Chlapec Billy Chapman uvidí vraždu svojich rodičov Ellie a Jima zlodejom v obleku Santa Clausa. Billy svoju tragickú mladosť strávi v sirotinci uzavretý do seba, ale musí čeliť aj častému týraniu. Po odchode si nájde prácu v miestnej predajni, kde má za úlohu taktiež nosiť oblek Santa Clausa, čo v ňom prebudí silné spomienky na tú strašnú udalosť. Billy začne zabíjať... (LaciLC)

Cappuccino

Celú jazdu s Billym som si dosť vychutnával a napriek tomu, že išlo vraha, svojím spôsobom som ho kvôli jeho minulosti vedel aj ľutovať. Niečo podobného v starších hororoch nevidieť tak často. Jeho prístup k deťom ma navyše celkom potešil. Alebo inak povedané, darčeky dostanú len deti, ktoré celý rok poslúchali. ()

sullafelix

slušné herecké výkony ... originálny nápad ... reálny scenár ..... slušný massaker .....primeraná dĺžka filmu...dobrý spád ..... hodnotenie : niečo nad priemer vo vzťahu k ostatným filmom svetovej horrorovej kinematografie... ()

2-Xtreme

Hneď ako sa pozriete na poster všimnete si ako krásne z neho srší tá béčkovost. A názov filmu to len podčiarkuje. Silent Night, Deadly Night, no proste krásne béčko. Ale nato, že ide o zábavné béčko to má celkom slušný dej. Napočudovanie skoro všetko dáva zmysel a nič nebije do očí. Film má všetky aspekty, ktoré by mal mat tj. skvelého vraha, originálne vraždy, sem tam nejaká tá nahota a vtipný koniec. Aj preto filmu nemôžem nič vytknúť a napariť 90% Ja som sa bavil a to je hlavné. Je to skvelý vianočný slasher, ktorý podľa mňa prevyšuje aj slávnejší Black Christmas. ()

Campbell

Tak a je to tady. Po posledních dvou dílech jsem si řekl že byly fajn a je na čase zkouknout předešlý 3 díly. A dopadly ještě lépe. První díl je atmosférickej slasher který mě dostal tím že to není jen blbej slasher ale to že si umí udržet postavy, s malým klučinou jsem cítil a celá psychologie postav mi přišla moc fajn. Je sice rpavda že někteří lidi se můžou nudit ale já se bavil, navíc ten děda mě pěkně vystrašil. Když dojde k vraždám tak jsou celkem pěkné, není to sice nic extra ale dobře se na ně koukalo. ()

PetrPan

Slasher chvíli si pohrávající s pokusem o hlubší vykreslení vrahovy motivace sklouzne přesně tam kam patří a jak to mám rád, tj. v krvavou vybíjenou s rozličnými druhy úmrtí. Nechybí tu např. atraktivní dekapitace, půvabné uškrcení či poutavý průstřel šípem a díky této rozmanitosti dávám uspokojivé čtyři hvězdy, dostal jsem přesně to, co jsem chtěl. ()

iamek

Klasická slasher ze vším všudy např. pomatený zabiják, slušné nejlépe nahé holky, pár krutých vražd a otevřený konec. Nic víc nic míň. ()

Chrustyn

Mezi kulty jako "Halloween" a "Pátek třináctého" nevýrazná vyvražďovačka o zabijáckém Santa Clausovi. Obdivuhodné, že i něco takového může mít několik pokračování. ()

klerik

Nemôžem si pomôcť, ale predsa len v tej dobe už existoval HALLOWEEN, NOČNÁ MORA Z ELM STREET i PIATOK TRINÁSTEHO... Silent Night, Deadly Night ledva znesie porovnanie s Piatkom. Hra na psychológiu je nudná, dosť dlho sa nič nedeje, hlavný antihrdina nepôsobí dostatočne nebezpečne. Motivácia zabíjať je málo uveriteľná. Film je tak jednoduchý, že každý vie, čo bude nasledovať, preto mali tvorcovia zjednodušiť aj rozprávanie a masaker odštartovať omnoho skôr. Plus je vianočná atmosféra, nejaké tie odhalené prsia a pomiestne gore... Skôr mi to pripomenulo síce zásadné, ale dnes trochu nudné filmy éry sedemdesiatych rokov ako napr. ČIERNE VIANOCE... Po pozretí biednej dvojky uznávam, že tu bolo niekoľko solídnych scén (dedko, policajt vs. santa, jeleň), ale motivácia konania zabijaka je skrátka príliš slabá aj v prvej časti... ()

SeBig

Začátek vypadal celkem slibně, pak se to začlo posouvat v čase a mě už docházela nudou trpělivost. Na konci se teda začne vraždit, ale v hrozně komickým stylu. PANIŠ!! ()

