Hlava-22 (1970)

Jedinou chybou filmu je, že sa nedá do neho "nasúkať" celá kniha, kvôli dĺžkovému/časovému obmedzeniu. A v prípade tohto geniálneho diela by sa to fakt žiadalo. No aj napriek tomu možno tento 2-hodinový výcuc toho kľúčového považovať za veľmi dôstojné spracovanie literárnej predlohy, s množstvom dobrých hercov, satirickou náladou a množstvom pamätných scén a dialógov.

Na život a na smrt (2013)

Je to brutálne dobre natočené, má to super hudbu a bolo to nesmierne pútavé a zaujímavé sledovanie. Takže škoda, nebyť toho, čo všetko vo filme zvládli a prežili americký Navy Sealovia (nepochybne sú to tvrdí chlapci, ale myslím, že aj keď je to postavené na reálnom základe, tak určitým scénam bolo pre filmové účely trochu pridané), tak by to bol z mojej strany plný počet!

Transformers: Zánik (2014)

Rozpočet 210 miliónov $ a tržby vyše 1 mld. $?? Takže vážení, bohužiaľ, bude aj 5-ka...

Transcendence (2014)

Mnohí vo svojich komentároch vyjadrujú nespokojnosť s tým, že film sa nevie rozhodnúť, na ktorej strane stojí a aký postoj zaujíma. Podľa môjho názoru to bolo cieľom. Ponúknuť divákovi oba uhly pohľadu (pozitívne aj negatívne dopady umelej inteligencie a nanotechnológií), a nech si divák utvorí vlastné stanovisko sám. Každopádne pre mňa, aj naprik logickým nedokonalostiam, pútavý a podnetný film.

Diana (2013)

Mám rád životopisné filmy. Človek sa v nich vždy čosi zaujímavé dozvie. Príbeh o Diane ponúka pohľad prevažne do jej súkromného a ľúbostného života počas posledných dvoch rokov jej života. Zaujímavé, no miestami rozpačité. Film pôsobil dojmom, že tvorcovia v ňom chceli toho veľmi veľa stihnúť povedať, no bolo málo času, tak si povedali, že tak to tam dajme, aj keď len na pár sekúnd. Veď to stačí, hlavne, že to tam je. Naviac neviem, do akej miery sa udalostiam opísaným vo filme veriť - ktoré sú založené na skutočnosti, ktoré na bulvárnych domienkách a ktoré celkom vymyslené pre zatraktívnenie príbehu. Popri pohľade na Dianin vnútorný život, mi tam chýbalo trochu viac z jej pôsobenia vo verejnom živote a jej humanitárnych aktivít, no viem, že to je asi divácky menej atraktívne, a tak to nedostalo až toľko priestoru. Naomi Watts mám rád, aj tu ma jej výkon potešil. Naveen Andrews v pozícii hlavnej mužskej postavy trochu nevýrazný. Diana nie žiadny veľkolepý príbeh s honosnou výpravou a dramatickým priebehom. Je to skrátka jednoduchý príbeh jednej zložitej ženy.

Špinavý trik (2013)

"Nesnáším děje. Zajímají mě hlavně charaktery postav, to je vše." - David O.Russel. No, to je síce pekné, klásť dôraz na charaktery postáv je, nepochybne, veľmi dôležité, no rovnako dôležité je dbať na kvalitné vystavanie deja. Pretože takto je výsledkom dobre okostýmovaná kŕčovitá dráma, kde sa hlavné herečky predbiehajú, ktorá bude viac sexy a v ktorej mal režisér možnosť vďaka silnému hereckému arzenálu dokonale rozvinúť charaktery postáv, no výsledný dojem, bohužiaľ, zabolí, nakoľko sa jedná o bohapustú nudu.

Kouř (1990)

Bizarnosťou postáv a rozprávačskou extravaganciou film pripomína staré "lynchovky" (čo nemyslím v zlom). Inak vcelku úsmevná alegorická kritika prechádzajúceho režimu.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

K filmom podobného typu bývam dosť tolerantný. Dokonca zväčša, na rozdiel od mnohých "haterov", zvyknem oceniť dobrú akciu a nadupané efekty, aj napriek častokrát tupému a mozog-vymývajúcemu scenáru. Ale tak toto už nie! Toto už bolo moc! A o to viac, že išlo o pokračovanie úspešnej série, ktoré však vôbec nebolo dôstojné a hodné toho, aby sa do nej radilo. Skôr to pripomínalo akúsi paródiu. Nezmyselná deštrukcia všetkého a všade, preexponované počínanie si hlavných hrdinov, hlúpučký scenár, takmer žiadna vtipná hláška a plytká rovina o vzťahu otec-syn. Hrôza!

Mistr (2012)

Seriózne, povie mi niekto, o čom to bolo?