, kde psychologie jednotlivců sehraje setsakramentsky velkou roli. Závěrečný akt už jen přináší spoustu fantastických prvků, které v rámci žánru mohou přinést nějakou tu roušku filmové zábavy. Film je vcelku působivý, ale místy je patrná scenáristická zmatečnost. Ale jo, film stojí za to. Koncept je vysoký, avšak naráží na zoufalost být něco víc, než obvykle námětově stejné nízkorozpočtové snímky. Vliv na tom mají hlavně CGI efekty, které po vizuální stránce ujdou. Onen závěr filmovým matadorům asi vyvolá kyselý úsměv na tváři s myšlenkou, že něco takového tu již bylo nesčíslněkrát, ale to přece nemusí být ihned vadou na kráse. Alespoň v tomto případě. Cílem je hlavně ukázat chování lidí jsou-li pod tlakem a jak může být jejich mozek myšlenkově vyprázdněn pouhým vnímáním televizní informatiky. V podstatě vše, co je v příběhu ukázáno, je realismus všedních dnů, jen v tý nejvyhrocenější podobě. Sci-fi motiv už je jen jako žánrový doplněk představující tolik známý strach z neznámého. Ano, je to temný a depresivní horor, ale s posláním. Kolik diváků si toho všimne? ()

Xeno.morpH

No, jakž takž, až na tu trapnou a do očí bijící propagaci multikulti, rodilí staří britové jsou konzervativní fuj, utiskující hodné barevné :D Prostě Británistán, už ani horor neumí udělat bez politickokorektních multikulti sraček. ()