Svět pod hlavou - Stín kapradiny (2017) (epizoda)

Pro mě je to naprosto úžasnej, originální start do hry. Ano, takhle se vtipkovalo, tak to mnohdy bylo. A do toho cestování v čase, Ondřej Štindl a spol. nezklamal a doufám, že to bude gradovat.

Krajina smrti (2014)

Krásnej vizuál, jednoduchý příběh, novozélandská příroda, neskutečně vymakaný souboje, maorská mytologie a úžasný démon.

Anthropoid (2016)

Vzhledem k tomu, že o událostech útoku na Heydricha a okolnostech vím téměř vše (z několika relevantních zdrojů), jsem jaksi k filmovému počinu tolerantnější, neporovnávám a uvědomuji si, že to není dokument. Za mě skvělý počin, který jsem zhltnul jako malinu, ty dvě hoďky mi přišly překrátké. Atmosféra Prahy, konspiračních bytů, kostela i krypty na mě dýchala celý film a nemůžu jinak, než ho odměnit takto. Fajn herecké výkony, "Kilijen" s Alenou nejlepší.

Korunovační klenoty (2011)

"První klíč odemyká štěstí. Druhý odemyká radost. Třetí odemyká lásku. Vím, kam patří ten čtvrtý. Je to klíč k nebeské bráně." Aneb když si myslíš, že jsi ve sračkách, zkoukni tento film a zjistíš, že nejsi. Jinak devátý viděný film s Alicií Vikander u mě tuto skvělou švédskou herečku posouvá definitivně do TOP 10.

Triple 9 (2016)

Poprvý dávám Hillcoatovi jen čtyři hvězdy, ale i tak nezklamal. Stejně jako herecké obsazení i příběh samotný. Byť nijak prudce originální.

Criminal: V hlavě zločince (2016)

Solidní "akčňák"... Bavil jsem se nad triem Oldman, Jones, Costner, klucí maj pořád co říci.

Poslední král (2016)

Výborný norský historický film. Známí herci, Nikolaj Lie Kaas v roli záporáka, parádní akce, honičky na lyžích, napětí... Navíc podle skutečných historických událostí. Co víc si přát?!?

Tohle je náš svět (2016)

Právě jdu ze Světozoru, dávám pět hvězdiček, dal bych je i bez excelentního doprovodu Sigur Rós. Jednoduchý příběh, kde Viggo hraje magora, kterej to myslí dobře, je o to silnější, čím méně komplikovanější. Dneska jdu spát do lesa... :-)

Spása (2014)

Tohle neni žádná podělaná "májovka". ;-) Parádní western s mým oblíbencem Madsem Mikkelsenem a Ericem Cantonou v roli Korsičana! Scénář: A. T. Jensen.

Vzkaz v láhvi (2016)

Tak takhle nějak má vypadat pořádná "detektývka"! Temná, syrová se zajímavou zápletkou, zamyšlením se nad náboženskými sektami a religionistikou jako takovou, výborné herecké výkony, zejména N. L. Kaas je už dávno první liga a nejen Madsi Mikkelsenovi šlape na paty. Viděno ve Světozoru na pracovní projekci od Aerofilms.