Zrození Planety opic (2011)

První (klidná) půlka fajn. Když dojde na akci (převrat, útěk), logika jde pozvolna stranou... Závěrečná scéna na mostě tomu dává korunu. Bez ohledu na samotný konec.

Sedmilhářky (2017) (seriál)

1. série: Nejprve hrozně roztahané a zdánlivě triviální, postupem času intenzivnější a gradující mistrně natočeným posledním dílem (pěvecké vložky jsou silně atmosférické). 2. série: stejné postavy a nová témata. Překvapivě rozjetější, zábavnější a dobře plynoucí vpřed. Opětovně zdařilý závěr - tentokrát i s předposledním dílem. Ve výsledku spokojenost. Výborný dámský sériál z prostřední "Zoufalých manželek", který si mohou užít i trpělivější pánové.

Přes prsty (2019)

Langoš to táhne a lepší Kolečko na filmovém plátně.

Želvy Ninja (2014)

Je to barevné, pohyblivé a osvalené. Ve výsledku stejně tak tupé jako v devadesátých letech. A tedy i stejně zábavné :-)

Uteč (2017)

Skvělé a mnohem chytřejší, než jak to na první pohled vypadá. Od všeho trochu (horor, thriller, komedie, mysteriózní...), ale co je důležité - ve výsledku velmi kompaktní a inovativní. Silné 4 záblesky.

Tři vteřiny (2019)

Skvělé herecké obsazení, zajímavé postavy, ale na všechno tak málo času... První půlka (mimo vězení) mnohem lepší, poctivější a atmosféričtější, v druhé části už jen takový scénáristický tobogán k cíli.

Teroristka (2019)

Vážně to natočili tvůrci skvělého Teorie tygra? Ne že bych neviděl jistou podobnost (úvod), ale co ten zbytek? Ten je z jiné planety. Záměr nezáměr, druhá půlka filmu je šílený kočkopes pro cílovku, do které totálně nezapadám. Jedna hvězdička za Janžurovou.

Pátrání (2018)

Vítězství formy nad obsahem. Ale všechna čest. Moc lépe to natočit nešlo. Možná snad jen napsat... :-)

Tenkrát poprvé (2020) (seriál)

"Moje tlustá řecká svatba" v indickém podání a z prostředí střední školy. Překvapivě velmi zábavné, vkusné a v závěru dojemné. Škoda konce, který povinně obkresluje příbuzné seriály a otevírá "dveře" do druhé série. Za mě spokojenost a více takových feel-good-třicetiminutovek.

Spider-Man: Daleko od domova (2019)

Zklamání. Druhý Spider-Man opouští všechno, co jej zdobilo při prvním restartu. Chybí zde vtipné dialogy a jakákoliv chemie mezi postavami (což neslavně dokládá hlavní ne-romantická linie mezi MJ a Peterem). Samotná zápletka je... efektní, ale divná. A to hodně. Zřejmě bych uvítal klasické schéma: "Spider-Man ve městě, zloduch v ulicích a výplňová vata na chodbách střední školy". Takto zůstávají pouze vzpomínky na Prahu (resp. Liberec) a všechno ostatní mizí v propadlišti dějin (včetně akce, která je sice nápaditá, ale opětovně bez tahu na branku a bez přítomného napětí). Nevyužitý potenciál velmi "pohodové jedničky".