Bony a klid (1987)

Jedinej Olmerův film co si zaslouží *****. Skvělá atmosféta s dokonale sedící hudbou, která se ve filmu všudypřítomná a nejsem vůbec fanoušek disca. A legendární scény jako například vekslování v autobuse, lyžař Skamene v Praze na chodníku nebo magický voko.

Zbraně pro Prahu (1974)

Co se mi vybaví je finta jak oklamali vojáka wehrmachtu....dali před něho štěně německého ovčáka a on si ho šel pochovat a oni nepozorovaně proklouzli. Osvobození Prahy je větší legrace.

Hogo fogo Homolka (1970)

"Ten se nesmál, ten se řechtal" nebo "Do švestek nevydržim" .....opět plný príma keců, tahle familie se neokouká.

Homolka a tobolka (1972)

Možná můj nejoblíbenější díl z Homolků. Legendární scény s tlučením a hasičákem, skvělý Hrzán a pan vedoucí ubytovny. Dva manželské páry jsou taky úžasné a taneční kreace s balonkama nezapomenutelné.

S čerty nejsou žerty (1984)

Absolutně nejlepší pohádka, která má v sobě naprosto všechno jak od krutosti tak po lásku.A hlavně tolik nápadů a vtipu, který jinde neuvidíte.Peklo vytvořené dokonalým způsobem, že bych věřil že tam doopravdy bylo.Nejlepší postavy samozřejmě pan správce s kaprálem a Lucifer s démonickým Karlem Heřmánkem.

Cirkus Humberto (1988) (seriál)

Cirkusácká sága plná taškařic a akrobatických čísel, ovšem laděna spíše pošmurně do tragických událostí a právě v tom je síla tohoto seriálu. Za nejlepší díl považuji už hned třetí. Smrt Calra Humberta a Bernharda Berwitze jsem v dětství málem obrečel. Další smutné scény jako akrobat co se vrátí z války bez nohy, nebo jak Petr Berwitz po mrtvici naposled drezíruje na vozíku lipicány ,mně docela dojímaly. Taky skvělý je táta Malina v podání Josefa Kemra. Snad co bych vytknul je (ne)stárnutí některých postav a výběr herců jako potomků, například Oldřich Vízner hraje syna Jaromíra Hanzlíka a poslední tři episody by se klidně vešly do jedné. Při sledování seriálu vždy přestávám nadávat na cirkusy i když to co provádí zvířatům je neodpustitelné a proto do opravdového cirkusu nikdy nevlezu jen do seriálového.

Iron Maiden: Donington Live 1992 (1993) (koncert)

Fantastický koncert, ovšem troufnul bych si tvrdit, že hůř zachycen než ostatní předešlé a následující.

Frankenstein (1994)

Nedoceněný film, který nemá zase až tak moc děsit, ale ukazovat, že člověk je pro vlastní chamtivost a touhu něco dokázat schopný všeho a nezvažuje jaké následky budou mít jeho skutky. Scéna o svatební noci kdy De Niro vyrve nevěstě srdce z těla je třešnička na dortu.

Frankenstein (1931)

Když jsem na to koukal poprvé, musím přiznat, že jsem se doopravdy bál. Karloff vypadá hodně děsivě a ty jeho paskřeky tomu přidávají. Nechybí tu ani dav vidláků s pochodněmi a krásná dáma na škrcení.