Cesta samuraje (2010)

Nedoceněný film tarantinovského střihu. Prima herecké obsazení, Danny je záporák k pohledání, Rush coby alkáč jakbysmet. Bravo!

Bohémský život (1992)

Brilantní! Bavil jsem se od začátku do konce. Protože i to smutný zde bylo zbavený patosu. Aki je prostě génius a jeden z mých nejoblíbenějších režisérů.

Já, Olga Hepnarová (2016)

Tak tohle mě opravdu zasáhlo. O tom případu vím, ale to zpracování mi téměř vyrazilo dech... Ano, to je cesta, jak tady kvalitně a nepovrchně točit filmy. Naprosto zasloužený Lev pro ohromný talent, Michalinu Olszanskou, to je vpravdě pozitivní zjev! O naší Kláře Melíškové nemluvě, pro ni to muselo být opravdu těžký, jelikož ona se pořád chechtá a tady pojato minimalisticky, zdánlivě bez emocí, které v sobě mistrně dusí.

Proti vlastní krvi (2016)

Syrové drama, které se účastí Pana Fassbendera a Pana Gleesona stává téměř povinnou záležitostí. 4/5. P.S.: A Země je placatá...

Saulův syn (2015)

No, letní komedie to opravdu není... Ale na pětníku je tam řečeno téměř vše o druhé světové válce, tedy že náckové byli opravdu neskuteční zmrdi a kdo se jakýmkoli způsobem k jejich odkazu hlásí, je ještě větší! 5/5.

Život (2017)

Espinosa nezklamal, je to pěkně natočeno, odsýpá to, herci hrají, jak mají, Hirojuki Sanadu vidím buď v kosmu nebo s katanou :-) a závěr je velmi sladkou tečkou na Životě.

Elle (2016)

Opět febiofest, tentokrát Paul Verhoeven a jeho Elle s geniální Isabelle Huppert, po Základním instinktu a Černé knize před ním opět smekám. SPOILER: Husťárna, jak jinak s Isabelle, po Pianistce už od ní něžné role nečekám!

Sama v noci na břehu moře (2017)

Z febiofestu: Pomalá věc zajímavá tím, jak ti Korejci vlastně žijí, co pijí a o čem sní.

Pustina - Epizoda 8 (2016) (epizoda)

Tleskám. Málokdy to rozuzlení nebývá trapné a uhozené, tady byl sice pachatel dobře ukrytý, ale pořád logický. Klobouk dolů před herci, v celé sérii snad nikdo nehrál blbě.

O rodičích a dětech (2007)

Mám nekriticky rád Honzu Beneše alias Emila Hakla a hltám cokoli, co napíše. Přestože tato kniha není pro mne úplně nejlepší, je to hodně autobiografický, psaný klasickým Haklovým úspornym, energickym, jadrnym a lapidárnim stylem. A přesně tak i točený Vladimírem Michálkem. Takhle nějak si představuji souhru mezi režisérem a spisovatelem.