Avengers (2012)

Celá mánie kolem Avengers mě naprosto míjela. V kině jsem na filmu nebyl a nechal jsem si ho až na Blu-ray s tím, že to bude slušná slátanina. K mému překvapení jsem se opravdu dobře bavil. Vše šlape jak má, vzájemná chemie mezi postavami funguje výborně a člověk má pocit, že film dělal opravdový comicsový fanoušek.

Expendables: Postradatelní 2 (2012)

Pro mě bohužel ne tak dobré jako jednička. Jediné čeho bylo více jsou skvělé hlášky, ale ty celý film neutáhnou.

Prometheus (2012)

Dám čtyři, koupím si originál Blu-ray, ale asi jen z nostalgie k vetřelci, jinak si to neumím vysvětlit. EDIT: Tak jsem si koupil originál a musím říct že jsem mnohem více nadšený, než když jsem odcházel z kina. Podíval jsem se na vystříhané scény, které ale nic zásadního nepřinesly, takže na špatný střih se film moc vymlouvat nemůže. Pořád je tam spoustu nelogičností, ale po opakovaném shlédnutí mi mnohem více zapadá do vetřelčí ságy.

Titanic (1997)

Po shlédnutí 3D verze jsem musel změnit své hodnocení ze čtyř na pět hvězd. Ani ne díky opravdu skvostnému 3D, které Vás dostane přímo na loď a v mnohých záběrech Vám působí lehké závratě a příjemné lechtání v žaludku, ale díky samotnému příběhu na kterém je film postaven. Přiznám se, že dříve mě Tinanic oslovoval převážně svou precizností, triky a celkově technickou stránkou, ale po včerejší projekci kdy jsem cca osm let film neviděl mě příběh naplno vtáhl a tři hodiny utekly jako voda. Hltal jsem každé slovo, každý záběr a znovu jsem poznával, jak je ten film výborný, i když tentokrát z jiné stránky než kdysi. Všechno bylo tak silné, opravdové a citově plné. Asi už stárnu, jelikož bych nikdy neřekl, že toto napíšu. Ještě musím podotknout, že ve svých mladých letech jsem Di-Capria vůbec nemusel, ale jeho filmy za posledních cca osm let jsou opravdu výborné a já ho začal považovat za opravdu skvělého herce. Když jsem viděl znovu Titanic po takové době, tak jsem si uvědomil, jak neskutečně dobře hrál už tenkrát akorát já ho vnímal jako přeslazeného hezouna a nevnímal jeho nesporné kvality.

Zabavení letadel (2010) (seriál)

Konečně zajímavé a neotřelé téma.

Česká 30 (2012) (pořad)

Totálně zpackanej nápad, který zabíjí naprostá neschopnost tvůrců jakkoliv zaujmout. Nebo snad někoho baví koukat na notoricky známé scény a poslouchat k nim naprosto nudný a nezáživný komentář hostů, popřípadě nezajímavé informace, které jsou u každé ukázky odříkávány? Bohužel to nezachraňují ani vstupy mezi jednotlivými ukázkami, které jsou jen o něco málo nudnější. Hodnotím pouze první díl, takže to může být i špatným výběrem hostů, ale tomuto pořadu už šanci nedám. Jedna hvězda je pouze za filmové ukázky.

Alcatraz (2012) (seriál)

Zatím po pátém dílu příliš šablonovité. Pořád to samé dokola - objevení vězně, bohužel laciné a ne moc zajímavé vyšetřování a uvěznění, popř. smrt. Ani mě nějak neláká celé tajemno kolem Alcatrazu a autoři ve mě bohužel zatím nevzbudili pocit, že bych chtěl vědět, co se to vlastně děje.

Obnovení: Přestavba Ground Zero (2011) (seriál)

Tady nejde ani tak o technická řešení a průběh stavby, jako o lidské příběhy spojené se zřícením dvojčat a následného obnovení ground zero.

Králové aut v poušti (2011) (pořad)

Pokud nic lepšího nedávají rád se na tento pořad podívám, ale kvalita dílů je hodně různorodá. Chlapci jsou opravdu šikovní, ale někdy je samotné renovaci vozu věnováno méně času než by mohlo být.

American Horror Story - Murder House (2011) (série)

Po polovině první sezóny jednoznačně plný počet. Takto neskutečně skvěle zpracovaný seriál jsem neviděl hodně dlouho. Skvělé herecké výkony, stísněná a nepříjemná atmosféra, chuť do dalších dílů, to vše dělá z tohoto seriálu horrorovou pecku. Dle informací se druhá sezóna bude odehrávat na jiném místě s jinými herci a příběhem, což mě sice na jednu stranu moc mrzí, jelikož herecké složení je zde skvostné, ale na druhou stranu je to velice neotřelý koncept a nedojde k tomu, že seriál je uměle natahován a ztrácí na aktraktivnosti. Popravdě bych si ale alespoň ještě jednu sezónu v tomto domě vychutnal.