!!Gus!!

Jeden z mojich oblíbených filmů.. Prostředí střední školy a skupina dost rozdílných studentů dává Fakultě pro mě zvláštní kouzlo, které Rodriguez nezpracoval vůbec špatně. Napětí + sranda je v tomhle případě skvělá kombinace a herci jsou taky super, hlavně teda Harnett a Jordana! Ale co ten Usher tam? heh.. ()

Ferdiznáč

Tak tenhle film jsem viděl minimálně desetkrát a rád se k němu vracím. Některé situace sice působí poněkud lacině, ale to se mi na něm líbí. Hartnett mi tady prijde jako dobry frajer:-) ()

PRASÁK

Celosvětově známý a svým filmařským stylem nezaměnitelný americký režisér, scénárista, producent, střihač, kameraman, skladatel hudby a příležitostný herec Robert Rodriguez patří mezi mé oblíbence. Zvláště pak miluju jeho pohyblivé obrázky jako: "Desperado", čtvrtinový podíl na snímku "Čtyři pokoje", "Od soumraku do úsvitu", "Sin City - město hříchu", "Grindhouse: Planeta Teror" a také velmi povedené dílko "Fakulta", které u mnohých diváků nenalezlo pochopení. Avšak na tuto hororovou sci-fi komedii se musí nazírat z úhlu pohledu samotného tvůrce, to znamená, nic nebrat vážně a prostě se bavit mnohdy nesmyslnými až absurdními scénami. To je prostě Rodriguez! Navíc se to tady hemží známými tvářemi jako: Elijah Wood, Josh Hartnett, Salma Hayek, Robert Patrick, Jordana Brewster, Laura Harris, Usher Raymond, Tina Rodriguez a dalšími. Za zmínku stojí i muzika, o kterou se postaral Marco Beltrami. Jeho scénickou hudbu doplňují písničky různé kvality, například povedená je cover-verze Pink Floyd "Another Brick in the Wall (Part 2)" od amerických Class of '99 ze Seattlu, další předělávka od Alice Coopera "School's Out" v podání americké skupiny Soul Asylum z Minneapolis nebo "I'm Eighteen" od floridské kapely Creed. O tomto výborném filmu nemá smysl psát více. To se prostě musí vidět! ()

9HK

Jeden z nejlepších hororů(komedy) se skvělým obsazením...a nezapomenutelným Robertem Patrickem ()

burg

Buď se dá udělat invaze vetřelců ve velkém (Den nezávislosti) nebo hezky potichu, zabírat území za územím. Na plné hodnocení to ale není, něco mi tam prostě chybělo.. ()

JAzzeURo

Vím, že to není umělecky nikterak významný film, ale skvěle jsem se uněj bavil. Pravda byl jsem v tech správných teen letech a dneska bych mu asi tolik nedal. Ale co na plat... ()

IceZero

no na to že podobné dílka ze středních škol nemusím, jsem docela překvapen. I když je to vlastně mišmaš několika žánrů, celkově to nepůsobí tak zle ()

vonTossis

Viděno už dávno, ale stále si pamatuju, že jsem se dost dobře bavil a byla to nesmírně příjemná jednohubka. Jo Roberte, tenkrát si mi ještě dělal radost. ()

dancingclown

Tak to bylo opravdu šílené! V dobrém slova smyslu, samozřejmě. Ze začátku mi to přišlo spíš jako lehké drama ze střední, taky díky skvělému výkonu Elijaha Wooda v roli outsidera. Potom, když Casey objevil na trávníku nový druh jakéhosi živočicha, se to změnilo na drama se sci-fi nádechem. Na vážně působivý horor, který trval až do konce filmu, se to změnilo tehdy, když Casey společně s Dalilah viděli "proměnu" ošetřovatelky Harperové v podání S. Hayek. Mě to strašně bavilo, byl jsem napjatý až do konce (i když jsem tušil, kdo bude ta mimozemšťanská "královna") a podle toho vypadá moje hodnocení. 95% ()

Tribuiani

Rozhodně jeden z těch lepších teen hororů. Tento film jsem objevil díky Zeckovi, který tento film považuje za nejlepší horor, což si nemyslím. Fakulta je ale nejlepší komedií, kterou jsem viděl, což ale také nemá být. Rodriguez tento film lépe natočit ani nemohl, protože tohle je hororový skvost. To napětí od začátku ve mně probudilo "hororového ničetele", který mě vevnitř "dostal". Co se týče hlavní postavý Zeka Tylera, tehdy jsem nechápal, proč v něm Zeck vidí tak skvělého člověka nebo co si takového, ale když jsem ho viděl, víte co se stalo? Zeke mě svou zábavností, silou a charismem natolik zaujal, že v mé hlavě konkuroval mému nynějšímu vzoru. Ještě, že jsem mu nepodlehl. Role Zeka je prostě dokonale ztvárněna a Josh Hartnett jí zahrál geniálně a neznám nikoho, kdo by Zeka zahrál lépe. Eljah Wood taky stojí za řeč. Co mi zabránilo přidat si Fakultu do oblíbených? Já, hláškař: "Blbec Casey (ne Wood) zabil příšeru, podobající se chobotnici ztvořenou z popelnice. Proč ne Zeke? Můj hrdina Zeke? Děláš si srandu, ty vřísko-scénaristo? To je nejhorší konec, který jsem kdy viděl. Ani Scary Movie není takhle nepropadl, díky svému konci." Hrůza, dal bych 75%, kdyby ten zas˙˙ scénarista nenapsal takovou sr˙˙. Ale za Rodriguezovu výbornou práci a hereckému výkona Hartnetta dávám ještě celých 70%. ()

Tomrou

Parádní film, který má svoji atmosféru a dá se na něho dívat i několikrát. Rozhodně jeden z těch lepších. [80%] ()

obyč.divák

Nijak vrcholné dílo,nikterak originální,ale přesto má tedle filmeček v sobě něco co vás prostě vtáhne,okouzlí a strašně baví.Jednoduché,svižné,na nic si nehrajicí -tady to prostě funguje.Pro mě je to objevení ženy mých snů a to nejen hereckých Clea DuVall ()

MrsAngel

Dobrá zábava, děj odsýpá a dobře typově obsazení herci - zaujal mě hlavně Robert Patrick jako tělocvikář, ten byl fakt krutej a taky Josh Hartnett v roli studenta rebela. ()

bloks

Sci-fi horor s množstvom čierneho humoru. Tento film sa oplatí vidieť. Námet s mimozemšťanmi je výborne spracovaný, niet sa čomu čudovať, že to robil Rodriguez. ()

realma

hororový film pro mladé, který si na nic nehraje a tak to má být. Rodriguez do toho šlape, takže děj plyne svižně. A hlavně konečně dostal elijah wood co si zaslouží, už vím proč má ten svůj utrápený výraz. ()