Kůže, kterou nosím (2011)

Sice vypůjčený námět z Victim, ale opravdu mistrovsky zpracované. Pointa je sice jasná celkem rychle, ale to je záměr autora, který se nesnaží za každou cenu překvapit, nebo šokovat, ale spíše se soustředí na vyprávění příběhu, což je jedině dobře.

Nezvratný osud 5 (2011)

Asi nejnudnější úvodní scéna ze všech osudů - ve své snaze o velkolepost se stala opravdu komickou. Postavy se chovají jako dementi a herecké výkony hraničí s výkony aktérů v pornofilmech. Ani nevím proč dávám tu jednu hvězdičku. Možná proto, že jsem to v půlce nevypnul a vydržel až do konce.

Rychle a zběsile 5 (2011)

A to mělo bejt co?? Dva terminátoři se mlátí hlava nehlava, až létají kusy zdí, trezor o váze x tun v pohodě vytrhnou dvě osobní auta a jezdí si s nim jako s přívěsem z OBI po Riu, nejdrsnější fízlovskej lovec lebek se pomalu s brekem vrhá do náruče své kořisti a přidává se na stranu party hic. Tak to jsem fakt nepobral. Ano chápu, že žánr akční snese hodně, ale taková stupidita, to by si nedovolil ani Stallone. Justine Li prosím - hlavně netoč Terminatora. Jeden MCG už bohatě stačil.

Insidious (2010)

Lehce nadprůměrný horor, který bohužel od druhé poloviny začne ztrácet dech a přestane být děsivý. Na začátku buduje hutnou atmosféru, ovšem hlavně závěr silně pokulhavá a přijde Vám, že se diváte na úplně jiný film.

X-Men: První třída (2011)

Myslím, že takhle má vypadat comicsovka a určitě má takhle vypadat preqel. Opravdu špičkově natočený film, který vás prostě chytne a vyplivne až na konci. Nový háv X-menům velice sluší a omlazení jim určitě prospělo - teď mám na mysli omlazení trikové apod. nikoli herecké. Když jsem u herců, ti ovšem hrají také fantasticky. Koulervoucí je určitě hudba, která mi dokázala pěkně naježit chlupy po celém těle. Jediné co mě překvapilo byl zběsilí úprk filmu. Podle dnešní doby, by se jen z obsahu tohoto filmu dala vycucat nová trilogie jako vyšitá.

Vřískot 4 (2011)

Naprostá sra... Absolutně nechápu zdejší vysoké hodnocení. Není to vtipné, zábavné ani děsivé. První Vřískot byl dobrý, ostatní pokračování včetně tohoto děs a pouhá recyklace.

Red (2010)

Neuvěřitelná nuda. Wilis ani Freeman to rozhodně nezachraňují. Akce naprosto otřesná a nezáživná, dialogy netřeba komentovat vůbec. K tomu přidejte stupidní zápletku a máte tu opruz měsíce. Pokud to byl pokus o navození, že se díváte na jednu z 90-tkových akčních pecek, tak se hodně nepovedl. Dvě hvězdy pouze z úcty Willisovi a Freemanovi.

Světová invaze (2011)

Tři a půl. Hned po skouknutí jsem si musel zapařit Call of Duty: Modern Warfare, protože ta akce byla opravdu vyšperkovaná a intenzivní až jsem dostal chuť taky pokosit pár nepřátel - i když ne emzáckejch. Na druhou stranu kdyby se film obešel bez velkohubých patosů honotil bych ještě lépe.

Fenomén Gott (2009) (TV film)

Jám myslím, že tento dokument je vkusný a i když nenechá příliš nahlédnout pod pokličku soukromí - což ani neslibuje, přináší nostalgickou a pohodovou náladu. Člověk musí uznat, že pan Gott je opravdu fenomén.

eXistenZ (1999)

Film, který nemá řešení a pro své vyprávění užívá bizardní a pro někoho možná trochu nechutné výrazové prostředky.Spousta biologických udělátek, trošku zvrhlých sexuálních náznaků a slizkých scén ovšem jaksi nemůže zamaskovat "zbytečnost" tohoto snímku. Cronenberg prostě jen za užití zajímavých výrazových prostředků vypráví příběh, který si ovšem můřete vyložit naprosto po svém, jelikož jak jsem řekl na začátku sám o sobě nemá žádné řešení.