Otčím

• USA The Stepfather (více)

Jerry Blake je šílenec, jehož fascinuje dokonalý rodinný život – nádherné obydlí na předměstí, velká zahrada, zbožňující manželka a milující děti… Jerry si vezme za ženu starostlivou Susan Maine, s níž se nastěhuje na předměstí Seattlu. Stává se nevlastním otcem Susaniny šestnáctileté dcery Stephanie. Tu však Jerryho něžnosti znepokojí a neskrývá svou nedůvěru. Nakonec s hrůzou usoudí, že Jerry je zřejmě muž, jenž loni povraždil svou rodinu, ale nic se mu nedokázalo. Její doměnky s potvrdí, ale nikdo ji nevěří. A přece – je tu Jim Ogilvie, bratr zavražděné Jerryho manželky, který má stejné podezření. (oficiální text distributora)

eraserhead666

V 91 roce jsem to coby sedmák u kámoše na videu v sedm ráno před prvním zvoněním sledoval napjatý jak struna. Od té doby jsem to neviděl, až dnes a po těch 22 letech to ze svého kouzla napínavého jemně (přesto mrazivě) krvavého horrorového thrilleru s úžasným Terrym Ouinnem v hlavní roli, neztratilo ani zbla. Malý velký film. ()

ARI50

Ano jsme u původního a určitě je solidně natočený a vydá pro mě nejlepší výkon a já jsem rád a věřím že další část bude lepší. ()

duklak2

Tak takhle tedy ne. Otčíma už nechci vidět, protože hodnotit bych musel dvěmi hvězdami. Nenechte se mýlit, že jde o horor. Některé scénky mě přišly lehce úsměvné a trochu přehnané. A to v hlavní "roli" byla krev!!! Nebýt hlavního herce, který si moji oblibu získal díky seriálu Ztraceni, tak bych si film vůbec nekoupil. O českém dabingu je zbytečné se rozepisovat. Hudba se také dala vybrat lepší. Ostatní herecké výkony zůstávají ve stínu Otčíma. ()

corpsy

Osemdesiatkový ´´spektákel´´, ktorý je tzv. zosobnením vtedajšej doby a hlavne žánru tej dekády. Nečakajte nič prelomové a ani nič krvavé. Ide o psychothriller akých sú stovky, ale jeho kúzlo tkvie hlavne v atmosfére a v hereckom výkone titulnej postavy. ()

K.I.N.G.

Připadá vám váš otčím nebo otec divný? Zřejmě není dost, když jste pořád naživu. Tato trilogie, byt' ukončená jen televizním filmem, se jeví jako dobrá, standardní a typická americká, béčková hororová podívaná. Tento díl je první, určitě nejlepší a nabízí sice všední, ale zato docela dost silný zážitek. 70% ()

YURAyura

Docela o nicem bez atmosfery s jasnym prubehem - asi uz ta prvni krvava scena cely stab natolik vycerpala, ze dal uz je to docela o slabe. Ale verim, ze pro zoufalce hledajici partnery na inzerat docela nabyte informace jak rozpoznat partnera - potazmo jeho uchylku ;]] ()

Colonist

Terry O'Quinn je můj oblíbený herec (nejen díky Lost). Když jsem se tedy rozhodoval, s jakým filmem strávím svůj "sobotní večer s filmovým béčkem", zvolil jsem nakonec Otčíma. A nelitoval jsem. Béčko to je jak vyšité a navíc poměrně povedené. Není to zrovna krvák nebo přímo vyvražďovačka, tady jde hlavně o atmosféru. Terry O'Quinn hraje dokonalou rodinkou posedlého psychopata velmi dobře a člověku z jeho postavy chvílemi až mrazí (hned třeba v úvodu). Terry je prostě hlavním tahounem celého filmu, bez něj by to nebylo ono. Škoda, že Otčímovy předešlé činy nám nebyly ukázány více podrobněji. Ostatní postavy jsou poměrně nevýrazné nebo nedotažené. Neseděl mi ten chlápek, který chtěl pomstít smrt své sestry, a tak pořádal proti Otčímovi štvanici (nic moc nepředvedl - a navíc jak dopadl). V konečném součtu mi pak ta jeho postava přišla zbytečná (/MOŽNÝ SPOILER/asi tam byl jen proto, protože scénárista potřeboval do finále nějak dostat revolver). Ale protože je to béčko, člověk musí přehlížet ty logické blbinky, kterých se tu během filmu pár nakupí. Bavil jsem se, ačkoliv pár hluchých míst se ve filmu najde. Původně jsem uvažoval i o slabších čtyřech hvězdičkách, ale přece jen tři jsou pro tento film dost. ()

