Ostrov doktora Moreaua

• USA The Island of Dr. Moreau (více)

Mladík Andrew Braddock jako jediný přežije ztroskotání lodi a dostane se na podivný ostrov. Není až tak překvapen podivínským dr. Moreauem, jako spíš podivnými tvory, ze kterých se vyklubou výsledky doktorova experimentu a snahy přetvářet zvířata na lidi. Při jedné dramatické situaci Braddock zastřelí zraněného mutanta na jeho vlastní žádost, čímž se ale proviní proti zákonu, který pro ostrov stanovil sám Moreau a ten má tedy jedinečnou příležitost zatáhnout do svého šíleného plánu samotného Andrewa.
Adaptace Wellsovy knihy nabídla především zajímavou práci maskérů a adaptace pod Taylorovým režijním vedením obdržela pět nominací Americké Academy of Science Fiction, Fantasy and Horror Films. (Robbi)

Saxos

Dobré zpracování knižní předlohy. Jeden z filmů, který v TV vysílání konkuroval Ženě za pultem. Živá zvířata v akci. Žádný digitál. I po dlouhé době od natočení lze bez problémů shlédnout. ()

LudwigG

Očima tehdy třináctiletého hltače bijáků to byl "horror všech horrorů", přetřásaný o hlavních přestávkách na chodbě ve škole. Burt Lancaster jako šílený vědec a ukázkový zloduch, Michael York jako vyjukaný hrdina a atmosféra hodna krájení. Dnešní optikou se to prostě nedá hodnotit a tehdy to bylo "něco s velkým Ň". Tři hvězdy jsou tedy ovlivněny z obou stran, i když dnes už bych se na to asi nepodíval, abych si případně nezkazil dojem.......Takže spíše ze sentimentu 60% a nesfoukávejme z toho prach. ()

Pythonator

Tak trochu britsky vypadající béčková slátanina. Z filmu jsem si zapamatoval jen překrásnou Barbaru Carrera, která snad mohla být přeměněná kočička nebo co. Pořád je to ale lepší a rozhodně snesitelnější, než novější verze s Valem Kilmerem. ()

Torcida.hr

Tak na tu dobu to byl povedený horor myslím. Já ho viděla jako malá holka a celkem jsem se bála. nejvíc si pamatuju scénu, jak ta jedna stvůra pije myslím u řeky a pak se podívá do kamery. Pěkně jsem se lekla :) ()

yarca

zlatej york a lancaster! - řekla jsem si, když jsem smutným okem poptřila na remake s valem kilmerem a marlonem brandem z roku 1996... jeden by čekal, že o 20 let mladší dílko by mohlo být docela příjemná podívaná pro oči (lepší triky a tak všelijak podobně), ale opak byl pravdou... jjj, zlatej michael a burt! ()