Bláznivé poslání

• Česko Bláznivá mise 2 (více)

Pokračování bláznivé komedie, ve které se opět setkáváme s hlavními hrdiny - Samem, Kodyžakem a Hatung. Tentokrát po nich půjde tajemný zabiják a místní gang, kteří chtějí získat zpět uloupené diamanty obrovské hodnoty a jsou připraveni zlikvidovat každého, kdo jim bude stát v cestě. Začíná tak opět film plný bláznivých kousků a zběsilých honiček. (Chupacabre)

Yuri69

Neopakovatelný kult mého dětství. Obraz na VHSce se obrovským počtem pouštění změnil k nepoznání, ale vzpomínky zůstávají. Druhý díl je ze série Aces Go Places/Bláznivé poslání rozhodně ten nejlepší. Počet bitek, honiček, skečů a robotických hi-tech hraček je nejlépe vybalancovaný a duo Kodyžak a Sam je skutečne akční. V paměti se mi ještě zachovala postava blázna s dýmkou, který se vydává za agenta FBI... Taktéž reference na Clinta v Dirty Harry - Filthy Harry je pro mě v honkongském filmu zajímavá. Kdybych neměl tolik let co mám, bylo by to určite za 5*. ()

Stejšn

Superztřeštěná pakárna pro asi tak čtyřleté děti. V podstatě je to něco, co nám podávalo duo Spencer / Hill, jenže v hongkonkském stylu. Čili kromě spousty rvaček tu nechybí také výbuchy, lejzry a roboti. ()

savatage

Skvěle nadabována a zahrána dobrodružná akční komedie s prvky kung-fu, pobaví i po letech. Za podobné filmy jsem rád, a rád se na ně podívám znovu, znovu a znovu. Jak se na podobné filmy sluší, zvedám palec nahoru a tleskám bravo! Viděno v kině. ()

pekas

Já pořád nevěděl, odkud si pamatuju "Pípó Pípo, FBI, ve válce i v míru". Konečně to zase vím. Rozhodně není horší, než první díl, spíš o fous lepší. 80% ()

maldoror16

O dost lepší, nápaditější a hlavně zábavnější-vtipnější než jednička, ale pořád celkem slabota. Konec, kdy přišla na řadu "pořádná" akce už mě ale fakt nebavil. Příjemným zpestřením jsou tu dementní FBI výstupy Tsui Harka a hlavně přítomnost velmi charismatické japonské karate-hvězdy Yasuaki Kuraty - jen škoda, že ho tu nenechali předvést něco z jeho vyhlášeného karate umění, což by určitě stálo zato. Takže celkově nějakých 30%, možná i o něco víc. ()

0Fusion

Jako malé děcko a následně teenager jsem tenhle film miloval a s klidem bych mu dal čtyři hvězdičky. Hlavní hrdina s přehledem likviduje všechny nepřátele usilující o jeho život, jezdí ve/na futuristických dopravních prostředcích a celé jeho dobrodružství je protkané spoustou technických serepetiček (obří roboti, hračky na dálkové ovládání, ...). Bohužel když se na tento film podívám nyní, značně dospělejší, musím s lítostí konstatovat, že už mi nemá film co nabídnout. Asi mi už chybí ta správná dětská fantazie nebo odvaha vrátit se do dětských let. A tak jediným, co mě na filmu dnes zaujme, zůstává bláznivý "detektiv z FBI". Jeho "BíBů BíBů" a způsob likvidace bomby se prostě nedá zapomenout. ()

Pjotrik

Myslím, že každý divák do nějakých 15-ti let z tohoto filmu musel a musí uslintávat. Motorky, auta, kopance, salta, roboti, robůtci, rakety, kulomety, jetpacky a navíc pěkně uvolněný humor mnohdy podobný četníkům ze Saint-Tropez. Sice už do téhle věkové kategorie dlouho nepatřím , ale v rámci žánru dávám 90%.:) ()

Kkahunaa

Z pěti dílů Bláznivé mise je právě díl druhý, dle fanoušků této “bláznivé”, parodické série, jedním z nejpovedenějších. Lupič Sam - King Kong, jeho přítel, detektiv Kodižak a detektivova manželka, policistka Hatung, tito tři hrdinové znovu propletou své osudy a vsadí všanc své životy. Tentokrát se zapletou s mafiánským nadnárodním konglomerátem, který se domnívá, že Sam ukradl jejich diamanty. Film je plný akčních “honiček”, kytarové hudby (která se pro mnohé fanoušky stala stejně známou jako znělka např. ke Star Wars), parodických odkazů na jiné filmy a futuristických vynálezů, které pro diváky pamatující nástup VHS média v ČR v 90.letech působily téměř jako zjevení z Marsu a byly častým cílem vynalézavých nápodob. ()

