Film Kika nabízí křiklavě nekonvenční „propletenec", kde jsou hlavními hrdiny kosmetička Kika, podivný spisovatel krimi románů, v nichž možná popisuje své vlastní činy, jeho původně mrtvý syn Ramón, málem až úchylná moderátorka erotické talk show, a Kikina lesbická hospodyně, která má poměr se svým bratrem, pornohercem. To je roztomilý a morbidní karneval posedlostí a vášní, jenž je i scenáristicky dílem Almodóvara. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

UncleG

Almodóvar nealmodóvar, tenhle film byl pro mě pouze směsice nezábavných postav a přiblblých situací. Krom toho mi vadilo především rozvláčné a zdlouhavé tempo, bez znatelnější známky nějakého opravdového příběhu. Málokdy se mi stane, že pauznu film v domění, že bude za deset minut konec, a s hrůzou zjistím, že uběhlo sotva 50 minut! Dokoukat se to nakonec dalo, ale jen se značným sebezapřením. Nulový příběh můžou občas zachránit alespoň postavy (viz Po přečtení spalte)...Jenže tady prostě nebyl KDO. Hlavní hrdinka Kika - afektovaná kosmetička se zastydlou pubertou a mozkem tříletýho bernardýna to opravdu nerozsekla. Její milenec Ramon absolutně mdlá postava. Spisovatel Nicholas - měl být asi příšerně tajemný a charismatický pseudozáporák, byl ovšem jenom jakejsi panák ze slámy..Jakoby ho Peter Coyote hrál stylem "řekněte mi, kam se mám postavit a co mám říkat". .A tímhle způsobem by se dalo pokračovat do aleluja. Z druhého soudku je pak třeba šíleně přepálená postava "zběsilé" reportérky Andrey nebo (1,5 minuty zábavný, zbytek filmu už otravný) uprchlý pornoherec :-) Ano, tenhle film mě bytostně nebavil. Není těch 2/5 hvězdiček nakonec až moc? :) ()

Aquarius

Tento film ma rozložil na prvočinitele. Najlepšia je scéna s "vytrvalým" väzňom. Zbäsilosť a pomätenosť, ktorá v sebe dokonca skrýva aj určité posolstvo (mediálny hyenizmus?). Každopádne u mňa jeden z najlepších Almodóvarových filmov, ktorý smelo konkuruje jeho neskoršej "oskarovej" tvorbe. Stojí za to vidieť, odporúčam a rád si ho pozriem aj viac krát. ()

anderson

Jeden z najlepších a "najpošahanejších" Almodovarových filmov. Investigatívna žurnalistika v najinteraktívnejšej podobe. No a zaujímavé použitie ejakulátu v praxi dávno pred MARY. Inak STV vysiela upútavku na tento skvost bežne počas dňa, takže deti nemusia ponocovať, pretože to podstatné sa z nej dozvedia. (15.10.2004) ()

Divočák

Na Kice je krásně vidět, že i když už měl v roce 1993 Almodóvar na kontě okolo 9 celovečerních filmů, pořád ještě piloval svůj současný styl a pořád ještě hledal svou pravou filmařskou tvář. I když Kika není špatný film, chybí jí ještě ta pravá palčivá atmosféra a almodovarův sugestivní pohled na svět, který provází jeho současné filmy a který je dokáže dotáhnout až k filmovým oceněním (oscar). Jinak ta čtvrtá hvězdička je jen a pouze za postavičku jménem Paul Bazzo, který tady funguje podobně jako Viktor Čistič v Brutální Nikitě. I když na obrazovce stráví ani ne deset minut, dokáže si film ukradnout skoro celý sám pro sebe a jen na svých bedrech ho vynáší nejméňe o jednu kvalitativní příčku výš. Někdo, kdo se dokáže čtyřikrát po sobě udělat v holce bez vysunutí a když už není kam zasunout, tak se aspoň vyhoní na balkóně a sperma přitom padá na náhodné kolemjdoucí, si zaslouží vlastní film! ()

myse

Absurdní komedie, to je přesně ono. První komedie od Almodóvara, co jsem viděla; ale to by to nebyl on, aby to originálně nepojal - zesměšněním vážných věcí a každodenností. Nicméně ve vážné poloze jej mám radši. Naivní komediální postava Kiky je zasazena do krutého reálného prostředí, se kterým se musí konfrontovat a postupně zjišťuje, že svět kolem ní není jen růžový. Nicméně se nepoučí a její absurdní reakce jsou opravdu úsměvné. Působí to na mě jako experiment - vemte novodobé syrové drama plné vražd, pokrytectví, agrese a médií, kterým není nic svaté, a umístěte do něj postavu z totálně jiného žánru, totiž z naivní komedie z první poloviny 20. století, a sledujte, co se stane. Snímek Kika je podle mě velmi pravděpodobným výsledkem. ()

• Film sa natáčal v Madride a objavujú sa v ňom rôzne známe madridské budovy: Círculo de Bellas Artes, Torre Picasso, Torre Europa či stanica Atocha. (Arsenal83)