Otec se svým synem a dcerou se dostávají do tábora Arawak, kde si chtějí užít klidnou plavbu lodí po jezeře. Jejich bezstarostné chvíle končí ve chvíly, když se jejich loď srazí s motorovým člunem, což má za následek tragickou událost - smrt jejich otce. O několik let později se na toto místo vrací další návštěvníci, ale jejich příjezdem se zde rozpoutá krvavé peklo. (Chupacabre)

demented odpad!

Angela ještě nevěčeřela alebo strach a hrôza. Takto spackaný film som už dávno nevidel. Naozaj, nie je tu jediná vec, ktorú by sa nepodarilo sprasiť. To raz niekto v kine videl zrejeme Piatok 13-teho a rozhodol sa, že by asi nebolo od veci natočiť vlastnú verziu pre prvý stupeň základných škôl.Ty vole, dej nulový, vraždy stupídne (môžem s kľudným svedomím povedať, že to boli tie najstupídenjšie a najbizardnejšie mordy, aké som kedy videl), herci na zaplakanie (hustá bola hlavne Richardova matka)... Skrátka brutalita. Počas filmu som pravidelne dostával záchavaty hysterického smiechu, pretože také niečo sa len tak nevidí. No a (prehnitou) čerešničkou na tejto (skazenej) torte je úplny záver, ktorý ma dostal úplne do kolien.To sa skrátka musí vidieť, inak človek neuverí. Trvať tento film o pár minút dlhšie, tak by som dostal kŕče od toľkého rehotu :) ()

darek kartac

Klasická vyvražďovačka. Parta Teenageru se sejde v Táboře. Dívka jménem Angela po smrti otce moc nemluví, a je šikanována. Bohužel se začíná mstít a vraždit. Tomuto slušnému béčku bych rád dal 4*, ale za ten praštěný konec dávám pouze 3*. Jinak zábavné a vcelku dobré. ()

liuk

No fakt strašně divně ujetý slasher. Bohužel Friday the 13th nešahá (v napětí) ani po kolena. Ovšem vynahrazuje si to v mnohem potupnějších, ale zároveň zábavnějších prvcích. A to sice v hereckých výkonech, které jsou opravdu jedny z nejhorších, co jsem kdy viděl. Ať už mám na mysli pedofilního šéfkuchaře s hláškou "There is no such thing as being too young, there is only too old" nebo žárlivou prsatou pipku Judy, která je snad hlavním tahákem celého filmu, opravdu mě bavilo čekat, kdy se tahle zase objeví na scéně a řekne nějakou věc typu "Paul is mine and you fuck off, bitch". Jediný slušný herecký výkon tedy podává Felissa Rose (Angela), která snad jako jediná má ve filmografii kromě Sleepaway Camp ještě další filmy. Ta její kukadla, kdy snad za film ani jednou nemrkne, jsou docela děsivá. Většina filmu je tedy spíš směšná, protože spíš vypadá jak nějaké Sleepaway Camp 90210. Upřímně by mě zajímala sexuální orientace režiséra Hiltzika, protože takhle "gay" film jsem teda dlouho neviděl. Všichni kluci tam furt chodí do půl těla, a pokud na sobě něco mají tak je to jen top, takže se múžeme kochat pohledy na jejich pupíky, WTF? ;) Ovšem vraždy (a že má tenhle film bodycount docela vysoký) jsou dost nápadité, a řekl bych že taková Final Destination se jejich pojetím trochu inspirovala. Pořád by to bylo na 2*, jenže ten KONEC. Sleepaway Camp má tak strašně šokující, bizarní, nezapomenutelný konec a poslední záběr z hlavy jen tak nedostanete. Škoda, že zbytek filmu není aspoň trochu nadprůměrný, jeho konec by ho totiž katapultoval do zlaté síně obecně známých hororů, i když by to asi ti freaci, co tomu na imdb střílejí 10*, tak úplně nechtěli. :) Sleepway Camp má fakt dost drsný chuťový jazyk, a tak si ty čisté 3* zaslouží a další (prý) už částečně i chtěně komediální díly si seženu. A kdybych se měl účastnit natáčení nějakého takového filmu při dovolené u Máchova jezera, vůbec bych se nezlobil. ()

drackula

Dobre remeselne odvedený camp slasher, ktorí pokračuje v tradícii Friday the 13th. Vrážd je dostatok, ich spracovanie poteší oko diváka a keď si k tomu pripočítame dosť nečakaný a šokujúci záver, ide na svoju dobu o nadpriemerný slasher. 70 % ()

Jello Biafra

Polozabudnutý tábornický slasher z 80tých rokov, ktorý sa zviezol na popularite Friday the 13th. Za celý čas som sa tu nedočkal správnej hororovej atmosféry a aj keď je záverečné odhalenie nečakané, stále sa jedná o podpriemernú a neoriginálnu záležitosť, ktorá vám utkvie v pamäti niektorými scénami (osie hniezdo ako vražedná zbraň), ale v konečnom dôsledku je to len hodinu a pol dlhá porcia vražednej nudy. ()

