Kazatel (2011)

Vyjadrené jedným slovom - patetické.

Všemocný (2011)

Toľko možností a tak málo invencie. Všetky linky sú len rozbabrané a čo sa mňa týka, neuspokojivo odbavené.

Hrůzná noc 2 (1988)

Druhý Fright night som videla ako prvý v poradí a patrí medzi moje najobľúbenejšie filmy. Možno je to preto, že bol môj prvý... (kvázi) horor, pri ktorom som neutiekla z izby, prípadne z kina (vtedy ma desili aj Ghostbusters, hlavne tá pani z knižnice - ja o mnoho rokov neskôr - v úvode). Kombinácia hororu a komédie zrejme prelomila kliatbu a dnes už z izby nezdrhám a nezakrývam si zraky. Len tak na okraj, Fiedelovu ústrednú pieseň "Come to me" milujem.-------- Po čase som opäť neodolala a pustila si Fright Night 2. Približne po stý krát. Človek si vychutnáva aj rozkošné detailíky, ktoré pri prvej projekcii nemá ako vnímať, keďže sa sústredí na hlavnú dejovú linku. Musím zdôrazniť, že Fiedelova hudba je dielom génia a každý jeden zvuk je bezchybne umiestnený na svoje miesto. Škoda, že neexistuje oficiálny soundtrack. Mnohí sa sťažujú, že vtip sa oproti jednotke nevyskytuje v takej vysokej miere, ale mne pripadá komediálna väčšina filmu, dokonca aj v tých nechutných momentoch.

Kriminálka Las Vegas (2000) (seriál)

Po rokoch vysielania a 213 sériách, začínajú vegasania strácať kúzlo (stále lepšie ako miamanci, tí kúzlo nikdy nemali). Hodnotím seriál tak, ako som ho vnímala zo začiatku.

Jsem číslo čtyři (2011)

Naozaj neznášam, keď mi neustále niekto svieti do očí. To si potom pokojne môžem sadnúť naproti lampe a zapnúť rádio. Nie príliš vydarená teen romantika, hodná "number two" (ak viete čo mám na mysli).

Láska a tanec (2009)

Trošku poopravím "oficiálny text distribútora", ten životom znudený učiteľ angličtiny je Jessica (žena) a spomínaná okúzľujúca tanečnica je zase Jake - nie Jack (muž). Ale to len tak na okraj. Príbeh je veľmi jednoduchý a určite sa nenatrápite pri odhadovaní, ako by to asi celé mohlo dopadnúť. Ešte asi stojí za zmienku, že on je nepočujúci a ona zasnúbená.

Cougars, Inc. (2011)

Ako atraktívne, jemne použité sexice platili za sex neatraktívnym, v niektorých prípadoch až odpudivým, stredoškolákom. No iste. Označenie "komédia" je trochu prehnané.

Drive Angry (2011)

Fatálnou chybou "Drive Angry" je starý nedobrý Nicolas Cage a dôvodom nie je len to, že jeho kaderník je sadistické hovädo. Ja ho proste za dobrého herca nepovažujem. Niekoľkokrát sa, v súvislosti s ním, vo filme dokonca objavilo aj slovo fešák, čo ma zaskočilo možno ešte viac, ako rádoby namakané spomalené zábery. Aby som sa len nesťažovala, musím spomenúť Fichtnerovho účtovníka, ktorý je absolútne neodolateľný. Keď to zhrniem, celkom slušne som sa pobavila.

Myšlenky zločince: Chování podezřelých (2011) (seriál)

Nedokážem sledovať tento seriál kvôli otrasnému Whitakerovi, vyložene ma vytáča to jeho preafektované herecké "umenie". Človek má potom chuť fandiť skôr kriminálnym živlom, ako mužom/ženám zákona a tak by to asi nemalo byť (teda ak je človek psychicky v poriadku). A už som zase rozčúlená. Ale podľa tých dvoch dielov, ktoré som aj navzdory F.W. videla, o nič prevratné neprichádzam.