John Lennon, Paul McCartney, George Harrison a Ringo Starr na velmi ulítlé cestě pomalovaným autobusem s hosty a hlavně a parádními písněmi. Jedou odnikud nikam, ale rozhodující je tady pěkná hudba.
Po filmech Perný den (1964) a Help! (1965)z iniciativy Paula McCartneye, který se po smrti manažera Briana Epsteina v srpnu 1967 stal vedoucím souboru, Beatles natočili televizní film Magical Mystery Tour s mimořádně úspěšnými písněmi Hello Goodbye a All You Need is Love, ale zazní zde i Penny Lane a Strawberry Fields Forever. Pozoruhodné je obsazení hostů této podmanivé hymnické písně: All You Need Is Love: George Martin – piano, Mick Jagger, Keith Richards, Marianne Faithfull a další – vokály. Píseň Fool on the Hill vysoce oceňoval Leonard Bernstein ve svém pětadvacetidílném TV cyklu Koncerty pro mladé publikum (v ČT bylo uvedeno jako „Leonard Bernstein o hudbě"). Premiéra filmu o vánocích sklidila plno záporné kritiky, která „muzikál“ zákonitě proslavila.
Stejnojmenné gramofonové album vyšlo 27. listopadu 1967 ve Spojených státech a 8. prosince 1967 jako dvojité EP, obsahující šest písní, i ve Spojeném království. První strana alba je soundtrackem ke stejnojmennému filmu. Druhá strana pak obsahuje písně ze tří singlů, vydaných v roce 1967 (skladba I Am the Walrus se objevila jak ve filmu, tak jako B-strana singlu Hello Goodbye). Na prvním místě žebříčku v USA se album drželo osm týdnů a v roce 1968 Magical Mystery Tour bylo nominováno na Grammy za nejlepší album. (oficiální text distributora)

*Elfík*

Sedíc na cornflaku pozoruji muže pojídajíc talíř. Normálně na sucho! Chřoupe ho, převaluje v ústech. Na hlavě má bažanta. Ne, počkat, to je klokan. Ale no ták, bažanti přece v Česku nejsou! Jsem v Česku? Ne, jsem v Cornwallu! Pšeničné lány, stanová městečka, kobylky velké jako strom, židle s nožkami nahoru, lidé chodící po čtyřech. Něco mě šimrá! Že by blecha? Ovšem že ne, ty jsem měla minulý týden! Tohle bude pravděpodobně asfalt. Ano, je to on. Pěkně si to teče po korku. Mám podlahu z korku. Jistěže ji nemám na sobě. Za okny padá sníh, je parné léto. ,,Děkuji za svářečku'', pravila jsem umývači oken, jež se občas mihne naší ulicí. Jeho vozík je absolutně pojízdný. Okna jsem totiž myla sama! V létě, ale to je dávno za námi. Proč by... Ach ano, zatleskat si musím. To někdy dělávám. Vlastně, dost o mně. Jak se máte? Určitě skvěle! Máte také rádi závěsy? Spíte v nich nebo je máte jako prostěradlo? Není to moc intimní otázka? A co sifón? Ale to ne, někdo mi krade můj velocipéd! Konfrontace na obzoru, jak frustrující!! Nevadí. Jsem vaječná, na co je mi velocipéd. Jsem mrož! Máte stejný pocit? ()

janek85

Hodně moc ,,ujetý´´ příběh, který natočili Beatles. Hrozně moc humoru se tam objevuje. Doporučuji shlédnout. Zde bych si dovolil dát text písně Magical Mystery tour: Roll up Roll up for the mystery tour Roll up Roll up for the mystery tour Roll up (and that's an invitation) Roll up for the mystery tour Roll up (to make a reservation) Roll up for the mystery tour The magical mystery tour is waiting to take you away Waiting to take you away Roll up Roll up for the mystery tour Roll up Roll up for the mystery tour Roll up (we've got everything you need) Roll up for the mystery tour Roll up (satisfaction guaranteed) Roll up for the mystery tour The magical mystery tour is hoping to take you away Hoping to take you away Ah, the magical mystery tour Roll up Roll up for the mystery tour Roll up Roll up for the mystery tour Roll up (and that's an invitation) Roll up for the mystery tour Roll up (to make a reservation) Roll up for the mystery tour The magical mystery tour is coming to take you away Coming to take you away The magical mystery tour is dying to take you away Dying to take you away Take you today ()

honajz2

Psychedelický trip (berme trip v obou výrazech), který by ani Noe nebo Lynch nenatočil. Absolutně žádný děj, maximálně se tu jede busem z bodu 0 do bodu 0 a nějací kouzelníci ovládají tu atmosféru v tom autobuse. Je to i celkem experimentální a absurdní, ale mě to jednoduše nebavilo, naopak, hrozně mi to lezlo na nervy. Kdyby to mělo aspoň nějaký jednoduchý děj a šlo to z bodu A do bodu B, tak by to bylo snesitelnější, ale tohle pro mě bylo jenom úmorné šílené otravné nic. Jako jo, nějaký písně tam jsou hezký a jediná povedená "hláška" je, když tam tu průvodkyni asi čtyřikrát za sebou pozdraví a taky tam furt vystupují v polích a dělají závody s policií a nějakým knězem či kdo to byl, ale mě to prostě nebavilo ani náhodou a to mám experimentální šílenosti rád. Ale to se musí prostě umět a Beatles to nezvládli. Zlatá Žlutá ponorka... 2* ()

SoolenJV

Psychedelický trip, který je čistou radostí z blbnutí, oslavou nesmyslu a žití. Velký třesk mezi The Beatles a Monty Pythononovým létajícím cirkusem. Lepší než se důkladně zhulit, zábavné, se skvělou hudbou a výborně postihující komediální talent Ringo Starra, který je v MMT naprosto nepřehlédnutelný. Sice nejslabší položka ve filmografii The Beatles, ale stále po čertech zábavné. ()