Hellblazer

Najväčším kladom tohto klasického príkladu slasheru z 80-tych rokov je plno skvelých hlášok a jeho celková zábavnosť, vďaka čomu ani na chvíľu nenudí, navyše stopáž je ideálna, človek sa ponorí do príjemnej vianočnej atmosféry a bodycount je hodne vysoký. Nechýba tak typická a pre slasher z tohto obdobia povinná nahota, nejaký ten sex, originálne úmrtia a k tomu všetkému Santa so sekerou v ruke je veľmi cool. (Byť medzi tými deťmi na konci filmu, asi mám traumu do konca svojho života) Bodycount: 13 ()

eraserhead666

No, koukám, že skoro přesně to, co chci napsat, tu již napsal EdaS. Takže asi tak - slušnej osmdesátkovej krváček se vším všudy. Trocha šílenství, nahých prsou, krve, mordů a k tomu všemu jako bonus výborný nápad se Santou coby trestajícím zlounem a suprózním panem Simsem. Scéna s dědečkem v ústavu je ultimativní a naprosto vynikající. Přesně o tomhle slashery jsou, nic originálního, ale slušně udělaného (v těch lepších případech, samozřejmě). ()

JASON_X

Po přečtení té spousty zdejších nadšených komentářů jsem byl na tuhle záležitost docela natěšený. Ovšem mé nadšení rychle vyprchalo. Herecké výkony žalostné, na úrovni obecního ochotnického divadelního spolku, scénář nadprůměrně retardovaný, ale ne roztomile retardovaný, což mám na podobných filmech rád, nýbrž přímočaře retardovaný, neboli úplně blbý, bylo to místy tak trapné, že mi na to bylo stydno koukat. Navíc vprostřed filmu jedna neuvěřitelně otřesná píseň, které jsem musel vypnout zvuk. Jedna hvězda za bezhlavého jezdce na saních, a také za postavu sadistické Matky Představené, která jistě vzbudí mnoho negativních emocí vůči katolické církvi, což je navýsost bohulibé. ()

ancientone

Osemdesiate roky zanechali maniakálny odkaz, ovešaný všetkým možným ostrým, vraždyschopným. Všedné činnosti a zábavy strednej spoločenskej triedy sa spravidla zvŕtajú do podoby krvavých orgií, ktoré si odniesli v prvom rade mladí a výzorovo tak prekrásni rodinní príslušníci. Tomuto trendu sa nemohli vyhnúť ani sviatky vianočné, ako uliate zapadajúce do tejto slasherovej subžánrovej vypečenej famílie a čo viac, vyrastajúce v prostredí jej schopnejších členov. Fanúšikovia slasherových rošád si budú so sarkastickým pousmiatím užívať atmosféricky a hudobne famózne zvládnutú pomalú B-čkovú historku so santovskou čiapočkou na sekere, ostatní v nej uvidia len jej predpotopnosť. Šťastné a veselé dopadli kvalitatívne šťastne a veselo aj v tomto podaní. ()

Morholt

Ono když vám zabije Santa mámu s tátou, tak k téhle postavičce zrovna pozitivní vztah nezískáte. A když je vaše fóbie ještě podporována řemenem matky představené, v jejímž sirotčinci se ocitnete, máte slušný náběh k tomu, stát se ukázkovým psychopatem. Pak už jen stačí počkat, až vás nějaké neinformované jelito navleče do Santova kostýmu. Osmdesátkový slasher se vším, co k téhle době patří, takže je tu hodně koz, spousta krve a pár výživných scén, kterým vévodí věšení na paroží. Povedené. 70% ()

Mordenroth

Hlavný hrdina filmu by sa dal charakterizovať ako vzdialený príbuzný Michaela Myersa. Namiesto masky a veľkého kuchynského noža však používa kostým Santa Clausa a sekeru. Jeho detstvo rozhodne nebola prechádzka ružovým sadom a tak ani príliš neprekvapí, že sa uchyľuje k zabíjaniu relatívne nevinných ľudí. Dokonca je jeho motivácia a zlosť celkom pochopiteľná, vzhľadom na fakt, že vyrastal v katolíckom detskom domove a prísna Matka predstavená sa k nemu chovala dosť svinským spôsobom. Tej postave som prial smrť od začiatku... „Tichá noc, vražedná noc“ disponuje zaujímavými nápadmi, má však jednu chybu. Bola natočená až po filmoch ako Halloween alebo Piatok trinásteho. 70%. ()

fishki

Tento slasher z mojich obľúbených 80-tych rokov je pre mňa príjemným prekvapením. Obsahuje všetko čo má nadpriemerný horor mať - jednoduchý príbeh, cool postavu vraha, príjemnú stopáž, sekeru, psychadelickú hudbu a kozy. ()

Dale

B-čko ako sviňa. Logických dier to má viac ako kvalitný ementál a herci nedosahujú ani úroveň pornohercov. Ani vraždy nepôsobia pre hororového fanúšika extra originálne a zaujímavo, ale aspoň nepôsobia vyložene hlúpo, ako celý zvyšok filmu. Videná uncut verzia. ()

corpsy

Skvelý slasher, ktorý sa môže ako máloktorý iný pochváliť dobre napísaným a vystavaným príbehom a neponúka len bezduchú brutálnu ´´killovačku´´. A že je teda kvalitná. ()