Ten večer (2007)

Přesně ten film, u něhož máte pocit, že mu cosi zoufale chybí. Příběh samotný není rozehraný špatně - především tedy jeho retrospektivní linie, v té současné nebezpečně dotírá nuda. Problém je ale asi v tom, že všechny nastíněné skutečnosti postrádají nějaké zásadnější vyústění. Při závěrečných titulkách se nelze zbavit dojmu, že to nakonec byl jen taková nicneříkající mozaika jednoho důležitějšího a několika dalších, vcelku nahodile působících, okamžiků ze života jedné ženy.

Americký gangster (2007)

Jo, má to grády, ale až v závěrečné sekvenci. Předcházející část sice nabízí vysoce kvalitní, bezchybně zpracovaný klasický příběh, ale pokud nejste milovníkem rozsáhlejších mafiánských eposů, hrozí mírné otrávení zdlouhavějším tempem a nudnějšími pasážemi filmu.

Byt (1960)

Zábavný, ale zároveň trochu nostalgický film, který toho má hodně co nabídnout i mnoho let po svém vzniku. Všechno tady funguje takřka dokonale, atmosféra je perfektní, scénář je chytrý, netuctový, inteligentně vtipný a zároveň nenásilně dojemný, dialogy jsou vybroušené a herecké výkony (v čele s roztomilým Lemmonem) bezchybné. Tohle je zkrátka můj šálek kávy, která časem rozhodně nezatuchne.

Zlatý kompas (2007)

Zázrak na poli fantasy s dětským hrdinou a digitálními zvířaty se nekoná. Zlatý kompas je průměrnou, na pohled poměrně zdařilou podívanou, na níž je nejotravnější neustálé opakování očividných skutečností z úst hlavních hrdinů a neuzavřený konec.

Shrekovy Vánoce (2007) (TV film)

Škoda, že se ze Shreka stále víc stává křečovitá rodinná moralita. A jak tak koukám, nejsem jediná, komu už otravný oslík a stále stejně chybující Shrek leze na nervy...

P.S. Miluji Tě (2007)

Krásná romantika, která navzdory tématu není prvoplánovitě slzopudná, ale vyvolává dojetí tak nějak přirozeně a zároveň baví. Film neupadá do stereotypu oplakávání manžela, ale mísí se v něm různé přístupy a díky dobrému scénáři přináší smutek i optimismus.

Bezmocná (1995)

Taková načančaná, nablýskaná blbina, která kupodivu docela baví, a nakonec i ty zpočátku nesympatické postavy a rádoby cool komentáře mají něco do sebe.

Pan Včelka (2007)

Nečekaně svěží a po většinu času opravdu dobrá zábava. Vcelku dobře je využito života včel a jejich práce v úlu, vztah mezi člověkem a včelou už je trochu ujetý, ale co, čekala jsem něco mnohem horšího.

Holka na hlídání (2007)

Film, jakých se ročně objevují desítky. Dílo je to sice bez problémů stravitelné, neunudí ani neotráví, ale silně pochybuji, že si na něj zítra vzpomenu. Vše se totiž odehrává víceméně v klasických schématech, není tu nic co by výrazněji upoutalo, žádná dojemná romantika ani povedený vtip.

Once (2007)

Je to spíš víc o tom poslechnout si hezké písničky než vnímat nějaký velký filmový příběh. Ten tu ale rozhodně nechybí, jen je nenápadný a komorní a hlavně společně s pěknou hudbou dokáže vzít za srdce.