Film Kika nabízí křiklavě nekonvenční „propletenec", kde jsou hlavními hrdiny kosmetička Kika, podivný spisovatel krimi románů, v nichž možná popisuje své vlastní činy, jeho původně mrtvý syn Ramón, málem až úchylná moderátorka erotické talk show, a Kikina lesbická hospodyně, která má poměr se svým bratrem, pornohercem. To je roztomilý a morbidní karneval posedlostí a vášní, jenž je i scenáristicky dílem Almodóvara. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Anderton

V jednej scéne vidíme na stene plagát filmu Peeping Tom a nie je tam iba tak náhodou. Kika je absolútny chaos, ale premyslený a s fungujúcou vnútornou logikou. Čo nefunguje, je tempo filmu. I keď je absolútne šialený a tým pádom by mal ubehnúť ako voda, opak je pravdou. Subjektívny čas je tu podstatne dlhší, ako striedmych 100 minút stopáže. To však môže byť iba môj problém, alebo problém momentálnej nálady. Mozaika postáv, ktoré nie sú ako z reality, ale svojim expresívnym správaním vyjadrujú mnohé z vecí, ktoré v sebe držíme a nedáme navonok najavo. Almodovarove postavy takýmto ostychom netrpia a keď chcú napríklad zabiť, tak zabijú....70%. ()

anderson

Jeden z najlepších a "najpošahanejších" Almodovarových filmov. Investigatívna žurnalistika v najinteraktívnejšej podobe. No a zaujímavé použitie ejakulátu v praxi dávno pred MARY. Inak STV vysiela upútavku na tento skvost bežne počas dňa, takže deti nemusia ponocovať, pretože to podstatné sa z nej dozvedia. (15.10.2004) ()

dopitak

Stále postupuji Almodovarovou fimografií nazpátek. Z pohledu dnešního diváka je dobré vědět, že Almodovar se stále zlepšuje. Kika je naprostá absurdnost, jak už ale bývá u Pedra dobrým zvykem, moc dobře natočená. Divák sice zírá, ale nenudí se. Tuzemec neorientující se na španělský film může v tomto filmu pociťovat absenci velké herecké hvězdy kalibru Cruz nebo Bardema. ()

Aquarius

Tento film ma rozložil na prvočinitele. Najlepšia je scéna s "vytrvalým" väzňom. Zbäsilosť a pomätenosť, ktorá v sebe dokonca skrýva aj určité posolstvo (mediálny hyenizmus?). Každopádne u mňa jeden z najlepších Almodóvarových filmov, ktorý smelo konkuruje jeho neskoršej "oskarovej" tvorbe. Stojí za to vidieť, odporúčam a rád si ho pozriem aj viac krát. ()

UncleG

Almodóvar nealmodóvar, tenhle film byl pro mě pouze směsice nezábavných postav a přiblblých situací. Krom toho mi vadilo především rozvláčné a zdlouhavé tempo, bez znatelnější známky nějakého opravdového příběhu. Málokdy se mi stane, že pauznu film v domění, že bude za deset minut konec, a s hrůzou zjistím, že uběhlo sotva 50 minut! Dokoukat se to nakonec dalo, ale jen se značným sebezapřením. Nulový příběh můžou občas zachránit alespoň postavy (viz Po přečtení spalte)...Jenže tady prostě nebyl KDO. Hlavní hrdinka Kika - afektovaná kosmetička se zastydlou pubertou a mozkem tříletýho bernardýna to opravdu nerozsekla. Její milenec Ramon absolutně mdlá postava. Spisovatel Nicholas - měl být asi příšerně tajemný a charismatický pseudozáporák, byl ovšem jenom jakejsi panák ze slámy..Jakoby ho Peter Coyote hrál stylem "řekněte mi, kam se mám postavit a co mám říkat". .A tímhle způsobem by se dalo pokračovat do aleluja. Z druhého soudku je pak třeba šíleně přepálená postava "zběsilé" reportérky Andrey nebo (1,5 minuty zábavný, zbytek filmu už otravný) uprchlý pornoherec :-) Ano, tenhle film mě bytostně nebavil. Není těch 2/5 hvězdiček nakonec až moc? :) ()

• Peter Coyote tam strávil mesiace zdokonaľovaním španielčiny, jazyka, ktorým už vtedy plynule hovoril. Na nakrúcaní mal dokonca aj jazykového trénera. Pedro Almodóvar sa však v postprodukcii rozhodol dabovať jeho hlas hercom Ángelom Quislantom, čo Coyota hlboko rozrušilo. Napriek tomu Coyote tvrdí, že sa mu film páčil. (Arsenal83)
  • Londýnske metro zakázalo plagát k filmu, na ktorom bola Victoria Abril v sado-maso oblečení od Jean-Paul Gaultiera s umelými prsiami, napriek tomu, že plagát sa používal na propagáciu filmu všade inde na svete. (Arsenal83)