Odpor (2008)

Historicky a emocionálne veľmi hlboký a významný námet, ale podaný americkým štýlom s prílišnou gýčovitosťou. Príbeh, ktorý opisuje v podstate nedávne európske udalosti, osudy hrdinov na území Európy by si vyžadoval viac európskeho cítenia, ktoré by celý príbeh pozdvihli na vyššiu úroveň. Takto to zostáva iba vyrozprávaný príbeh, aj to nie najideálnejšie, bez značnejšieho emocionálneho dopadu na európskeho diváka, a už tobôž nie na amerického. No oceňujem zaujímavé filtre a peknú Howardovu hudbu.

Wall Street: Peníze nikdy nespí (2010)

Veľmi bolestivé pokračovanie. V príliž rýchlom dianí a spŕške ekonomických pojmov ako vystrihnutývh z nejakého finančného žurnálu som sa načisto strácal. Hlbšie porozumieť mohli iba tí zasväteneší do problematiky, čo je však veľmi malá hŕstka diváckeho spektra a pochybujem, že iba na ňu bol film mierený, Teda myslím, že ostatní sa budú kvalitne nudiť a jediným spestrením bude asi akurát príjemné minicameo Charlieho Sheena. Dialógy práznde a chladné, taktiež ak spoliehate aspoň na herecký koncert, budete sklamaní. Žiaden sa nekoná. 2* za kameru a výbornú reč obrazu (zrýchlený pohyb ludí, padajúce domino, či samotné zábery New Yorku).

Prci, prci, prcičky: Kniha lásky (2009) odpad!

Suverénne najhorší film, čo som doposial videl. Veď kto už sa len môže chcieť pozerať na to, ako chalan ovracia dievča pri sexe, ako digitálny los znásilní chalana, či ako si chalan nevedomky vyleje z pohára do úst použitý prezervatív?!? Urážka diváka!

Jíst, meditovat, milovat (2010)

Sledovať putovanie hlavnej hrdinky po svete bolo nepochybne zaujímavé, nahliadnuť do jednotlivých krajín, kultúr či kuchýň. Ale v globále to bolo dlhé, rozťahané a nudné, a Lizin životný príbeh ma vôbec nezaujal. Ešte zopár náznakov nejakých hlbších myšlienok, ale to je tak všetko. A ani Julia Roberts už nie je tou, akú si ju pamätáme z jej najleších rokov.

Lví král (1994)

Pri opätovom zhliadnutí po rokoch badať rozdiely medzi súčasnými 3D animákmi a vtedajšou animáciou. No tento fakt Leviemu královi vôbec neuberá na kvalite, stále je to krásny detský príbeh s poučením, velmi rozkošný malý Simba, ale vlastne všetky postavy, krásna hudba, krásne piesne. Takže výborný zážitok nielen pre deti.

Cesta (2009)

Skľúčujúca, miestami až desivá atmosféra, vytvorená postapokaliptickými exteriérmi (aj ked z 99% digitálnymi), tmavými filtrami, otrhanými kostýmami a ufúľanými tvárami. Môže byť! Avšak pri filme o 2 ludoch túlajúcich sa opusteným svetom hrozí, že postupne začne strácať na gradácii. A to bol tento prípad. Mnohé stretnutia neboli dôležité pre rozvoj dejovej línie, niektoré dialogy nudili a iba zopár emotívnych momentov. Skoda, pretože príbeh a námet je to nepochybne zaujímavý, a viem si predstaviť, že aj knižka musí byť úžasná ( aj ked som ju nečítal), a preto mal tento film velký potencíal.

Machete (2010)

Rodriguez v Machete opäť predvádza to, čo sa nám na ňom tak páči: všade kopec krvi, povaľujúcich sa končatín, rozmotaných čriev, či sexi kočiek. Čaro jeho filmov všakt tkvie vo fakte, že sa nesnaží robiť akčné filmy, ktoré sa tvária vážne, avšak práve to ich poväčšinou pochováva. Rodriguez robí filmy s nadsadením, (alegorickým) humorom skrytým medzi riadkami a s jemnou príchuťou paródie. A to robí z vyexponovaných prívalov brutality a prehnaných roztrekov krvi zábavnú "podívanú".

Expendables: Postradatelní (2010)

Pre mňa je Expendebles len ďalší spomedzi ľahko predvídateľných béčkových filmov, akých ma každý z hlavných hrdinov na svojom konte desiatky, akurát že tu sú všetci pokope. Stallone, ako režisér scenárista, si na premyslení hlbšieho príbehu nedal veľmi záležať.Takže iba zopár vtipných momentov, slabé herecké výkony a čo sa týka bojových scén, tak asi iba tá v podzemných klenbových chodbách sa drsnosťou a bojovým umom blíži k tomu, čo sa od filmu očakávalo. Najlepšiu prácu odviedol Brian Tyler, lebo hudba je asi najlepším aspektom celého filmu.

Poločas rozpadu (2007)

Konečne som po viacerých filmoch slovenskej produkcie zaoberajúcimi sa rôznymi historickými námetmi narazil aj na film, ktorý riešie bežné životné problémy, situácie, odohráva sa v nám všetkým dobre známych exteriéroch a s množstvom známych a obľúbených hercov. Viliam Klimáček je uznávaný tvorca a tu to opäť potvrdil neštandardným príbehom vymykajúcim sa z bežných rámcov. Takže u mňa príjemná oddychovka, často vtipná, no občas aj kvalitne zvrátená.

Star Trek (2009)

Ako úplne nezainteresovaného diváka, čo sa celej Star Trek ságy týka, ma tento nový Abramsov film moc nedostal. Je pravda, že tam bolo množstvo parádnych scén, vesmírneho dobrodružstva, súbojov a akcie. Ale nemôžem prepáčiť nevýrazného záporáka Nera, trápneho hlavného hrdinu, či chladný a taktiež nevýrazný ľúbostný vzťah dvojice Spock - Uhura. A to nehovorím o množstve nelogickostí (a to aj napriek až priveľmi logicky uvažujúcim Vulcančanom).