Josef a Ly (2004) (seriál)

Ze začátku se mi to docela líbilo, ale seriál má kvalitativně sestupnou tendenci. Mezi ostatní soudobou tvorbou je to ale pořád lepší průměr. Líbí se mi, že to není prvoplánově "antirasistické", jako je třeba debilní Nemocnice na Kraji města po 20 letech.

Ošklivka Katka (2008) (seriál) odpad!

Zvracím. Zvracím ještě teď. Zvracím neustále, jen tohle vidím v programu.

Trhala fialky dynamitem (1992) odpad!

Několikrát jsem se snažil vidět to celé. Dokonce jsem podnikal i zoufalé pokusy typu - "viděl jsem to minule do třicáté minuty, teď zkusím třeba třicátou první až padesátou". Ale ne, nedalo se. To prostě nejde dokoukat. Až taková je to SRAČKA. *** MIMOCHODEM: je zajímavé, že Ti, kdo tomu tady dávají odpad až jednu hvězdičku, píší o strašných vlastnostech FILMU, kdežto ti kdo tu hodnotí 3 a více hvězdiček naopak píší o OSTATNÍCH HODNOCENÍCH :)

Lekce Faust (1994)

Jako s každým filmem Jana Švankmajera - buď se Vám to velice líbí, i když to třeba pochopíte až na několikeré shlédnutí (nebo to ani nepochopíte vůbec), nebo nad tím zakroutíte hlavou a zatratíte to. Já mám švankmajeroviny rád a proto i Lekci Faust musím dát 5 hvězdiček.

Něco z Alenky (1988)

Švankmajer všeobecně nikdy nenatočil nic, co by se dalo označit slovem "normální", ale Alenka je prostě jednoznačně fascinující. Většina lidí jí nepochopí a odejdou od ní (a já se jim nedivím), ale pro mě osobně má nezvyklou přitažlivost. Asi taky nejsem normální.

Černý přízrak (1986)

Kdysi jsem na tom byl s tetičkou v letním kině v Náchodě. Film je strašně pitomoučkej, tenkrát se mi ale celkem líbily ty káry. No viděl jsem to od tý doby asi ještě dvakrát, ale lepší hodnocení než 1 hvězdičku si to nezaslouží, a to jenom kvůli tý holce a kvůli designu Černého přízraku.

Braindead - Živí mrtví (1992)

Braindead jsem viděl mnohem dříve než Pána prstenů, vlastně hned po Vesmírných kanibalech. A když jsem se později dozvěděl že Tolkiena bude filmovat právě Peter Jackson, věděl jsem že on je přesně ten pravý. Ale Jackson je pro mě už navždy Braindead, ne LotR. Tenhle film nejde s ničím srovnávat. Neexistuje alternativa. Musíte být úplný naprostý úchyl, aby se Vám to líbilo. Mně se to líbilo děsně.