BoredSeal

Tohle je film ukazující spoustou prvků na styl 80. let (v dobrém). Na začátku leží mrtvé zmasakrované dítě s matkou na podlaze, což už v dnešní politicky-korektní době nehrozí. Terry O´Quinn hraje (dobře) vyšinutého cvoka, co touží po dokonalé rodině, není nad to vidět začátky dnešní hvězdy. K tomu přidejme pár skvělých hlášek, násilí a zajímavý příběh. Joseph Ruben se později etabloval jako režisér thrillerů o smrtících ohrožení manželů/rodin a očividně mu to šlo dobře, takže bych v tom hledal nějakou obsesi. :) ()

balba

Výborný psycho - thriller.Film má temnou až vražednou atmosféru , jenž film dělá jedinečným.Skvělý herecký výkon Terryho O´Quinna.Jen škoda , že ho nevysílají ráda bych se na něj znova koukla. ()

Martin741

Hoci za najlepsiu hororovu periodu stale povazujem kultove 70. roky 20. storocia /Deliverance, Alien, Jaws/, aj v 80,. rokoch sa tocili kvalitne strasidelne filmy, ako napriklad Stepfather. Vysoko chvalim az prehnane Jerryho neznosti a starostlivost /nieco mal aj realne za lubom/, pomaly hustnucu strasidelnu atmosferu, herecke vykony pomerne neznamych hercov a kvalitnu reziu. 81 % ()

cariada

Horor z mého dětství na ,který jsem si pomatoval jen matně ,ale když jsem to po letech dostal a pustil si to ani jsem netušil že je to na co jsem si občas vzpoměl jen mlhavě. Nevlastní otec se snaží udělat si spořádanou rodinu jenže nevlastní dcera je jiného názoru a nemůže si zvyknout na ztrátu svého otce a k tomu přijmout nového. Na kterém ji pořád něco nesedí. Do toho je tu Jim bratr jisté ženy ,kterou s celou rodinou zavraždil její manžel a pak beze stopy zmizel a Jim se snaží přimět lidi se tím zabývat a najít vraha. Jenže tatík Jerry řeší problémy po svém a kdo se mu postaví do cesty toho se snaží zlikvidovat. Smyčka se začíná stahovat a tatík se kouká po další rodině a přitom se snaží s tou současnou vypořádat po svém...... ()

destroy83

Lehce nadprůměrný thriller s hororovými prvky, který je nezapomenutelný díky výborně ztvárněné postavě samotného otčíma Terry O´Quinna. Příběh se odehrává na typickém americkém maloměstě, kde Jerry Blake, nebo jak se sakra ten chlap jmenuje, touží po idilické rodince. Ovšem při sebemenším rodinném rozkolu se v Jerrym probouzí psychopatická osobnost, která řeší problémy po svém, jednoduše je vyvraždí. Vražd a podobných libůstek si divák ve snímku moc neužije, film sází především na pomalé, místy utahané, vyprávění příběhu a hutnou atmosféru, která se místy docela vyvedla. Pořádného nářezu se dočkáme až v samotném finále a to stojí za to. Hodnotím třemi silnými hvězdami. ()

Juto

Je to strhujúci napínavý thriller. Tento thriller o psychopatickom zabijakovi a je úplne desivý. 7/10 ()

