Devět královen

• Česko Podraz (více)

Juan (Gastón Pauls) se jednoho rána pokusí nemotorně uplatnit stejný podvod na dvě různé pokladní v samoobsluze. Když je odhalen, ujme se ho muž, který ho celou dobu tajně pozoroval. Marcos (Ricardo Darín) se však za policistu pouze vydává: ve skutečnosti je zkušeným podvodníkem, jenž si nevinně vyhlížejícího mladíka vytipoval jako svého nového komplice. Juan se pod Marcosovým vedením rychle vypracuje v mistra přetvářky, který umí šikovně manipulovat s city svých bližních a vymámit na nich prakticky libovolnou částku. Před sehranou dvojicí je teď úkol ukrást a výhodně prodat vzácný aršík devíti známek z období Výmarské republiky nazvaný "Devět královen". Tu vlastní ostražitá dáma jménem Berta (Elsa Berenguer). Špičkoví podvodníci rozjíždějí smrtonosně elegantní hru, v níž neváhají překvapovat jeden druhého. Kromě pravých známek je však ve hře i jejich dokonalá kopie z padělatelské dílny Bertina bratra Sandlera (Óscar Núnez). Důležitou roli sehraje i bohatý sběratel Vidal Galdolfo (Ignasi Abadal) a Marcosova krásná sestra Valeria (Leticia Brédice), jež se sourozencovým životním stylem zásadně nesouhlasí. (oficiální text distributora)

LeoH

Slibně šlapající začátek, ale velice brzo začne všecko až příliš nápadně směřovat k šokující pointě, na níž nakonec nic až tak šokujícího není (možnosti jsou koneckonců jen dvě a ta správná se nabízí o to víc, oč urputněji od ní film odvádí pozornost – nebo jsem už podobných „historek z podsvětí“ viděl příliš mnoho?). Přesto by mohlo mít smysl pustit si i podruhé, když by si člověk chtěl zrekapitulovat, kdo vlastně stál na čí straně. Venkoncem solidní, svižný oddechový podvodnický filmeček v osvěžující španělštině. ()

genetique

Oveľa premyslenejšie, sofistikovanejšie a uveriteľnejšie, než väčšina amerických heist movie. Tento film má skrátka všetko, čo od podobných filmov čakáte - skvelý nápad, napätie a vychytaný záver. Myslím, že keby s niečím podobným prišiel Hollywood, už teraz je z tohto filmu klasika. Film začína pomerne kľudne, až by som povedal tuctovo, no po pár minútach sa začne rozbiehať kolotoč neskutočných situácií. Každú minútu drží film diváka v strehu, stále sa niečo deje, film nemá hluchého miesta, nevypĺňa zbytočne vatou hluché miesta a nepoľaví až do samého záveru, kedy zasadí finálny úder znamenajúci knock-out. No a samostatne by som chcel dať palec hore za výkon Ricarda Darína. 85%. ()

Renton

Scénář: Fabián Bielinsky .. Svého žánru průměr. Stejně tak je průměrný podvodník Juan, kterého u jednoho nepovedeného kšeftu potká Marcos. Ten je zkušenější a hlavně ukecanější. Oba se dají dohromady a přes spoustu kotrmelců a kliček rozjedou jednu větší akci.. Herecky i filmařsky povedená záležitost z Jižní Ameriky, kterou příjemně zdobí několik povedených hlášek, scén a podvodnických fíglů.. ()

DannyBoy80

Na film jsem se těšil, ale nic moc. Docela dost jsem se nudil. Jeden ze slabších podrazáckých filmů. Prostředí a reálie Argentiny nebyly vubec využité, což si myslím mohlo film hodně ozvláštnit. Celý film je vykonstruovaný, náhodně by to mohlo být, ale bez toho závěru. Slabých 50%. Bohužel ani herecky nenadchlo. Film měl být postaven na scénáří, ale bohužel zrovna scénář je nejslabší součást tohohle filmu. ()

• Film se natáčel v Argentině (Puerto Madero, Buenos Aires) v květnu 2000. (GASTON73)