Kluci v akci (2005) (pořad)

Kulinářská show Filipa a Ondřeje se směle řadí k tomu lepšímu z české televizní kulinářské zábavy:

Jamie Oliver: Roztančená kuchyně (2002) (pořad)

Sympatický kuchtík v sympatickém pořadu nejenom pro kuchtíky! Velice zábavné vaření nebo vaření povýšené na umění? Vyberte si jak chcete!

Let's Dance (2006)

Neoriginální, ale příjemný "taneční" film, kde se klasický balet potkává s pouličním pohybem a výsledkem je romantický příběh nejenom pro náctileté se sympatickou ústřední dvojicí.

Horton (2008)

Jako Kdovíci jsme jenom smítkem v nekonečném vesmíru a někdo je (možná nebo asi) nad námi...Celé toto metaforické poselství natočené podle knižní předlohy Dr. Seusse (také třeba Grinch) se vleče v celém filmu. Roztomilá zvířatka a malincí Kdovíci se dětem líbit dozajista budou, dospělému (možná) přijdou otravná. Kde nestačí řídký děj, tam si tvůrci pomohou veselými eskapadámi, kde především zaujme Hortonovo koupání s čepicí z vlastních uší. Ústřední dvojice Jim Carrey a Steve Carrell si dabing hlavních postaviček náležitě užívá a k tomu výtečná Powellova hudba. To je (bohužel) vše, čím mě "Horton" zaujal.

Rozchod! (2006)

Takhle to v životě chodí! A ne jenom v Americe! Film je spíš studie partnerského života s pár veselými momenty. Kdo čeká komedii k popukání, bude zklamaný.

Drsný Harry (1971)

Dirty Harry Eastwood a neodmyslitelná Magnum 44. Co víc si přát?

Tři Švédky v Tyrolích (1977)

Bylo to přiblblé, bylo to veselé a bylo to erotické...A tenkrát v začátcích videa u nás nesmírně oblíbené. Z nostalgie * přidávám.

Frajer Luke (1967)

Existuje jenom jeden jediný "Frajer Luke" a tím je a navždy zůstane Paul Newman. Šedesátá léta v americké kinematografii odrážejí realitu té doby a zvláště ve studiích Warner Bros vzniklo pár filmů, které jsou nadčasové a jedním z nich je právě "Cool Hand Luke". Mohlo by se zdát, že se příběh zabývá pobytem vykolejeného jedince ve vězení, ale není tomu tak. Film se skoro celý sice v pracovní věznici odehrává, ale je především o nezlomnosti lidského ducha, touze se nepodat systému a být svůj. Rosenbergovi se podařilo natočit dokonalý film o Sysifovském snažení a Paul Newman září ve své životní roli. Oscara nakonec za svůj výkon nezískal, zlatou sošku si odnesl pouze za vedlejší roli hromotluka Draglineho George Kennedy. Menší roli vězně Sailora si zahrál sám autor románové předlohy a scénáře Donn Pearce. Zajímavost: Hudební téma Lalo Schifrina, kdy Luke s vězni asfaltuje silnici, se stalo znělkou zpráv "Eyewitness News" televizní stanice ABC.

Smrt v přímém přenosu (1980)

Film tak silný jako šálek dobré kávy po kterém neusnete. Vynikající herecké výkony Romy Schneider a Harveyho Keitela vás nenechají chladnými. V době vzniku Sci-Fi, které se dnes ve světě, kde bulvár se neštítí jakékoliv prasárny v zájmu prodejnosti, stalo bohužel až na pár výjímek skutečností.

Moji přátelé (1975)

Vždycky jsem chtěl zkusit dát z nádražního péronu facku lidem co hledí z okna rozjíždějícího se vlaku! :)