Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Konečně skončilo nekonečných devatenáct let čekání! Indy se vrátil! Impozantní nástup mě dohnal k slzám dojetí. Indy je starší, ale přesto v plné parádě! A těch odkazů, co nám fanouškům, pánové Spielberg a Lucas do filmu ukryly. Padesátá léta! Spousta záměrně přepísklých eskapád, jako v každém filmu o Indym! Je to přece hrdina - ikona či jak chcete - z pokleslých ba přímo brakových dobrodružných románů. Vyvázne z každé i té nejvíce přepísklé šlamastyky z lehkostí sobě vlastní. A je stále nad věcí! I když teda Mutt mu dává pořádně zabrat! Ta mládež! Nemá úctu ke stáří! A nakonec jsem se dočkal i Seanna Conneryho! Krásná vzpomínka formou fotografie na Indyho stole. A samozřejmě nelze nezapomenout na již zesnulého Denholma Elliotta - Dr. Marcuse Brodyho! Díky pane Spielbergu! Jste Král, jak tady napsala Galadriel!

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

O vtip a spád se postarali scénaristé zařazením Jonese seniora v podání nezapomenutelného Seana Conneryho. Zapámatovánihodné hlášky mezi otcem a synem jsou jenom třešničkou na dortu této nadmíru povedené části trilogie, kde se divák navíc i dozví, jak Indy přišel k jizvě na bradě a proč tak nemá rád hady.

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Hravě zábavná a místy dosti temná jízda nejenom vozíky v důlních šachtách! Indiana Jones Forever!

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

Jeden z filmů, který nestárne! Film, který nám přinesl nesmírně charismatického hlavního hrdinu - Indiana "Forda" Jonese!

Vybíjená (2004)

Ulítlá, místy až vulgární komedie, která má opravdu koule! Stiller rád shazuje sám sebe a Vaughn skvěle přihrává. Příjemné překvapení.

Smrtonosná past 4.0 (2007)

Bruce "John McClane" Willis se vrátil! A dlužno říct, že s plnou parádou v plné polní ! Starší, unavenější a zase pořádně nas***ý že je to zas a pouze on sám, kdo musí zachránit Ameriku před kolapsem! Neskutečně nadupaná parádní zábavná akční jízda o jednom starém a poctivém "analogovém" poldovi v dnešním "digitálním" světě! Bravo!

Na lovu (1980)

Díky nenávistně zobrazeného světa gay komunity nemohu hodnotit maximálně. Nejsem si jistý, zda o tohle vyznění Friedkinovi zrovna šlo anebo konečný výsledek je dílem studia, které film produkovalo. Jinak velice temná a atmosférická kriminálka. Pacino jako snad pokaždé odvádí excelentní herecký výkon.

Casino Royale (2006)

Úplně jiný Bond, ale o to lepší. O moc lepší. Vlastně nejlepší. Můj osobní žebříček Bondů dostal zabrat. Pro mě je 007 Nr.001 Sean Connery. Po nevímužkolikáté návštěvě Casina Royale se do popředí ale dere Daniel Craig.

Casablanca (1942)

„Nám navždy zůstane Paříž“...a mě zůstal začátek jednoho krásného přátelství! Poté co jsem film "Casablanca" shlédl poprvé a to ještě dabovaný do němčiny, jsem se okamžitě začal zajímat o další filmy s Humphrey Bogartem. A vyplatilo se! "Casablancu" po každém shlédnutí si oblíbím snad ještě víc. Nevím, čím to, ten film má jakési magické kouzlo. A já se rád nechám vždy očarovat...

Bourneovo ultimátum (2007)

Bourneova trilogie se uzavírá nadprůměrným žánrovým snímkem, který zaujme vynikající Greengrassovou režií, kamerou, střihem, hudebním doprovodem a především závěrečným konstatováním, že Matt Damon JE Jason Bourne, ať se mu to líbí nebo ne!