Hairspray (2007)

Rozpustile ulítlé v křiklavých barvách let šedesátých, kdy dochází ve společnosti k velkým změnám s excelentním obsazením, nádhernými kostýmy a s výtečnou choerografií...Uff - a boží Travolta jako mamina matróna a mrcha Michelle Pfeiffer a s umělým úsměvem moderující Marsden a Zac a Latifah a Walken a a a... No pobavil jsem se jako nikdy. Hollywoodský muzikál jak má být.

Iron Man (2008)

Další povedená komiksová adaptace na filmovém plátně. Celé provedení vyloženě stojí a padá na Robertovi Downeymu Jr.. Jeho ztvárnění nechutně bohatého floutka Starka, který vlastní zbrojařský koncern, chlastá a honí každou sukni, je famózní. Předložený příběh zaujme, stejně tak jiskření mezi Starkem a jeho asistentkou Potts (Gwyneth Paltrow). No a Jeff Bridges jako holohlavý záporák je dalším plusem! Celkově vzato velmi dobrá zábava s bonbónkem navíc za závěrečnými titulky!

Zločinec (2008)

"Béčkový" název filmu leckoho může odradit, ale pokud po filmu sáhnete, dostane se vám kvalitní "áčkové" zábavy. Drama plné beznaděje ve kterém je příkladný manžel Wade Porter (Stephen Dorff) a majitel právě se rozbíhající firmy poté, co přistihl ve svém domě zloděje a neúmyslně jej zabil, odsouzen na tři roky do vězení, kde se společenská pravidla příliš nenosí. Aby toho nebylo málo, dostane do své cely masového vraha Johna Smitha (k nepoznání změněný Val Kilmer, který pro roli přibral pár kilo navíc), ze kterého - světe div se - nakonec vyklube jediný přítel. Wade je zatahován do světa vězěňských gangů - hispánci, skini, černí - kde drsné bitky o holý život jsou za tolerovaného dohledu sadistického dozorce Jacksona (Harold Perrineau), takřka na denním pořádku. Neklidná roztřepaná kamera vás nenechá ani v klidných scénách klidnými, k tomu působivá hudba a civilní herecké výkony filmu, který stál 2,9 mil. USD. Možná trochu na šťastné náhodě postavená poslední třetina filmu trochu nesedí, ale pro řadového diváka vyžadujícího šťastné konce, je jej třeba. Každopádně příjemné drsné překvapení!

Tajemný mnich (1965)

Z dnešního pohledu asi nadhodnocuju, ale tenkrát v kině jsem z toho měl husí kůži...

Lhostejnost (2002)

"Lhostejnost" vás nechá lhostejnými!

Nahota na prodej (1993)

Tak to dopadne vždycky, když máte dlouhý půst a najednou se přežerete! To prostě nejde míchat jablka z hruškama , třešně s mlékem a vším možným...Z toho nemůže být nic jiného, než sračka!

Čekání na Patrika (1988)

Český pokus o nezávadnou komedii o mladých a pro mladé a o láskách a neláskách odrážející v "růžových brýlích" ducha doby. Kupodivu to prošlo i když tam nebyli uvědomělí svazáci a svazačky, soudruzi a soudružky. Na film se stály svého času před kiny fronty.

Ať žijí duchové! (1977)

Z dětství stejně jako "Pramen zdraví z Posázaví" tak i tento film mám rád dodnes!

Hancock (2008)

"Hancock" je jako vybraná lahůdka v perfektním balení...Jenom místy zůstane pachuť celofánu v ústech. Škoda. Film nabízel ohromný potenciál a místo aby šlapal kupředu, zakopával. Zamrzí o to víc, že Smith má obrovské charisma a od jeho vstupu na scénu si jej prostě oblíbíte. No a když s ním místo sdílí krásná Charlize Theron začne to nebezpečně jiskřit. A až se něco pořádně začne dít, film končí s předvídatelným finále. Škoda, velká škoda. Berg po filmu "Království" dokázal, že akci natočit umí a mohl z toho vytřískat víc. P.S. Verze Unrated o stopáži 102 minut je lepší.