John Garrity (Gerard Butler) s manželkou Allison (Morena Baccarin) a malým synem Nathanem se vydávají na nebezpečnou cestu, aby našli útočiště, před obrovskou kometou rychle se blížící k Zemi. Uprostřed děsivých zpráv o tom, že města po celém světě jsou ničena úlomky komety, naši protagonisté bojují s rostoucí panikou a bezprávím, které je obklopuje. Budeme svědky zběsilého útěku do bezpečí. Podaří se jim najít poslední úkryt před globální apokalypsou a najít nový bezpečný domov? (Vertical Entertainment)

pakobylka

Katastrofický příběh s nadstandardními digitálními triky. Bohužel image jim zčásti kazí trochu rozpačitá rodinná linka, která se bez přestání, neodbytně a maličko hystericky hlásí o slovo - o HLAVNÍ slovo. Jenomže se přitom nedokáže oprostit od zaběhnutých klišé - a její náhlé zvraty jsou přece jenom poněkud neobratné. Což vůbec neznamená, že by se - tváří v tvář zkáze globálních rozměrů - tenká "civilizovaná" slupka lidského společenství nezačala poměrně lehce odlupovat, že by nepřestávaly platit morální zásady a zákonné normy, jak se na vývoj pravověrné katastrofické zápletky sluší. Nicméně obávám se, že v reálu by nastalo něco daleko horšího - totální chaos a naprostý rozvrat všeho, co by civilizaci mělo činit civilizací, takže je otázka, zda bychom se z oficiálních zdrojů dobrali pravdivých informací ... než by nám kometa uštědřila zničující úder. Vcelku solidní 3* ()

sir-dave

Není to katastrofický popcorn na způsob 2012 nebo San Andreas, spíše drama s důrazem na tíživou atmosféru blízkého "konce světa", která se podle mě povedla, i díky Moreně Baccarin. Místy to prožívala až moc procítěné, což zase vyvažoval ledovější Butler. Vizuál vzhledem k rozpočtu i tak nadprůměrný. Děj nemá žádné další roviny a sleduje se převážně strastiplná cesta jedné rodinky. Reálná situace by nebyla nejspíše daleko od pravdy jako je vykreslena tady. ()

Sabrewulf

KONEČNĚ katastrofický film, který není o tom, že by Amíci zachraňovali celý svět (nejlépe použitím atomovky) a poté, co by byl úkol splněn, by ve velícím středisku parta zelených mozků a papalášů začala tleskat a teploušsky se objímat, i když vůbec nic sami neudělali. Prostě se chce jedna rodina dostat do bezpečného úkrytu. Tečka. Místy je to dost napínavé a film parádně ukazuje takovou tu lidskou abnormální tupost viz speciálně vybraní lidé na letiště, zatímco před letištěm se tlačí hromada primitivů, kteří žádné propustky nemají, ale přesto chtějí na letiště taky protože prostě chtějí. Úplně degeni na přesdržku, jak protě nepochopí, že je nastavený nějaký řád a že by se tam stejně všichni nevlezli a místo toho, aby se s tím smířili a zašli si na nějaké místo, kde by se rozloučili se světem, tak se tlačí před letištěm a čekají, že je snad pustí. Protože oni prostě chtějí. DEGENI. Přesně takhle by to ve skutečnosti bylo taky, protože v takovýchto chvílích je lidstvo tupé stádo, zmateně pobíhající jak mravenečci, až si úplně vychutnáte pocit, že miliony takových idiotů ten meteorit smete z povrchu zemského. ()

UhLee

(7/10). Slušná podívaná, která vám ukáže jaké štěstí máme, že se na nás neřítí kometa smrti, ale prožíváme "pouze" pandemii. Nechci tyto dvě situace srovnávat, ale nějak jsem si to mezi sebou porovnával a musím říct, že jsem z toho měl v první půlce vážně depresi. Tempo vás nenechá vydechnout a vy můžete pouze s hrůzou sledovat, jak se svět řítí do záhuby. Druhá půlka se mi už tak moc nelíbila a konec to moc nezachránil. Zároveň jde ale o povedenou podívanou, která se hodí na vypnutí mozku. ()

