Hercule Poirot

• Velká Británie Agatha Christie's Poirot
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
Velká Británie, (1989–2013), 85 h 4 min (Minutáž: 47–105 min)

Předloha:

Agatha Christie (kniha), Agatha Christie (povídka)

Série(13) / Epizody(70)

Recenze uživatele jedna_vrana k tomuto seriálu (7)

Rhodský trojúhelník (1989) (S01E06)

Neviem, ako sa to stalo, ale toto bola najslabšia časť môjho obľúbeného Poirota. Tejto časti sa dá vyčítať všetko - obsadenie postáv, ich preafektované herectvo, naivný príbeh a zločin, kde páchateľa ani nemusíte hádať. Asi je to aj tým, že som sa spätne dostala do prvej série, kedy ešte ani David Suchet nemal Poirota pod kožou. ()

Tajemství levného bytu (1990) (S02E07)

Poirot: "Nenájdete nič, hlavný inšpektor, lebo profesionáli nosia rukavice." Možno to nebol najbrilantnejší diel, ale zápletka so zhodou mien Robinsonová, nebola náhodná a nakoniec zaujímavá a vtipná. Agent FBI bol jedným z dôvodov na úsmev. ()

Vosí hnízdo (1991) (S03E05)

Poirot prekvapil novou stratégiou - vyšetruje vraždu, ktorá sa ešte nestala. ()

Krádež královského rubínu (1991) (S03E09)

Jednoduchšia dejová línia, v ktorej ide o krádež rubínu nevychovanému princovi, ktorý by si zaslúžil prefackať. Navyše, takmer od začiatku je páchateľ známy. Svetlými momentmi sú chuťové úchylky Poirota (na vianočný pobyt si nesie krabičku ručne robených čokoládových cukríkov a jeho komplimenty kuchárkam v rodinnom sídle). ()

Žlutý iris (1993) (S05E03)

Hastings: „Je v anglickej kuchyni niečo, čo máte rád, Poirot?“ Hercule Poirot: „Angličania nemajú kuchyňu, priateľu, majú len jedlo.“ Hastings: „To je trochu kruté, ja...“ Hercule Poirot: „Mäso prepečené, zelenina príliš mäkká, syr nejedlý. A deň, keď Angličania vytvoria vlastné víno, je dňom, keď sa vrátim domov do Belgicka.“ Hm, tak Poirot nedokázal pred rokmi vyriešiť prípad! Je jasné, že to teraz napraví. Ako vždy, musí odhaliť, kto má zo smrti Iris Russellovej najväčší prospech. ()

Krádež klenotů v hotelu Grand Metropolitan (1993) (S05E08)

Hercule Poirot trpí únavou a lekár mu odporučí, aby opustil Londýn a odišiel na dovolenku. Spolu s Hastingsom odídu do Brightonu a ubytujú sa v hoteli Grand Metropolitan. A tam dôjde ku ktádeži perál, tentokrát nepôjde o vraždu. Pozitívom je, že v tejto epizóde stretneme všetkých - Poirota, Jappa, Hastingsa, aj Lemonovú. Výrazným negatívom je príbeh - príliš jednoduchý a nie je až také zložité ho vyriešiť. ()

Poslední víkend (2004) (S09E04)

Poirot na mieste činu viackrát opakuje : Tu niečo nie j ako má byť. Prípad hodný Poirotových šedých buniek. Potiaľ to bol obľúbený Poirot ako vždy - stačí sledovať, ako si chystá raňajky a sledovať neúprimné opätované úsmevy postáv. Poirota roky pozeráme v slovenskom dabingu (jeden z mála filmov, kde mi to nevadí, možno je to aj tým, koľko bolo tých sérií natočených a stali sa takým nedeľným rodinným rituálom, od nepamäti v slovenčine, nadabovaný Jánom Kožuchom). Ale ostatné postavy dnes iritovali! Hrozný dabing pokazil obsah detektívky. ()