AngelusCZ

No..... tenhle typ filmu není pro mě, jinak The Beatles poslouchám to jo, ale hudba je asi to jediné co dává alespoň dvě. Pravdivý komentář - liborek_. Ten to tak nějak napsal vše za mě. ()

Dreadd

Roll up for the Mystery Tour! Film, který nelze dokonale pochopit pomocí legálně dostupných prostředků, představuje jeden velký videoklip ke stejnojmennému albu. Hudbě není co vytknout, některé skladby z Magical Mystery Tour představují vrchol jejich psychedelického období a album jako celek je minimálně nadprůměr. A pokud budete i film vnímat hlavně pocitově, lze si ho užít téměř stejně. ()

Autogram

Niekto musel byť veľmi zhulený pri tvorbe tohto filmu. Niečo tak chaotické a nezmyselné sa nedá tak ľahko vidieť, asi ide o britský zmysel pre absurdno. Jedna hviezda len z úcty k legendárnej tvorbe Beatles a jedinej dobrej pesničke vo filme, ešte aj ten zvyšok skladieb bol o ničom. ()

adamulefa

Bizardné ako sa na Chrobákov a šedesáta léta patrí. Muzikál so skvelou atmosférou, hudbou, uleteným "dejom" a ideálnou stopážou, pri ktorom sa nemáte kedy nudiť. Za ten krátky čas na vás toho toľko hodia, že ... že je s vás mrož. Išiel by som na takú Magical Mystery Tour. ()

klúčik

V prvom rade je to hudobný film The Beatles... Táto skupina zmenila veľa v hudbe , a tento film je úplne niečo iné, pre niekoho zaujímavé a pre niekoho bláznivé... Osobne tento film nemusím, ale uznávam, že v dobe vzniku to muselo byť niečo, čo vyvolalo rôzne názory... Film hodnotím 75%, hudbu 95%. ()

Bohemák

Jsem už ve věku, kdy nad Beatles stavím jiné legendy, ale na tenhle "film" nedám dopustit. Když někdo popustí uzdu své sjeté fantazii, nebojí se to natočit a má to stopáž pod hodinu, tak to dokážu ocenit. ()

Earl10

Překombinovaný, surrealistický, ale svým způsobem okouzlující obrazový materiál k výjímečným písním. Absurdní, laciný, ale legrační úlet hudební legendy! Bez pointy, ale i bez urážky! [50%] ()

defagoo

V tomto filmu si každý najde něco svého. Libo kreténského vojáka, Johna jako mrože, Paula jako kouzelníčka či George jako vejce? Jak libo... ()

bohemia_regent

V titulcích filmu uvedeno: režie Beatles (= George Harrison, John Lennon, Paul McCartney, Ringo Starr). -------- Výborně, jména režisérů doplněna, tedy s jedním jménem navíc, takže částečná pochvala udělena 10. 3. 2023. ()

waits

Taškařice natočená v éře vrcholícího hnutí hippies, všeobjímající lásky a LSD. A podle toho to taky vypadá. Krátce před natáčením zemřel manažer Beatles Brian Epstein, slavné čtyřce tudíž neměl kdo rozmluvit nápad tenhle film režírovat. Největší ambice v tomhle směru měl Paul, ale svůj podíl na celkovém výsledku si odpracovali všichni. A jak že taková režie vypadala? Paul vyplácal skoro půlku rozpočtu na hledání kopce ke skladbě The Fool on the Hill, John si svůj skeč odbyl nakládánám jídla na stůl lopatou, do toho se mihne pár kamarádů kapely a a chvíli je konec. Film byl uvedený jako vánoční beatlácký speciál před konce roku 1967 a nevzbudil zrovna kladný ohlas. A proč že dávám čtyři? Protože přes všechny výhrady je z filmu cítit, s jakou radostí Beatles film točili ( už počáteční nástup do autobusu je jak vystřižený z Monty Pythons). Protože se na Beatles můžu dívat v jakékoliv blbosti. Protože film obsahuje jednu z nejlepších skladeb (I am the Walrus, Lennon v rozšířeném soundtracku - obsahuje i Strawberry Fields Forever - McCartneyho doslova převálcoval). A protože tohle bylo první VHS, které sem si v 1990 roce přivez z Anglie. Mám ho pořád, i když video na VHS už ne. ()

Gore

Ačkoliv album Magical Mystery Tour je mé nejoblíbenější od Beatles, film je tak obrovská koláž všeho možného založená na šílené improvizaci, až je to přeplácané. ()

gombarix

Víceméně to za mě vystihl liborek_. Soundtrack nemá chybu, ale na to stačí si pořídit stejnojmenné album. Přidaná hodnota filmu je tak akorát v dokumentaci toho, kam vede THC, LSD a sláva v hlavě ... a snad i v symbolizaci bezvýchodnosti a vyprázdněnosti ideálů 60. let - což jsou ovšem asi věci vesměs nezamýšlené. ()

Olík

Bizardně teatrální autobusová linka strýčku Johna, Paula, George a Ringa jedoucí na trase LSD halucinace - situační satirická sofistika a zpět. Pro mne osobně, co se týče muziky, jedno z nejoblíbenějších období legendární kapely. The fool on the hill, I am the walrus, Hello goodbye, Strawberry fields forever………..pokud se budeme bavit o hudební stránce, tak pět hvězdiček by bylo málo. Co se týče dojmu z Magical mystery tour jako z filmu, tak……………….no asi jsme měl k večeři málo houbiček :D ()