30 dní dlouhá noc (2007)

No nevím, asi jsem čekala něco úplně jiného. Mohl to být takový tíživý atmosférický horor, kde se nejprve dějí divné věci, lidé mizí apod. a nikdo neví proč, ale místo toho se hned po slušné úvodní desetiminutovce objeví parta krvelačných upíru, kteří bleskurychle vymítí většinu obyvatel izolovaného města. Zbytek už je jenom béčková krvavá podívaná, s nepříliš inteligentními postavami, nablblými dialogy a vřeštícími bestiemi, kde atmosféra zoufale chybí. Nemluvě o podivném plynutí času a zvláštních, naprosto se nehodících střizích.

Fido (2006)

Rozhodně originální film, který je odstartován skvělým instruktážním filmem. Pak se sice dobrý nápad trochu rozmělňuje, vzniká stylizovaný, ale naprosto klasický příběh. Naštěstí tu však stále zůstávají perfektní černohumorné situace. Celkový dojem nakonec výrazně vylepšuje závěrečné zombie řádění za zvuků rozverné hudby a samotné zakončení vůbec. Velmi silné tři hvězdy.

Královna Alžběta: Zlatý věk (2007)

Námět filmu je velmi dobrý, ale bohužel se tříští a rozpadá a celá režie působí poněkud rozpačitě. Je tu očividná snaha nacpat toho do příběhu co nejvíc a vykreslit Alžbětin život co možná nejpodrobněji, ale zkrátka to nedrží pohromadě. Především milostná linie a Cilvem Owenem mi přišla tak nějak málo nosná a ve výsledku možná zbytečná. Asi by nebylo na škodu, kdyby se tvůrci více zaměřili na intriky a boj o trůn a tuto linii důkladněji propracovali.

Královna Alžběta (1998)

Kvalitní historické drama, ve kterém se nedočkáte velkých bitev, ale pouze zákulisních snah panovnice o správná rozhodnutí. Škoda jen, že film občas nefunguje tak, jak by mohl, některé situace jsou dramaticky nezvládnuté a také jsem měla chvílemi chaos ve všech těch mužích, které se kolem Alžběty pohybují a sledují různé cíle (ale to by asi spravilo doplnění vzdělání o anglických dějinách).

Gattaca (1997)

Další z neradostných vizí o tom, kam až může vědecký pokrok lidstvo dovést, je výborně zpracovaná a zahraná. Zaobírá se pouze psychikou člověka, neodklání se k žádným technickým vynálezům ani ničemu podobnému, co obvykle ve sci-fi vídáme, a i když je to vlastně jen další film o touze a odhodlání, dokáže zapůsobit.

Der Lebensborn - Pramen života (2000)

Hodně zajímavý příběh, který poskytuje zase jiný pohled na nacistické zvrácené praktiky. Škoda jen, že chvílemi film působí poněkud nedotaženě, protože vzhledem k námětu by mohl mít mnohem silnější atmosféru i vyznění.

Riskni to s Polly (2004)

Komedie to moc není (tedy pokud nepovažujete za vrchol humoru situaci s chybějícím toaletním papírem), takže zůstává veskrze průměrná romantika s klasickým průběhem i rozuzlením.

Burák a Bludička (2006)

Dobrá epizodní příhoda jako doplněk k Autům, kde se Burák projeví jako pořádný strašpytel.

Koncert pro jednoho (2005)

Souboj muzikantů opravdu stojí za to, ale úplně nejlepší je výraz té holčičky, když přijde o minci.