David.Darco

Prvé dve tretiny je to skôr dráma o rozpade a súdržnosti rodiny a rýchleho zatratenia ľudskej morálky v úzkych, na pozadí katastrofického filmu. Potom sa už začne zbytočne ,ale že vážne zbytočne doslovne moralizovať. Do deja vstupuje úplne zbytočná postava. Tej pohnútke vážne, ale že vážne nerozumiem. Finále sa potom už rozpadá a nedokáže po spomalení (a to bol film pomerne pomalý už pred tým) nabrať druhý dych, aj keď sa o to veľmi snaží. Záver je však tak strašne tuctový a umelo natiahnutý, že si skôr budete želať aby to skončil po prvom dip to black efekte. Akoby sa snažili dobehnúť žánrovú príznačnosť najmä v posledných minútach filmu. Mne sa to naopak viac páčilo komornejšie. Pre chytrého diváka tu potom máme symboliku rúk ako nástroja vraždy, ale aj záchrany života. Tá celkom poteší, aj keď zrovna o objave hovoriť nemôžeme. I tak ide ale o nadpriemerný katastrofický film. Videl som mnohé iné založené vyslovene len na efektoch, akcii a navyše s naozaj tupým scenárom. Greenland bol pre mňa v konečnom dôsledku celkom milým prekvapením. Silné a zaslúžené 3 hviezdy. 65% ()

vnimatkrasu

Zaměnitelná katastrofická báchorka se standardní vyčpělou berličkou v podobě nemocnýho dítěte. Sympaťák Butler a filmový sucho ale z Greenlandu dělají absolutně pohodovou šestku. ()

SniperG1

Greenland určitě spadá do kategorie těch povedených katastrofických filmů, jen škoda té poslední ´´typicky´´ americké půlhodinky a Morenu Baccarin bych taky vyměnil...75% ()

DJ Rocco iNc

Myšlienka celého príbehu nebola ničím nová, ale aj napriek tomu to bolo celkovo zaujímavé, aj keď to dejom bolo v 70% okopírované od Emmerichovho 2012 Veľmi dobré herecké výkony, rovnako dobrá aj atmosféra a zvuk s Dolby Atmos, ktorý film viac okorenil. Gerard Butler vie stále prekvapiť. ()

Tosi

Typická americká jednohubka, kterou jsem zhltnul hlavně kvůli Butlerovi, kterej se na tu roli ochránce rodiny typově hodil. První část ještě jakž takž, hlavně pro rodiče menších dětí to jistě emotivně fungovalo, ale po št'astném shledání celé rodiny do najelo do kolejí, které já nemusím, ale amíci si v nich libují. ()

Qitek

Velmi slušnej žánrovej rozjezd, který se ovšem někdy za polovinou filmu změní v telenovelu na úrovni sobotního tv nova formátu. ()

Johnny.ARN

Čím som starší, tým menej ma tieto katastrofické filmy vedia nadchnúť. Hlavne, keď ich točia Amíci a zachraňujú celý svet. Najvác ale je, keď to spoja s nejakou rodinnou drámou a točia to v noci, aby bolo vidno čo najmenej. Emóciu to u mňa nevyvolalo, nezaujímalo ma, či prežijú. Najviac ma sklamalo to, že nedali vysvetlenie,ako sa NASA mohla tak šeredne zmýliť. Na výkup obchodov a davovú hystériu nepotrebujeme ani kométu nad hlavou, stačí pandémia a lockdown. Neviem ale, čo viac od tohto žánru očakávať? Digitál pekný, hudba jak z pohrebu a myslím, že neboli naplnené kvôty pre menšiny a iné indivíduá. 2 z 5 ()

