13. ledna 2001. Harvey Jacobs, válečný fotograf deníku Times, byl zraněn teroristy poté, co viděl masakr u Nuevo Colón. V zoufalé snaze dostat ho pryč poslala Organizace spojených národů vůz a řidiče, který ho měl dopravit přes hranice... (3DD!3)

Red Meat

Jednoznačně nejlepší kus z celé série The Hire, který pojednává o závažných tématech natolik realisticky, až jsem si říkal, že je jejich zneužití k pouhému prodeji produktu (BMW X5) nevkusné. To však nic nemění na tom, že jako "kraťas" je tento film bezchybný. Takhle smutnou reklamu jsem ještě neviděl. ()

Herráček

Do Hire filmečků se neuvěřitelným způsobem promítá osobnost režiséra... Řekl bych, že dostali peníze, aby mohli natočit reklamu na sebe, jelikož BMW je tam vždy jen okrajový prvek... A musím říct, že vtip Guye Ritchieho mi sedl více... ()

cab

Dokumentaristicky pojaty kratas na BMW z valecneho prostredi plny emoci, dobre kamery a stoprocentnich hereckych vykonu nakonec i dojme. 90% ()

showxman

Vymykající se naprosto z celé řady The Hire, a to zejména zpracováním, jenž je naprosto dokonale "srostlé" s obsahovou stránkou - převozu fotografa přes hranice. ()

Hanys_

Iñárritu to vzal hezky po svém a vznikl z toho vynikající díl, který spíš než reklama vypadá jako válečný minifilm.. Další parádní kousek z této série a úžasný Skarsgard, který se za těch pár minut sakra vryje do paměti. ()

Peiper2

S dalšími díly jakoby rostla jejich kvalita. Po výborné části "Star" přichází stejně dobrá, ač naprosto odlišná, část "Powder Keg ". Ze všech dosavadních dílů asi nejoriginálnější a nejpůsobivější. ()

Stružák

Atmosféra by se dala krájet. :-) Ale… Mít ve filmu Stellana Skarsgårda, tak krásně divokou kameru a poměrně zajímavý příběh, to si přece žádá víc než pouhých 8 minut (zbytek jsou titulky). ()

BuddyO

Něco takového jsem snad ještě neviděl. Vtlačit tak silný příběh do tak krátkého časového úseku, to je umění... ()

DannyBoy80

Klasický našlapaný Iňáritu, hodně drsný díl. Odlišuje se od ostatních dílů, žádný ftip nečekejte. Život není peříčko a někdo jde smrti naproti. ()

MkSallam

Hire který se výrazně odlišuje od ostatních dílů. Nejde jen o pouhou reklamu, hlavní zde jsou herci a hlavně příběh, příběh o válce, který nám dokáže Ińárrittu naservírovat tím nejdepresivnějším možným způsobem (za pomoci kamery). Potěší i velmi dobrá pointa. Z uměleckého hlediska nejlepší Hire. ()

simply

Rozhodně nejsyrovější a pro mě zatím nejlepší film ze série Hire. To že se původně mělo jednat o jednoduchou reklamu, to bych neřešila...protože výsledek opravdu stojí za to. ()

Kratoc

Nejlepší mezi sobě rovnými. Žádný Hire není špatný, ale jeden musí být nejlepší a to je tenhle. Měl jsem z něj pocit jako z celovečeráku, natočeno realisticky, zahráno na úrovni, zpracováno nejlépe jak to šlo. Každá z deseti minut filmu využitá na maximum. Clive Owen ve své nejlepší roli v jaké jsem ho zatím viděl. ()

kubyno

Aneb jak Inarritu převede to svoje tvrdý depresivní drama z celovečeráků do desetiminutové (respektive osmiminutové) reklamy - s tím, že tohle se dá těžko brát jako reklama... ()

Ulrich

Po filmové stránce určitě nejlepší Hire, který povïšuje tuto sérii z řad reklam mezi plnohodnotné krátkometrážní filmy s myšlenkou a dobrými hereckými výkony. Nevědět, že je to promo k BMW, tak si toho ani nevšimnu. ()