Powerpuff Girls (1998) (seriál)

Neuvěřitelně úchylný animák "nové generace". Není zrovna moc pro děti (nebo možná se změnily měřítka), lítá tu krev, zuby, přibývají monokly a otevřené zlomeniny. Triviální styl kresby a animace to všechno jenom podtrhuje. Opičák Mojo Jojo je moje oblíbená postava a taky Fuzzy Lumpkins, háklivý na svůj majetek (GET YOUR HANDS OFF MY PROPERTY!!!!), z tria mám jednoznačně nejradši naivní Bubbles (to je ta v modrém). Narozdíl od Dexter's laboratory od stejného autora mám Powerpuff girls rád. A ještě něco: tohle se musí vidět v ORIGINÁLNÍM anglickém znění. Je to naprosto nezbytná podmínka, ten seriál na tom stojí.

Červánková královna (1982) (TV film)

Typický představitel jedné generace českých pohádek. Ač by mohl příběh být zajímavý, děsné studiové zpracování ho sráží. Tyhle inscenace nám byl doslova čert dlužen.

Zlatovláska (1973) (TV film)

Příklad, jak špatně vybrané herecké obsazení hlavních rolí může zruinovat celý film. Kdo proboha mohl vybrat Jorgu Kotrbovou do role nejkrásnější ženy na světě? Stejně jako Petra Štěpánka coby kladného hrdinu. Do toho děsné loutky zvířátek. Snad jen Jiří Holý tu za něco stojí, ale i tak nedám víc než jednu hvězdičku.

Slunce, seno, erotika (1991)

Tomuhle nedám odpad jen díky tomu, že existují také filmy jako Trhala fialky dynamitem a Kameňáky. Proti předchozím dvěma dílům je to bohužel absolutně trapné.

Kdo chce zabít Jessii? (1966)

Průměr, průměr. Nápad hezký a zajímavý, ale scény a dialogy tupé, některé až hloupé (Chuchle je tedy děs). Některé ale i vtipné (pivní sny pana Kolbaby). Olinka samozřejmě jako hlavní tahák filmu. Zajímavé jsou i některé detaily - například na policejních volhách jsou nápisy Policie, ačkoliv v té době u nás už byla desítky let Veřejná bezpečnost. Pro mě upocené tři hvězdičky.

Velké sedlo (1986) (seriál)

"Dyť ta Krausová se pořád tváří jako prdel" - tak tohle je jedna z věcí, na které nikdy nezapomenu. Takhle komentovala seriál při premiérovém uvedení moje máma. Od té doby, vždycky když o seriálu slyším, vybavím si tuhle hlášku Celkem se to dá vidět, ale žádný zázrak to opravdu není. Snad ani jedna sympatická postava, celé trio Palyza - Palyzová - Sikita je špatné. Zajímavé prostředí.

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Velmi často neskutečně odfláknuté, co se týká dobových reálií (zvláště vozidel) a neméně často velmi mizerně zahrané (čeští herci v té době neuměli např. zahrát umírání???). Obsah nehodnotím, na to ať si každý udělá názor sám.

Malý pitaval z velkého města (1982) (seriál)

Detektivní seriál, který se nesnaží být zbytečně akční. Většinou je to nuda, ale i tak u toho člověk vydrží. Osobně nesnáším strašně moc dvojici Ruda Pekař / Jiříček Otrádovec. A epizoda Benjamínci je přímo úděsná. Pár světlých okamžiků seriál však přeci jen nabízí, třeba díl s opakovaným přepadáváním benzínky se mi líbil, ale možná jenom proto, že zloděj si pro tržbu přijede velmi netradičně (a originálně) v ukradeném autobusu RTO. No a nezapomenutelná honička, při niž Krampol coby spolujezdec na jawě spadne z motorky během pronásledování kradené stodvácy.