Fontána pre Zuzanu 2 (1993)

Tento diel sa mi vždy hnusil - nesympatická Lucie Bílá, Habera, ktorého hudbu neznášam (aj jeho), divný príbeh, dej a väčšinou o ničom hudba. Jedna hviezdička je za Mamu Kami - Helenku Rúžičkovú (aj za rovnomennú pesničku, ktorá sa fakt vydarila)

Batman a Robin (1997)

Tak toto si Batman nezaslúžil. Je to film síce na jednej stane relatívne zábavný neškodný dobrodružný film pre celú rodinu, čo by v inom prípade bolo plus. Ale toto má byť temný komiksový príbeh s temnou atmosférou a toto mi prišlo ako komédia (batkreditka-to čo má byť?), a navyše trápna komédia. Plus čo tam robí Batgirl, Arnold sa na konci zázračne zmení na dobro konajúceho človeku, ktorému sa roztopí srdce. Proste Schumacher natočil rozprávku a okrem mien postáva to nemá nič spoločné nielen s pôvodným filmom, ale ani komiksom. Jednu hviezdičku dávam za nádhernú a zároveň aj vražednú Umu Thurman a druhú za to, že som sa vôbec nenudil a sem-tam sa aj bavil.

Ztracený svět (1998) odpad!

Čudujem sa, že takúto hlúposť dávajú pomerne často v televízii. Fakt otrasný film a Sir Arthur Conan Doyle sa určite v hrobe obracia. Nezaslúži si to ani hviezdičku, lebo je to úplne sprasenie pôvodnej úžasnej predlohy.

Sám doma 3 (1997)

Troška sa čudujem takým negatívnym hodnoteniam, lebo napriek tomu, že sa to originálu/om nemôže ani rovnať, ja som sa fakt bavil a pučil som sa od smiechu. Príbeh je možno na hlavu, ani herecké výkony nie sú nič moc - zlodeji sú proste blbci. Ale treba jednoducho vypnúť mozog a zasmiať sa. Čo viac treba od komédie?

Fontána pro Zuzanu 3 (1999)

Náhodou, celkom príjemná oddychovka - cítiť z nej pohodu a optimizmus, ale len na jedno pozretie - tá pesnička je celkom pekná.

Nekonečný příběh 3 (1994) odpad!

Taký krásny pôvodný film takto hnusne spotvoriť, to je na šibenicu! Hrôza a strach. "Tvorcu" tohto "filmu" by mal zobrať Falco a vyhodiť niekam do Ničoty :)

Pianista (2002)

Film, v ktorom režisér údajne nedal ani jeden zo svojich skutočných zážitkov z 2.svetovej vojny ma celý nadchol. Wladyslaw Szpilman bol veľký človek a to, čo prežil sa len tak nedá zabudnúť. Nádherná réžia, obrazy, zvuk boli úžasné a naturalistické zobrazenie hrôz nacistov len umocnilo môj celkový dojem z toho filmu. Niektoré scény boli síce príliš silné pre niektoré povahy a ja keď som ho videl prvýkrát v kine na strednej škole za 10(!) Sk, tak to so mnou poriadne zatočilo.

Dobrý Will Hunting (1997)

K piatim hviezdičkám mi síce niečo chýbalo, ale inak krásny príbeh s úžasnými hereckými výkonmi Robina Williamsa a Matta Damona.

Čistá duše (2001)

Pre mňa je toto film z veľmi blízkeho prostredia. Môj dobrý kamarát má schizofréniu a viem, že to vôbec nie je ľahké. John Nash bol úžasný veľký človek a Russell Crow ho zahral úžasne. Veľmi pekne spracovaný film, aj keď niekedy som sa strácal v tom, čo je realita a čo predstavy. Ale o to asi aj išlo. Aj o to, čo všetko v našom živote je skutočnosť a čo len výplod našej predstavivosti. A s tým sa stretávame denno-denne...

Cesta do fantazie (2001)

Najkrajší animák, aký som kedy videl. Musím sa priznať, že keď som to videl prvýkrát, veľmi som tomu všetkému nechápal. Ale po každom ďalšom zhliadnutí (doteraz 4x) mi bolo jasné, prečo je to krásne. Je to nádherná "epopeja", dráma o tom, že láska dokáže preklenúť všetko. A tak môže prísť vytúžená sloboda. Jeden z mojich najobľúbenejších filmov.