Tichý nepřítel

• USA The Devil's Own (více)

Newyorský policista irského původu Tom O´Meara ve svém domě ubytuje na doporučení přítele mladého emigranta za Severního Irska Roryho Devaneye. Sympatický mladík si brzy získává srdce všech členů rodiny. Nikdo z nich přitom netuší, že Rory je brutální terorista, který má na svědomí přes dvě desítky lidských životů. Před vlastním osudem se člověk neschová ani v New Yorku. Po Rorym jdou brzy nejen agenti Britské tajné služby, kteří ho chtějí bez milosti zatknout. Rorymu se ale podaří uprchnout a při útěku je donucen zabít Tomova kolegu. Rozzuřený O´Meara odmítá pomoc FBI i Britské tajné služby a sám se vydává po Roryho stopě... (oficiální text distributora)

singone

Nemastný, neslaný, za měsíc ani nebudu vědět, že tenhle film existuje. Bohužel duo Ford - Pitt nevyužito, i když hrají dobře ale.... ()

Šindy

Tady by se hodilo jedno slovo - Nuda. Bohužel je tomu tak. I přes dobré herecké obsazení, film zrovna velkou zábavu nenabídne a jedna nebo dvě scény to opravdu nezachrání. K tomu všemu scénář děravý jako ementál a idiotské chování hlavních postav, vskutku už tak mizerný výsledek nezlepší. Už jsme opravdu viděli lepší filmy s Fordem a Pittem. O moc lepší... ()

Shredder

Film prakticky o nicom, ktory sa cely cas utapa v podpriemernosti. Mierna melancholia, ktora nas od zaciatku sprevadza sa odraza aj na hercoch. Ak uvazime fakt, ze Pitt uz mal v tej dobe za sebou nezabudnutelne vykony v Se7en a Twelve Monkeys a Ford celu plejadu filmov, ich hmliste vykony v tomto snimku su zarazajuce. Aj stare televizny filmy od Hallmarku mali v sebe omnoho viac zivota a emocii, co je popri takych hercoch a tiez pomerne dobrom reziserovi a scenaristovi prekvapive, nuz nie vzdy sa zadari. ()

Shitonit

Dostal jsem se k tomu přes Forda, s tím, že to bude podobně laděný jako Uprchlík. Je to úplně jiný, dost se to táhne, Brad má naštěstí výbornou roli, která mu opět sedne jak hrnec na prdel, na Zadek, mám na mysli, a Harik v tom parádně sekunduje. Oba dokupy dávají smysl, a jak si tak ťapkaj dějem, dostávám pocit, že Tichý nepřítel je výborný film, snad trochu nedoceněný, každopádně dnes po asi 5x shlédnutí jsem oprávněn na závěr udělat závěr, že: Je to dost dobrý, bez keců doporučitelnej biják kterej má hloubku, děj, figury a styl. ()

HanSolo

Lehce nadprůměrný akční snímek (jenom kvůli obsazení) se sice dá zhlédnout opakovaně a to i celkem s radostí, ale nepřináší vůbec nic nového a to staré je nám předkládáno ne lépe než již prověřeně. ()

Bigfuckman

Napjaté vztahy mezi unionisty a nacionalisty v Severním Irsku a do toho hudba z Cranberries to je to co mě dostalo. Druhá část filmu odehrávající se v Americe už neměla takové kouzlo, ale stále to bylo velmi dobře koukatelné. Akorát mě trošku zklamal paradoxní konec, kdy jedinej Harrison Ford nechtěl zabít terroristu Brada Pitta a přitom.. No film byl velmi dobře natočen. ()

RobbieM@N

Jediným výrazným kladem je skvělý irský akcent, který si přivlastnil Brad Pitt, jinak se Tichý nepřítel zmítá v nudném průměru a je dalším filmem v řadě, kde Harrison hraje starého páprdu. ()