DaUr

Kdybych nedlouho před tím neviděl Drtivý dopad, asi bych nebyl tak kritický, nicméně takhle se jedná o zoufale neoriginální ptákovinu, která oproti svému více jak dvacet let starému předchůdci nenabízí nic nového - a to ani na příběhové, ale dokonce ani na trikové úrovni. ()

noriaki

Až závěrečných patosem přetékajících dvacet minut mě definitivně přesvědčilo o průměrném honocení. Do té doby film oslňoval slušným tempem a téměř trýznivou atmosférou. Scénář se nevyhýbal vyhroceným situacím, ani ukázkám katastrofálního selhání charakteru v mezních situacích. Aby to kompenzoval, tak se čas od času vytasil se samaritánskou postavou oplývající pevnými postoji a nekonečnou dobrotou v duši. Poznáte je snadno, vždy jsou to černoši. Greenland trochu klame tělem. Trailer slibuje epické drama celosvětových rozměrů, ale kamera si většinu času všímá trojčlenné rodiny Garritových. Dokonce chybí i pro žánr téměř nezbytné scény s nezvykle akčními vědci a se štábem plným hlavounů co nikdy nic nevyřeší. ()

oveckaoa

Nejlepší katastrofický film od 2012 tuším na styl These Final Hours akorát více emotivnější. Pět hvězd nedám jen kvůli několika věcem 1) To s tím klukem je blbost v dnešní době kdy se všude evidují lékařské záznamy, aby nevěděly, že je diabetik. Proč to vůbec tak moc vadilo, že byl diabetik? Teoreticky stačilo zvednout telefon zavolat jeho doktorovi/ce nebo učitely/ce a zjistily by to hned 2) Zajímalo mě podle čeho jich vybraly jediné co tam naznačí je jakási loterie sice to ke konci nebylo důležité jelikož přežily i jiní. ale i tak mě to mrzí, že jsem se to nedozvěděl 3) Místo nějakého posraného QR kódu stačilo skenování obličejů nebo třeba otisky prstů tím by se zamezilo krádeži identity, když se nad tím zamyslíte v podstatě stačilo dojít na to letiště ukrást vyvoleným mobily s tím kódem a jste zachránění. 4) Na to, že jim zbývalo několik hodin života byly někteří až moc klidní v These Final Hours byly aspoň lidi co nechtěly umřít , i když věděly, že umřou a bylo jim to líto tady mě přijdou všichni až moc klidní viz třeba scéna mou matku nevzaly do letadla a mě jo a nic víc emoce žádné jako by mu to bylo jedno. 5) Ta ženská se starala více o sousedovo děcko než o vlastního dědečka argument, že byl starý a chtěl umřít neberu. ()

elanius

(3/2022) Gerard vie stále v pohode potiahnuť film, čo sa stalo, že dostáva len priemerné role netuším. Film príjemné prekvapenie, civilný, napínavý, celkom to malo hlavu a pätu. Nechýbalo veľa a mohli ísť o Áčkový počin. Lacný televízny vizuál nevadil až tak, ale od polky film proste stratil šťavu. Záver trochu prestrelený ale nenasierací. (7/10) ()

JohnSmith

Katastrofický film, který není založený na efektech, ale na osudu jedné rodiny a lidské snahy přežít. Honosné, ale bohužel nijak moc extra zajímavé. ()

KasparekZabijak

Těšil jsem se na katastrofickej film plnej výbuchů, akce a napětí. Něco z toho se dělo prvních cca 40 minut. Potom snímek bohužel sklouzne do sladkobolnýho rodinnýho výletu do Grónskýho bunkru, během kterýho se rodinka na první zdání bezdadějně ztratí, aby se pak našli na farmě u dědy. Manželka během strastiplný cesty stihne nejmíň 2x zajistit synovi inzulín, odpustit starýmu nevěru a ten zase hrdinsky zvládne bitvu o tolik potřebný náramek pro vyvolený, kterej mu je ve finále uplně k hovnu, nakonec kousne i to lítání a po dvou hodinách se tenhle kočkopes dopotácí do tolik očekávanýho, láskyplně - nadějnýho finále. ()

Greenland: Poslední úkryt se dočká pokračování

Greenland: Poslední úkryt se dočká pokračování

15.06.2021

Loňský katastrofický spektákl Greenland: Poslední úkryt měl kvůli zhoršující se pandemické situaci jen málokdo šanci nakonec vidět v kinech, ale nyní se zdá, že thriller o rodině hledající úkryt před… (více)

Gerard Butler chce zachránit svět

Gerard Butler chce zachránit svět