Tenkrát v Americe (1984)

Na tohle si člověk musí udělat čas a hlavně musí být v tom správném rozpoložení. Žádné odbíhání k plotně nebo přepínání mezi programy. Potom se dostaví skutečný filmový zážitek, jaký umí zprostředkovat jen mistři řemesla jako byl Sergio Leone. Tenhle epos je víc než film, je to výprava do jiné dimenze, která vás po čtyřech hodinách vyplivne s pocitem, že byste zvládli klidně ještě hodinu navíc. Leone dokázal odvyprávět život jedné pěkně vykutálené mafiánské existence (výborný De Niro) takovým způsobem, že zapomenete na svět kolem vás a budete ten příběh žít s ním. Silný příběh a silná filmařina.

Jaguár (1996)

Asi nejzajímavější na tomhle filmu byli titulkové scény na začátku a na konci. Vrtulníkové záběry na pralesní vodopády slibovali vizuální zážitek, místo kterého se dostavil otravný indián a ne příliš přesvědčivý Patrick Buel (nechtěl jsem psát dvakrát slovo otravný). Jean Reno jako obvykle to drží na koukatelné úrovni, ale to zkrátka nestačí.

Akumulátor 1 (1994)

Prakticky všichni, kdo se baví o tomhle filmu, se shodnou na tom, že obsahuje několik opravdu originálních nápadů. Svět ve světě, v tomto případě za televizní obrazovkou, je námět na nekonečno pokračování. Z toho by se dala udělat celá sága. Jenže Svěrákové nemají pod palcem rozpočty jako Hollywoodská studia a tak vznikla sympatická scifárna Made in Zlaté české ručičky (rozuměj Barrandov). Možná se to navenek tváří jako komedie,ale je v tom víc - je to i rýpnutí do způsobu života dnešní moderní společnosti, která povážlivě velkou část svého Já obětuje právě televizi coby úniku z reality.

Dvojče (1984)

Není to klasická Richardovka. Dvojče je o třídu horší. Už od začátku na mě působilo dost lacině. Všechno tu stojí, jak už to v takových případech bývá, na hlavní (a jediné) hvězdě. Pierre Richard se snaží víceméně stejně jako vždy,problém ale je, že nemá moc co hrát. Nevím jak dobrá je knižní předloha, ale tohle filmové zpracování je slabý odvar a nebýt alespoň toho Pierra, tak by to byl opravdu výstřel mimo.

Univerzální voják 4: Odplata (2012)

Několik scén působí jako slušně natočená řezničina s erkovou přístupností. A to je bohužel všechno, co bych chtěl vyzdvihnout. Jinak je to dlouhý, nezáživný a chvilkama to ani nedává smysl.Prostě kravina.

Pamela & Tommy Lee: Porno bez cenzury (1998)

Tenkrát mi bylo šestnáct a tahle kazeta byla v kurzu. Hodnotit se to nedá, protože to prostě není film - tohle je kategorie sama pro sebe. Ale Pamela se toho nebála a navíc vypadala skvěle, takže za ty starý dobrý časy dávám aspoň dvě hvězdy.

Do naha! (1997)

Místy vtipné, místy hořké vyprávění o chlápcích bez práce a bez peněz. Každý z nich musí řešit nějaká ta svá životní svinstva, která jsou s tím spojena. Kromě toho mají ještě jedno společné - nehodili flintu do žita a mají co ukázat. A také,že to ukážou! Britský humor se vším všudy a navíc skvěle zahrané.

Playgirls II (1995)

O sračkách a odpadech už tu bylo řečeno dost. ¨Já musím ocenit stejně jako u prvního dílu ty hlášky.To je celý tak neskutečně pitomý, až mě to normálně paralyzovalo, takže jsem to nakonec viděl celý :)

Playgirls (1995)

"Prostě budete muset při tom šoustání stáhnout svalstvo v prdeli." Devadesátkovej klenot, to se musí uznat. Dávám hvězdu za ty "dialogy" :))

Show Leoše Mareše (2015) (pořad)

Věřím tomu, že Leoš Mareš na to má, ale chce to pořádně zamakat. Začátečnické neduhy jsou vidět až příliš. Je to křečovité a chybí tomu nějaký dobrý originální nápad a tím určitě není okopírované měsíční logo od Fallona a celý zbytek studia od Krause. Hlavně si myslím, že noční show se v našem malém českém rybníčku zkrátka nechytne - tady ani není pro koho vysílat, diváků je sakra málo. Rozhodně je to výzva a ty má Leoš rád - takže jsem zvědavej. A víc prostoru pro Hezuckého - ten to tam rozsvítí!