MightyHal

Skvělý psychologický horor který jednoznačně táhne Terry Quinn, ten maniakálního otce přiženěného do rodiny hraje skvěle. Jeho postupné opouštění fasády idylického tatínka a postupné prosakování jeho šíleného já, je naprostá slast sledovat. Což právě také kompenzuje poměrně fádněji znějící zápletku. Quinn si to prostě celé kradě pro sebe a fakt nechápu že se o této jeho roli nemluví více. Samozřejmě ani další herci na tom nejsou o nic hůře a Jill Schoelen bavila taky (samozřejmě oceňuji mnou nečekanou obnaženou scénu ve sprše, to mě solidně zaskočilo). Další aspekt je i atmosféra blížícího se podzimu a menšího městečka. Fakt mě bavilo že tu měl i divák možnost postavy více poznat a vybudovat si k nim vztah, což není v těchto filmech úplně tak časté, proto jsem to prožíval ještě o něco víc. K tomu navíc musím pochválit skvělý soundtrack který to celé jen dokresloval. Je to k nevíře jak fádní námět může takto skvěle šlapat a přitom k tomu není ani tak moc potřeba. Fakt jsem se bavil a hltal jsem každou minutu. PS: Je to sice mimo, ale takovej Halloween tomuhle nesáhá ani po kotníka, nevím proč ale měl jsem úplně potřebu to srovnat a dodat jak Halloween je příšerně overrated sračka :) ()

kosta73

Nečekaně povedené béčko, které se od poměrně mdlého začátku zhruba v půlce výrazně zlepšuje a spěje k nijak originálnímu, ale povedenému konci. To samé platí i o výkonu výkonu O´Quinna ( okatě se nabízí srovnání a koncertem Corbina Bernsena v Yuznově DENTISTOVI ), který mě v první půlce nijak zvlášť neohromil, ale v závěru bylo jeho bleskurychlé střídání nálad velmi uvěřitelné. Samotný závěr pak jednou scénou připomene geniální Kubrickův SHINING. Milé překvapení. ()

HorrFi

Řekl bych, že zdaleka ne vždycky musí bejt původní verze lepší než remake a myslim že zrovna tohle je ten případ.. chvílema jsem se i docela nudil a to by se u původních verzí nemělo stávat, ale jinak dobrej film a napětí tam bylo dost.. ()

StanislachKo

Náhodou som narazil na tento titul na internéte a úprimne som sa naň tešil, lebo! Tatko doniesol keď som bol prcek brutálnu VHSku a teda PREDATOR! V úvode boli upútavky napríklad na SCANNERS alebo toto. S bratom sme na to pozerali s otvorenou papulou a keby vtedy existovali možnosti niekde verejne zavesiť zoznam obľúbených filmov, tento by tam bol na vrcholných priečkach. Napriek tomu, že som videl iba ten trailer. To mrazenie si doteraz živo pamätám. No a ono je to čosi hrozné. Žiadnemu žánru neuberá bič času ako psycho thrillerom. Atmosféra niektorých scén je vychutnávková, typek je tiež fajn psychoš, tá smiešna synťákovâ hudbička tiež. Ale hororovému žánru príznačná záverečná naťahovačka + tak neskutočne vypatlané chovanie a imbecilita postáv.. to nedávam. A asi najhorší český dabing s akým som mal tú česť skrížiť cestu takisto zaokrúhluje dolu. ()

Fox Mulder

Dost dobře natočený thriller o psychopatickém Otčímovi, který musí mít "dokonalou rodinu" a jakmile ji nemá, tak si jde hledat novou "dokonalou rodinu". A hádejte co se stane s tou starou rodinou? Celkem dobře napsaný scénář, výborně vykreslana postava Jerryho ,,Otčíma" Blake a výborný herecký výkon Terryho O´Quinna v roli Otčíma. Film se dočkal dalších dvou pokračování. ()

rudeboy

Mám taký pocit, že vyššie hodnotenia sú tu len z nostalgie... Terry hrá naozaj dobre a presvedčivo, no neuveriteľne predvídateľný dej a nechcená komickosť niektorých scén (pars pro toto: Jimovo "vtrhnutie" do knižnice) zhadzujú tento film do prepadliska dejín. A navyše film dnes už postráda atmosféru a napätie, zostali len fragmenty. Vidieť film 10 - 15 rokov dozadu, tak tu aj ja hodím štyri hviezdy, no dnes isto nie. ()

Můj nevlastní otec je vrah! Zase?

Můj nevlastní otec je vrah! Zase?

13.06.2006

O předělávkách tu byla řeč opravdu často a podle všeho se z nich nejspíš ještě hodně dlouho nedostaneme. Tedy rozhodně asi ne v novinkách o připravovaných projektech, protože každý den se objeví… (více)