Šakalík

Netvrdil bych, že tenhle film přímo vykrádá Pátek třináctého, třebaže se taktéž odehrává na dětském táboře u jezera a je zjevné, že Jasonova slavná hororová série autory tohoto snímku inspirovala. Sleepaway Camp jde ale svou vlastní cestou. Film jako takový strašně shazují imbecilní dialogy a NAPROSTO TRISTNÍ (!!!) herecké výkony, nad jejichž úrovní jsem celý film kroutil hlavou. Snad jedinou výjimkou budiž Angela, která má tu výhodu, že celý film vlastně jenom potichu čumí, takže se její herecký talent nemohl naštěstí tolik projevit. Co se týče samotných mordů, jsou docela ucházející. Třeba to vosí hnízdo anebo opařený kuchař, to jsou výborné nápady. Ozdobou filmu je nápaditá a nečekaná pointa, která svým způsobem zachraňuje celé, jinak jen velmi průměrné dílo. A poznámka na závěr - všichni táboroví vedoucí se tam oblíkají jako totální buzny. ()

vitekpe

Vynikajici rane osmdesatkovy "horor", kde Vas sice bude desit spis outfit rekreantu, ale to nic nemeni na tom, ze pocin je to velmi dobry, a to predevsim spickovou osmdesatkovou atmosferou, a taky muzikou...myslim, ze po prvnich taktech nebudete na pochybach, ze poslouchate hudbu k hororu. :-) Lze kazdopadne doporucit. 4+ ()

Han22

Další táborový slasher. Musím přiznat, že mě slashery začínají nudit a připadat všechny stejné, nicméně i tak se mi Sleepaway Camp celkem dost líbil. Zaprvé tu nejsou 25-30 letí herci v rolích teenagerů, ale opravdoví teenageři a tak všechny jejich první lásky, blbnutí, kanadské žertíky i nepřátelství působí o dost uvěřitelněji. A za druhé je tu Angela, která je tak trošku něco jako Carrie, stydlivá dívka, šikanovaná ze všech stran a právě její šikanovatelé začínají brutálně umírat. A vraždy jsou celkem slušné, zvlášť kotel s vařící vodou brrrr... A teď trochu SPOILER! To že vraždí Angela dojde každému, kdo má nakoukáno. Nicméně pointa je natolik debilní, že se o ni musím podělit. Ve finále Angela zabije svého milého, načež se ukáže v explicitním a dost nepovedeném digizáběru, že jde o kluka. Jenže to nedává vůbec smysl - nevěděl by to její bratranec? Proč by se Angela nechávala svádět Paulem? A hlavně prokristapána i když Felissa Rose měla jen 14 a byla plochá jak deska, stejně měla ženskou postavu a obličej. Prostě pointa nahovno, zbytečná, která zabíjí celý předchozí děj. KONEC SPOILERU. Jinak docela slušný slasher. ()

19Lenka

Opět se ukázala má zabedněnost (ale jen napůl!), takže konec pro mě měl opravdu grády. A jako třešnička na dortu byla skutečnost, že na Arawaku narazíte téměř na každou sortu lidského kreténství, proč ne. │PS: Proč jsem nikdy nebyla na táboře? ()

Corpsegrinder

V podstatě průměrnej táborovej slasher kde je identita vraha celkem jasná už od začátku, nicméně závěrečný odhalení je i tak na svou dobu docela originální a završeno je to parádním songem u závěrečnejch titulků. Silnější 3. ()

colapso

Zdejší komentáře mě navnadily na super slasher z 80tých let,pedofilní kuchař,vraždy,šokující závěr. Realita byla dost jiná,kuchaříček zhyne po pětí minutách,vražd je asi stejně jako ve všech dílech Ulice dohromady a navíc se dějí mimo obraz,šokující závěr každý vytuší v polovině filmu. Takže srovnání s genialitou Pátku 13. není opravdu na místě,na ten prostě nic nemá. ()

agass

Teda Angelin pohled byla dobrá schíza. Vůbec nemám tyhle old schoolový vyvražďovačky nakoukaný, ale strašně se mně líbí ta kombinace komedie a hororu. No a ty bizarní postavičky od kuchaře po tu korbu v prťavejch kraťáskách. Luxus. ()

Zero_Signal

Filmovo a scenáristicky mimoriadne nezvládnuty kus amaterizmu s najbiednejšími hereckými výkonmi, aké som za posledné roky videl (to nepreháňam). Tie herecké tortúry skôr dávam ale za vinu pánovi režisérovi - s takým scenárom a inštrukciami by si neporadil ani Marlon Brando. Každopádne, prideľujem 2 hviezdy za Angeline veľké oči a ozaj úderný záver - ten sa mi bude premietať hlavou ešte asi dosť dlho. Bez toho by film ale vyfasoval odpadové hodnotenie, možno tak prinajlepšom slabá 1 hviezdu. ()

krvavamera

super 80's nášup udržující napětí po celou dobu, s očekávaným, ale přesto velmi překvapujícím závěrem (jo tak ten závěr je totálně nejlepší 8-))) super 80's hudba, super 80's hadry, očima béčkového fanatika snímek hodný pozornosti, a to ROZHODNĚ! na své si přijdou genderový alanyltikové a freudovi zastánci. nepytvat nepytvat, tohle se prostě musí vidět. a to by bylo, abyste neměli chuť zajet si na tábor... ()