HKstars

King Kong už je zase v průšvihu. Poté co v prvním díle sejmul padoucha jménem Bílá rukavice, bude se muset vypořádat ještě s jeho bratrem Černou rukavicí, který prahne po pomstě, má nakoukáno dost filmů s Clintem Eastwoodem (nechává si říkat Drsný Harry) a je až nezdravým fandou do robotiky. Té patří právě úvodní sekvence, ve které se musí King Kong poprat s dvoumetrovým robomonstrem, které téměř zlikviduje jeho byteček. Tím však potíže teprve začínají, protože zanedlouho mu do bytu vtrhne pohledná slečna a díky svému šarmu na něj narafičí bankovní loupež. Když nebohý King Kong ještě stihne během útěku před policií překazit svatbu Nancy a Kodyjacka, zdá se že horší už to být nemůže... Průšvihy se kupí geometrickou řadou a ultimátní dvojka zjišťuje, že za přepadáním bank stojí dvojice Juju a Bull (Yasuaki Kurata)... A aby to bylo ještě trochu zamotanější, tenhle tým je i na seznamu Černé rukavice. Ačkoliv je příběh smontován dohromady trošičku složitě, několik odzbrojujících gagů vám všechno rychle vyjasní. King Kong se samozřejmě zamiluje do Juji, která ho v úvodu podvedla, ale je nakonec donucen jejím bratrem k tomu, aby se zúčastnil výměny ukradených peněz za diamanty. A kdo prodává diamanty? A jsme doma... Problém je, že celé to velké haló kolem děje, je jen uměle nafouknutou bublinou, kterou Eric Tsang musel chtě nechtě použít. Druhé díly přeci musejí být akčnější, složitější a lepší... Problém Aces Go Places 2 je v tom, že místy se štáb až příliš snaží trumfnout sám sebe a chybí mu ona lehkost a nenucenost prvního dílu. Jistě Samuel Hui a Karl Maka jsou pořád ti fajn sympatičtí chlápci (Sylvia Chang dostala o trochu méně místa) a vrátil se i Tsui Hark, jehož postava nebezpečného blázna patří k tomu nejlepšímu co film nabízí, jenže jako celek už to není ono a i když má film je něco málo přes hodinu a půl, bude vám připadat poměrně dlouhý. Tsang jako by se snažil divákovi zamotat hlavu, skáče z jednoho vtipu na druhý a přidává nové a nové postavy, aniž by si uvědomil, že tímhle zběsilým tempem publiku unaví a navíc se mu v té rychlosti ztratí údernost jednotlivých situací. I rozpůlené finále, trumfující v technické náročnosti autobitku z prvního dílu, postrádá onu lehkost, i když ho musíme pochválit za revoluční využití robůtků a efektů. Po téhle perličce pro jistotu ještě následuje bondovský duel nadupaných automobilů, při kterém sviští vzduchem rakety... Jak to říct... Eric Tsang svou urputnou snahou nechtěně potvrdil pravidlo "dvakrát do stejné řeky nevstoupíš" a i když se nedá hovořit o katastrofě, je potenciál druhého dílu tak trochu přidušen a degraduje pokračování klasiky na lehce nadprůměrnou taškařici. Příznivcům série však nelze film nedoporučit, už jen pro netradiční humor, který jinde nenajdete a jako vždy výtečné herecké výkony hlavních hrdinů. Pokud přehlédnete drobné nedodělky, není těžké pochopit, proč tyhle filmy v osmdesátých letech spolehlivě plnily asijská kina... 60% ()

wdc

Furt utíkají bijí se, demolují, pitvoří se a je to rádoby vtipné. Nezasmál jsem se, Téměř odpad. ()

pavont

Da sa povedat ze pokracovanie ide v kolajoch jednotky. Opat sa na nas vali spusta, vtipu a akcie. A hoci som sa u niektorych skvele bavil, niektore uz boli vazne pritiahnute za vlasy. Takto bohuzial len priemer. ()

montel

Kodyžak (Karl Maka) a Hatung (Sylvia Chang) se berou. Na jejich svatbu přichází Sam (Samuel Hui) a žádá je, aby mu pomohli, protože se Sama někdo snaží zabít. Trojice zjistí, že po nich jdou dokonce dva gangy a dožadují se ukradených diamantů. Musí se opět pustit do pátrání po zločincích...Výborný druhý díl této bláznivé akční komedie. Opět si užijeme spousty skvělých hlášek,rychlé akce podpořené nezapomenutelnými roboty, ale hlavně se nesetkáme ani s minutou nudy. Film mého dětství je i dnes skvělý. Super 95% ()

VashCZ

jedním slovem: WAU! Nejsem nostalgik a tak... některé scény perfektní, jindy jednoduše hloupé, hlavně vysoce nesourodé. Triky někdy levné, jindy obdivuhodné. Pro fanouška, možná prostě jen rodinná komedie. Božský a trapný najednou. ()

gabo1

Ak by som na to nemal na to také skvelé spomienky z detstva, tak asi tomu štyri hviezdy nedám. Ale klasika je klasika a nedá sa ináč. A naviac minule som si to znova pozrel a stále som sa celkom pohodovo bavil. ()