The Ward (2010)

Najčastejšie používaná veta "Musíme odtiaľto vypadnúť!" a ten následne sa opakujúci model, mi po čase začali pekne liezť na nervy. Strašenie typu "stojím za tebou a som v rozklade" tiež dostatočne nespĺňalo svoju funkciu. Záver nepatrí tak úplne medzi novinky, ale vďaka nemu zdvíham hodnotenie z pôvodne zamýšľaných ** na ***.

Perverzáci (2011)

Niekto tu má problémy sexuálneho charakteru. Little Deaths (názov čo to napovedá o spoločnej téme všetkých troch poviedok) je film, v ktorom dostali priestor úchyláci vyniesť svoje fantázie na svetlo sveta. Prvá poviedka, aj keď už vykazovala znaky deviácie, mi prišla celkom zaujímavá. Miestami fakt dosť veľký grc.

Hříšníci a svatí (2010)

No a čo, že pokusy o pitvu psychológie postáv sú komické, alebo že niektoré dialógy sú hrozné a herecké výkony podpriemerné. Čo sa vlastne očakáva od akčného béčka? Môj odhad je, že nenáročná akcia bez zbytočných hlbokých myšlienok a filozofických kecov, ak sa teda nemýlim. Detektív Riley je sympaťák (aj keď chodí ako keby mal vlka), ktorý likviduje nevyčerpateľnú zásobu "bad guys" a všetci fuckujú o život a výdatne krvácajú. Ja som sa bavila.

KR 13 (2009)

Ono pri sledovaní tohto filmu nie je úplne od veci mať aspoň základné informácie o programe MKULTRA, celé to potom dáva o trochu väčší zmysel.

Burn Notice: The Fall of Sam Axe (2011) (TV film)

Má to ten burn-noticeovský náboj (výroba Nix+Donovan) a Axe je rozhodne veľký sympaťák, ale pokiaľ by išlo len o epizódu zo seriálu, patrila by medzi moje menej obľúbené. Úvod je z celého filmu najlepší.

Sucker Punch (2011)

Sucker Punch poskytuje výživný základ pre mokré sny dospievajúcich chlapcov. Videohra+opodväzkované a ozbrojené sexice+krásny vizuál.

Trust (2010)

V mojom komentári prezrádzam nejaké maličkosti z deja, len aby ste vedeli ..... Chlap, ktorý zmanipuluje o dvadsať rokov mladšiu (14) dievčinku, aby sa dobrovoľne nechala prefiknúť, je nepochybne hovädo, zaslúži si pár zlomených kostí a nejaký ten čas strávený v base. Rodičia a FBI, na strane druhej, ktorí do dievčinky (presvedčenej, že práve absolvovala prvé romantické milovanie so spriaznenou dušou) hustia, že bola znásilnená a zneužitá pedofilom (aj keď pre tých je 14 rokov už dôchodkový vek) je vec iná. Toť dilema. Sklamanie z prvej lásky alebo trauma na celý život spôsobená znásilnením? Keby u nás nabehla nejaká vládna sila na každú štrnástku, ktorá mala sex so starším chlapom a chcela od nej detaily, oblečenie a výtery, to by bol šrumec.

Klikař Charlie (2007)

Trápne momenty, naproti tým vtipným, sú v obrovskej presile.

Senzi Senzus (1998) (pořad)

Smutná je už len tá predstava, že toto niekoho môže zabávať.

Zločin (2006)

Vôbec by filmu neuškodilo, keby mu nejaké tie zbytočnosti odstrihli a zase na druhej strane, čo to doplnili. Pre jeho rozvláčnosť som sa pri hodnotení rozhodovala medzi ** a ***. Trošku som ostala prekvapená, keď som sa pozrela na rok narodenia Emmanuelle Béart.