Nebeská stvoření (1994)

Prvý Jacksonov film so serióznym príbehom. Zobrazuje dve sfanatizované kamarátky, uteikajúce sa do sveta poviedok a románov, ktoré sú iba výplodom ich fantázie. Pritom sú ochotné za záchranu ich priateľstva dopustiť sa ohavného činu. Výborný námet, ešte lepšie spracovanie. Krásne postupné budovanie vzťahu hlavných hrdiniek, podrobný rozbor ich charakterov, výborne zvládnuté surrealistické scény "štvrtého sveta" a skvelé obsadenie. Zaujal ma najmä nesmierne presvedčivý výkon mladej, vtedy ešte len 17-ročnej, Melanie Lynskey. Záver bol taktiež natočený fantasticky a s použitou hudbou priam až dychberúci. Takže po predchádzajúcich Jecksonových splatteroch, ktoré boli nepochybne zaujímavé, ale skôr pobavia, ako prinesú umelecký zážitok, tak Nebeské stvorenia sú, naopak, umelecky veľmi hodnotným dielom.

Všemocný (2011)

Niečo na štýl Cranck:Zastaneš a neprežiješ (no s tým rozdielom, že tu sa nejedná o zvýšenie hladiny adrenalínu, ale zvýšenie mozgovej aktivity). No aj napriek tomu, že aj tu ide o (zatiaľ) nereálnosť, tak Limitless mi zďaleka neprišiel taký bezduchý a tak pritiahnutý za vlasy. Práve naopak. Oceňujem zaujívamvú myšlienku a aj to, aký zaujimavý dej sa k nej podarilo tvorcom vymyslieť. Malo to švih, aj napätie, aj príbeh, aj dobré dialógy, a aj Bradley Cooper bol výborný. Môžem len odporučiť ;)

New Yorku, miluji Tě! (2008)

Isabelle (Julie Christie): "It's one of the things I love best about New York. Everyone came from somewhere else."

Nějak se to komplikuje (2009)

Asi nepatrím do cieľovej skupiny, ktorej bol tento film určený, a to sa asi odráža aj na mojom hodnotení. Naviac mi tam prišlo až príliž veľa situácií umelých. A Meryl Streep fakt nemusím, takže ona mi na výslednom dojme tiež moc nepridala.

Princezna ze mlejna (1994) odpad!

Ach, prečo nie je možné hodnotiť zápornými hviezdičkami...

Doktor Smrt (2010) (TV film)

Milujem podnetné filmy!

Kazatel (2011)

Váham, či to s tými 2* nepreháňam... Tak jednu dám za štýlovú úvodnú animáciu a druhú za Maggie Q, ktorú dosť môžem :). Nič iné vo filme za zmienku nestojí.

Neznámý (2011)

Nepotreboval som nič extra realistické. Stačí mi, že to bolo napínavé, že to malo dobrú zápletku, prepracovaný dej a vynikajúci sled a timing odhaľovania skutočností. Jednu z hviezd venujem brutálnej nočnej autonaháňačke v polke filmu a ďalšiu Liamovi Neesonovi, ktorého herecké charizma zreje ako víno.

Kawasakiho růže (2009)

Príbeh sa rozbiehal pomaly, no postupné odkrývanie faktov a naťahovanie divákov fungovalo senzačne. A od interview s Kafkom (Ladislav Chudík) film nadubodol v mojich očiach obrovské rozmery a dramatickosť vyskočila do závratných výšok. Je to film o určitých ľudských osudoch, no prednesený neskutočne jedinečným, Hřebejkovským, spôsobom (atmosféra a tempo filmu mi občas pripomínali Pupendo). Tak, ako sa pomaly rozbiehal na začiatku, tak tak rýchlo potom od polovice nabral na obrátkach a vrchol dosiahol (podľa môjho názoru) úžasnou scénou v lese! Hřebejk to skrátka "umí".

Děkujeme, že kouříte (2005)

Nevedel som si predstaviť, čo sa dá natočiť o fajčení na 90 minút, a ešte k tomu aby to bolo zaujímavé, a dokonca aj vtipné.... Teraz to už viem. A som spokojný! :)