Jak ukrást Dagmaru (2001) odpad!

Soukup má hranici nevkusu posunutou až ke hvězdám.

Poslední údolí (1971)

Velmi povedený a silný film. Vynikající Caine, on ani nehraje, on Kapitánem prostě je. Nádherné místo v Rakouských Alpách, kam mám chuť se i jet podívat (Gschnitz), je opravdu poslední údolí v nesmyslu třicetileté války a náboženské marnosti a hlouposti. Jeden z nejlepších válečných filmů s parádním hudebním doprovodem.

Invictus: Neporažený (2009)

Patetická pohádka o Mandelovi a rugbyovém mistrovství. Pěkné a pozitivní myšlenky v nereálné bublině. Obsazení Damona jako rugbyového hráče už jsem teprve nerozdýchal.

Suprhrdina (2008)

Některé vtipy byly otřesné, ale našlo se i dost opravdu dobrých momentů a zasmál jsem se.

Sicko (2007)

Je to pěkně natočené, ale míra patosu, objímání a slziček mi dojem kazí. Pokud ale vezmete jen statistiku a úroveň péče pro běžné ( to je důležité, pro obyčejné lidi), je Evropa zlatá. Například cesta lodí na Guantanamo a debata o životě ve Francii s párem s příjmem 6-7 tis. Euro mi přijde přestřelená. Ten zásadní problém ale trefil, jde o prachy, jde o prachy pro politiky a zisky lékárenských kolosů a pojišťoven. Tím víc by se měl člověk snažit nežrat jako prase a starat o svoje zdraví, pohyb, nedat šanci doktorům..........

Hezké vesnice hezky hoří (1996)

Opravdu mimořádně černý humor, pokud se tomu tak ještě vůbec dá říkat. Destrukce a nesmyslnost pekelně chlapsky drsně podaná.

Boccaccio '70 (1962)

Za Sophii Loren v poslední povídce je to skoro na 5*.

Napoleon Dynamit (2004)

Pár vtipných momentů tu určitě je, ale celek je děsivě nudný. Snad až závěr a taneční číslo to trochu nakoplo. Tenhle film je na mě až moc jiný:-)

Blikající světla (2000)

Moc příjemný chlapský film s perfektním Mikkelsenem o čtyřech kamarádech a hospodě v lese. Do toho nějaké to násilí, střelba a ukradené peníze. Pár scén je opravdu neskutečně vtipných.