Kriminálka Anděl (2008) (seriál)

Za to neustálé třepání kamerou, rádoby efektní zrychlovačky a rozostřování obrazu bych autorovi dal pár facek.

Vesničko má středisková (1985)

Jediná chybička v tomhle filmu je pro mě hrozně rušivá scéna s televizí (zabili Bradleyho), ale i tak 5 hvězdiček.

Muž z prvního století (1961)

Miloš Kopecký se snaží seč může, ovšem pitomě napsaný scénář zachránit nedovede. Postavy a hlavně chování a dialogy - především lidí v budoucnosti - jsou napsané tak špatně, nelogicky a nerealisticky, že rozhodně není radost se na tohle dílo koukat.

Maxipes Fík (1976) (seriál)

Fík. Ano, Maxipes Fík. Pro mě naprostý fenomén, nemůžu se ho nabažit. Mám nádobí s Fíkem. Prostírání s Fíkem. Ložní prádlo s Fíkem, prostě kdeco. Skvěle napsaný a hlavně úžasně nakreslený a namluvený seriál, který přímo srší laskavým vtipem. Zajímavé je že televizní a čistě zvuková verze se poměrně liší. V detailech, ale podstatných. Jedna scénka z audio verze: Fík jede autem a nemůže ho zastavit. Vjede do hejna hus a jednu přejede. A do toho Pepa Dvořák: Vypravěč - "Husa byla přejetá tak, že byla úplně placatá. Vypadala, jako kdyby byla na silnici nakreslená". Fík - "Chlapečku, to byla vaše husa?" Kluk - "E-e, takový placatý my doma nemáme". Vzal gumu, a husu vygumoval...

Kaktusový Jack (1979)

Srandovní je zrychlená scéna, kde Jack nosí soudky se střelným prachem. Pár slušných gagů, ale dohromady nic moc. O Arnieho neherectví ani nemluvě.

Barbar Conan (1982)

Dílo, které stojí a padá s Poledourisovou hudbou. Jeden z mých nejoblíbenějších soundtracků. Film je hodně zjednodušený Howardův svět, ale stále se na něj - narozdíl od jeho pokračování - dá (občas) podívat. Ten menší z Thulsových bouchačů, co se ohání megakladivem, mi vždycky připomínal Bruce Dickinsona, zpěváka Iron Maiden. Líbí se mi i to, že film neobsahuje žádné bombastické scény a i konec nejsou žádné americké výbuchy - prostě Conan příjde a neozbrojenému protivníkovi usekne hlavu. A je to :)

Ničitel Conan (1984)

Kéž by byl Ničitel nikdy nevzniknul. Příběh, triky, herecké výkony děs, hudba zrecyklovaný první díl. Scénář psal KRETÉN. Zmar, zmar, zmar. To už i zlatá Sonja...

Total Recall (1990)

Jeden z Arnieho nejlepších filmů. Český dabing s Pavlem Soukupem v čele je také celkem povedený, až na Michaela Ironsidea, ke kterému se hlas Jana Čenského moc nehodí. Taky škoda toho zbrklého konce. A Sharon byla tenkrát fakt kus.

Policajt ze školky (1990)

Film měl dokázat, že Arnie umí taky hrát. No, nepovedlo se. Ale za "kluci mají penis a holky mají vagínu" si dvě hvězdičky zaslouží.

Rolničky, kam se podíváš (1996)

Schwarzenegger se měl držet toho, v čem je dobrej: Commando, Predator, Conan. Komedie jsou pro komiky. Tohle se, Arnie, fakt nepovedlo.