Smrtonosná zbraň 4 (1998)

Jediný důvod proč dávám čtyři hvězdy je Chris Rock, který v tomto filmu nemá co dělat a opravdu mě svými debilitami neskutečně sr.. Jinak na čtvrtý díl neuvěřitelně dobré a chytlavé. Smrtonosná zbraň je prostě kvalita, což je dáno zejména tím, že na ní od jedničky spolupracují víceméně stejní lidé a je to sakra znát.

Smrtonosná zbraň 3 (1992)

Nemám jediný důvod, proč dát tomuto pokračování méně než pět hvězd. Akcí, vtipem, hláškami, scánářem i vším ostatním se naprosto vyrovná dvojce. Pokud si dvojku úplně odmyslíme, potom by byl tento díl stejně skvělým pokračováním jedničky.

Smrtonosná zbraň 2 (1989)

Smrtonosná zbraň 2 se řadí po bok takových filmů, jako Terminator 2, nebo Vetřelci, kde je druhý díl stejně kvalitní jako jednička. Zároveň má s těmito filmy společný i fakt, že jedničky byly temnější a komornější, kdežto dvojky akčnější, velkolepější, nebo vtipnější. A právě vtip, je to, co dvojce dodává správný šmrnc a nemalý podíl na tom má samozřejmě i Joe Pesci. Vidíme tu skvělou práci s vývojem postav, které můžeme zase o něco více poznat a dostat se jim pod kůži. Scénář je opět skvělý a nabízí drsnou zápletku. Clkově prostě není co vytknout a jízda pokračuje šíleným tempem dál.

Fantastická cesta (1966)

Velice podařený film s dobrou nosnou myšlenkou a fascinujícím světem lidského těla. Samozřejmě, že nemůžeme od filmu z roku 1966 čekat trikové zázraky, ale udivilo mě, nakolik byl film po této stránce vyspělý. Za tu hodinu a půl jsem se nestačil ani chvilku nudit a to musím ocenit.

Tron (1982)

Těžce vizuálně náročný snímek nejen pro filmaře, ale i pro diváka. Pokud přijmete vizuál, který je naprosto ojedinělý dočkáte se napínavého příběhu a netradyčně pojatého světa počítačů.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Skvěle promyšlené a do sebe zapadající. Jistě našlo by se pár časoprostorových kopanců, ale vzhledem ke komplikovanosti přesunů je s podivem, že vše bylo ještě takto dobře zvládnuté. Zábavností a kreativitou naprosto srovnatelné s prvním dílem a leckdy má nad jedničkou trochu navrch. Výborná je opět i po všech těch letech triková úroveň u které museli v té době lidé otvírat ústa dokořán.

Návrat do budoucnosti (1985)

Je až s podivem, jak se dá natočit chytrá komedie, s napínavým a poutavým příběhem, která může zároveň fascinovat i diváka SCI-FI. Navíc i po 25. letech jsou efekty natolik ucházející, že si dovedu představit nadšení, které musely tenkrát vyvolat.

Český sen (2004)

Zajímavý dokument, který ovšem nemá moc velkou vypovídající hodnotu. Je fajn nakouknout pod pokličku reklamních agentur a do smýšlení některých lidí, ale vše je pouze velmi povrchní. Po pravdě jsem čekal mnohem větší ovcoidnost českého národa a byl jsem docela překvapen, že zase tolik lidí tam nebylo a spousta to kupodivu vzalo s humorem.Koneckonců nevím kde nakupejete vy, ale já jezdím pro potraviny také do supermarketu, tak trochu nechápu význam, co měl projekt vlastně dokázat- že lidi nakupují? Co je vlastně tak zvláštního a nepochopitelného přijet na základě reklamy na nákup?

Stav beztíže (2009) (seriál)

Přes všechny ty flashbacky a nudné vztahové propletence se naprosto ztrácí nějaké tajemno a seriál servíruje ukrutnou nudu. Možná jsem nevydržel dost dlouho, ale u pokud sleduji pátou epizodu a kromě záhadného otevření přetlakové komory a pár depresivních kosmonautů se vlastně nic neděje, pak nemá cenu dál pokračovat.

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Výborný seriál s nejen černým humorem a spoustou skvělých případů, ale také postupným odhalováním skrytého tajemnství. Povedlo se tu skvěle skloubit jednotlivé episody, které pokaždé řeší nový případ s celkovým posunem v seriálu. Ekcelentní tu je především John Noble, který hláškuje neuvěřitelným způsobem. Poprvé také vidím opravdu hrát Joshua Jacksona, kterému role skvěle sedla. Důvod proč nedávám plný počet je až moc viditelné vykrádání LOST a to především hudebním motivem.