Doktor od jezera hrochů (2010)

Přemýšlel jsem proč je tento film tak špatný. Jeho předloha je totiž opravdu zábavnou knihou. Už po chvilce si připadáte, že sledujete kameňák 4. První problém je ve špatném obsazení. Troška vkládá roli, ve které by excelovala Helena Růžičková do rukou Evy Holubové, která se může snažit sebevíc, ale toto přehnané ječení k ní prostě nesedí. Jinak veškeré ženské role jsou pojaty jako uřvané, hysterické,nebo dementní kravky - a úplně zbytečně. Díky tragickému režijnímu vedení je Jaroslav Šmíd naprostá parodie na herce- anebo opravdu neumí hrát a Langmajer prostě jen papouškuje scénář. Vtipných situací je jak šafránu a říkáte si, proč tento film vlastně vzniknul. Jednu hvězdu za uřízlou prdel.

Kniha přežití (2010)

Velice povedený vizuál tak připomíající T.S. a parádní práce s kamerou se tu mísí s poměrně jednoduchým, předem jasným, ovšem zábavným příběhem. Narozdíl od ostatních mě přišlo, že je zde akce tak akorát a rozhodně bych netvrdil, že tu žádná není. Film mi nedovolil ani trochu nudy a to je potřeba ocenit. Minus za některé scénáristické kopance a příliš průhledný děj.

Lidská stonožka (2009)

Po pravdě vůbec nevím, jak film hodnotit. Ještě nikdy jsem po sledování filmu necítil takový odpor a neměl opravdu tak stísněný pocit. .Pokud budu vycházet z toho, že film má vzbuzovat emoce- ať už jakékoli, potom tomuto se to povedlo bezezbytku a musím hodnotit vysoko.Děsivý není ani tak film samotný, ale představa, kterou Vám vyvolá: že podobní lidé opravdu existují. Neodpustím si ale jednu hvězdu dolů za některé opravdu velké nelogičnosti.

Iron Man 2 (2010)

Oproti prvnímu dílu se z pokračování vytratil skvělý humor a přišlo mi, že Downey Jr. tentokrát hraje pouze proto, že musí. Samozřejmě došlo na všehoznásobení, ale kvalitativně si u mě dvojka o jednu hvězdu pohoršila. Jednička byla mnohem zábavnější.

Americké psycho 2 (2002) odpad!

Odpad dávám vyjímečně a proto popíšu za co: 1) otřesný scénář a režie, 2) naprosto nesympatická, brutálně přehrávající- tedy spíše vůbec nehrající hlavní "herečka" 3) její kreténský hlas, když mluví jako vypravěč, 4) neskutečně debilní děj a chování postav, 5) totálně kreténská hudba, která Vás fakt se.., 6) vše je tak trapné, že se člověk až stydí za tvůrce. Název film vystihuje přesně- fakt PSYCHO!

Americké psycho (2000)

Perfektně zahrané, lehce nadnesené a velmi zábavné. Líbil se mi chladný styl, kterým byl film prezentován, jelikož přesně vystihoval hlavního hrdinu. Skvělý Bale podal strhující výkon, kterému zdatně sekundovali ostatní hvězdy. Film si na nic nehraje, nechce moralizovat, nebo poukazovat na bohatou vrstvu, pouze vykresluje jednoho psychopata, který to nemá v hlavě v pořádku.

Počátek (2010)

O filmu jsem nevěděl defacto nic konkrétního, ale čekal jsem, že se mi budou žhavit mozkové závity. Ale ouha, ono nic moc. Film se totiž tváří mnohem složitěji a důmyslněji, než jaký doopravdy je- to je jedna varianta .Když ale začnete přemýšlet o detailech zjistíte, že všechno může být naprosto jinak a film se paradoxně může schovávat za svojí jednoduchost a přímočarost a tahá nás pěkně za nos.Takže tu máme film, který se tváří jako složitý, potom se předvede jako jednoduchý, ale co když je pod tou jednoduchostí schováno něco geniálního? Co když to, co se nám zdá polopatické a jasné je schováno v detailech, které vše obrátí naruby?? Nezbývá než se podívat znovu.A´t je to jak chce, nejkrásnější je právě fakt, že si každý může upříst svou teorii a potom jí ověřovat. Pro někoho může být film jasný, tak jak se předvedl a jak na první pohled vypadá, druhý může v detailech nalézt jisté nesrovnalosti a dohadovat se, zda mají svůj význam, nebo jsou pouhou chybou, či nedomyšlenou situací.

Repo Men (2010)

Velmi dobrých sci-fi zase není tolik a Repo Men by se mezi ně mohl bez problémů zařadit, kdyby nebylo pár "drobností". Za prvé přehrávajícího Whitakera, který si film zřejmě spletl s komedií, za druhé až nechutná předvídavost. Naopak nápad, jak poukázat na dnešní, přes mrtvoly jdoucí korporace vyhnaný až na pokraj extrému mě bavil. I přes některé výtky ale musím dát **** jelikož v celku na mě film působil opravdu dobře a nenudil jsem se ani chvilku.

Muž ve stínu (2010)

Poutavý a napínavý příběh, který ovšem chvílemi trochu nudí. Velmi mile překvapil Pierce Brosman a je vidět, že se dostává do vyzrálého věku.

A-Team: Poslední mise (2010)

Našlapané, koulervoucí, sebeironické, sakra vtipné, prostě jízda jak má být.