Sharleen

Pozrela som si to po rokoch znova, že v tom možno nájdem niečo, čo ma nakoniec presvedčí, že to nebolo až také slabé..a zas som nič nenašla, stále rovnaké sklamanie nad nevyužitým potenciálom tak silnej témy. Tretia hviezdička iba za Brada (Harrison ma tu vôbec neoslovil) a úvodnú krásnu skladbu od Cranberries. ()

johnsnow

Pohodka film. Je síce pravda, že po super úvode to naberie výrazne pomalé tempo a zrýchli sa to až v poslednej polhodke ale nevadí. Pretože jak začiatočná akcia, tak prestrelka v sklade či záverečný duel na lodi má čosi do seba. A ford s Piťákom si to dávajú jak páni. ()

benyy

Veľmi do hĺbky prepracovaná postava Frankieho alias Roryho (Brad Pitt) už vopred dáva tušiť, že to nebude len tak ľahko odfláknutý akčný film, ale skôr dráma s akčnými prvkami, Harrison Ford podáva vysoko kvalitný herecký výkon tentokrát však nie svojou typickou charizmou, ale pravým a nefalšovaným hereckým umením, a mladý Pitt za ním ani o krôčik nezaostáva. Priznám sa, že od Jamesa Hornera som čakal viac, naozaj som celý fil strihal ušami, ale veľmi málo sa prejavil tentokrát. ()

DAF1

Musím přiznat, že jsem čekal víc akce. Malá přestřelka na začátku to moc nevytrhla. Také některé pasáže mi přišly docela přitažené za vlasy. Ford je tak inteligentní, že ihned, téměř na první pokus, najde skrýž s penězi, a poté je zas na tolik stupidní, že nedokáže ani pořádně zacvaknout pouta. Prostě a jednoduše 67% ()

Camatius

Neviem presne cim to je ale bez ohladu na ine hodnotenia je to jeden z mojich oblubenych filmov. Je fakt, ze niektore sceny posobia akoby tam boli navyse a niektore by sa naopak hodilo pridat ale napriek tomu je to film ktory si vzdy rad pozriem a to sa doteraz nezmenilo. ()

saladín.

Ako zvycajne sa vzopriem vseobecnemu kanonu a poviem ze ide po vsetkych strankach o Pakulovsky solidnu thrilleroidnu zalezitost na ktorej mozno vyzdvihnut realizmus, cit pre detail a - svete div sa - v subeznostiach zivy a v drobnostiach prekvapivo mimo klise manevrujuci scenar, co sa vsetko stalo za posledne desatrocie v masovej produkcii uzkoprofilovym tovarom: Diky za kazdy slusny thriller. Akurat Ford mi svojimi sterilnymi rolami skautikov uz silne lezie na nervy. Uskrtte ho niekto uz konecne tou satkou. ()

zigy

Mám rád filmy, kde si můžete vybrat, komu fandit, a tohle je přesně ten případ. Oba dva hlavní hrdinové mají své klady a zápory, takže komu bude patřit Vaše srdce, je jen na Vás - a věřte, že nakonec si budete muset vybrat. Já jsem žádné slabší momenty, jako tady tvrdí ostatní uživatelé, nenašel. Tohle není akční film, jak zřejmě očekávali. Tohle je typický Pakulovský pomalý thriller se skvělými dialogy a napjatou atmosférou. A když přijde občas akční sekvence, je natočená skvěle, zejména scéna s předáváním zboží je úchvatná a nečekaná. Dobrý dabing Soukupa a Vondry. ()

Wade W.

Oddychový film na vyčerpávajúci deń. Dej sa nikam neponáhla, James Hornerov OST dobre ladí s všade prítomnou írskou atmosférou. Harrison Ford tu hrá svoj Jack Ryan štandard, Brad Pitt prekvapivo uveriteľne hrá írskeho teroristu pri ktorom sa do konca filmu nevie na ktorú stranu sa prikloní. ()