Na hraně zítřka (2014)

Na podrobnější komentář si budete muset počkat na druhé zhlédnutí, to ovšem nebude trvat dlouho :) EDIT: Tak a po 11 letech přidávám detailnější komentář. Super. 89%

X-Men: Budoucí minulost (2014)

Naprostá spokojenost. Jsem až překvapen, jak dobře se Singer zhostil nové série a nemůžu se dočkat další pokračování pod jeho taktovkou. Jasný adept na top 10 za rok 2014. 86%

Renovace v utajení (2003) (pořad)

Obdoba našeho "Bydlení je hra". S tím rozdílem, že v našem podání jsou úpravy z 90% povedené a člověk se až diví, co občas dokážou přeměnit. Ovšem ten ultra kýč, který zde vytváří Debbie a ještě to považuje za krásné, to snad ani nejde myslet vážně. Čím dál víc se přesvědčuji o tom, že za oceánem nevědí, co to je kvalitní, inovativní a především tvůrčí tvorba, všechno převzatý, hnus, děs, běs. Forma pořadu je navíc zcela nezáživná, takže není většího důvodu pro další sledování. 35%

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Z nějakého důvodu mi zmizel můj předchozí komentář, který aspiroval na nekonečný román, tak ho holt nahradím jiným a ještě delším. Pro ty, co mají peněz nazbyt, běžte do to kina a kupte si ještě k tomu veliký popcorn, který demonstrativně před začátkem filmu hodíte proti plátnu. Pak se můžete v klidu zvednout a odejít. Odejít s pocitem, že jste zbytečně neutratili přes 2 hodiny svého určitě drahocenného času. Ostatní zůstaňte doma a pusťte si třeba Captain America: Návrat prvního Avengera, uděláte líp. Amazing Spider-Man 2 je neskutečně špatný. Pokud si odmyslíte obrovské pozlátko a prachy, které jsou z něj po vizuální stránce hodně vidět, zůstane Vám jenom vesměs nudná (romantická) podívaná plná WTF momentů, kde si říkáte, že tohle snad režisér mohl natočit jedině pro lidi s vadou zraku, pozornosti či nějakou mentální poruchou. Konec hlášení. PS: Jistota v podání hudebního doprovodu Hansem Zimmerem se v několika posledních snímcích vytrácí. Hudební motiv je nevýrazný a poměrně sterilní a ne nepodobný předchozí tvorbě. PPS: vysvětlete někdo Webbovi, že pokud nechá Elektra mizet a zase objevovat, kde se mu zachce a skáče do/ze zásuvek a jiných elektrických zařízení jako čert z krabičky, působí pak trochu nedomyšleně scéna, kde do něj uprostřed elektrárny najede auto a on omdlí. Snažil se u toho režisér aspoň trochu přemýšlet? Tohle by vycucalo z prstu i 5leté dítě. Čekal bych trochu víc od filmu, jehož rozpočet překračuje 200 milionů dolarů (na naše cca 5 miliard).

Následník (1973)

Pokud za nudu považujete film, kde dva chlápci několik minut střílí do obrazů neschopni trefit svůj cíl (Belmonda a jeho společníka) a posléze je Belmondo zasáhne na první pokus granátem do vedlejšího věžáku, snímek si nepouštějte. Film je totiž těchto wtf momentů poměrně plný. 55%

Skladiště 13 (2009) (seriál)

Ač nápad zajímavý, herecké výkony značně tristní, hlavní postavy vesměs nesympatické, CGI nevalné kvality a po pár dílech Vás zápletky jednotlivých dílů přestanou bavit. Co víc si nepřát. 43%

Humor je vážná věc (1964) (TV film)

Zvláštnost nad zvláštnost. Po přepnutí na "pořad" jsem měl pocit, že koukám na sci-fi, můj zájem se zvedl a nechal se nést představou, co se bude dít dál... a ono to mělo být o humoru. Zvláštnost podání do sebe něco má, ale vesměs to vychází do prázdna. 55%

Nezdolný Everest (2006) (seriál)

Ač nemám s horolezectvím žádné bližší zkušenosti, představují některé scény jedny z nejsilněji podaných zážitků, se kterými jsem se měl tu čest v dokumentární tvorbě setkat. Za vše mluví krátké shrnutí ve finální epizodě, kde několik týdnů po ukončení natáčení ukazují horolezci prsty na rukou, které jim museli amputovat kvůli omrzlinám či horolezce procházejí okolo svých mrtvých kolegů, kteří to prostě nezvládli. Hodnocení za 1. sérii 83%

Applikace (2014) (pořad)

Layout pořadu je velice vyvedený a podle mého divákovi přináší přesně to, co má. Kdo zná Mikoláše z časopisu SCORE, toho jeho humor nemůže překvapit. Navíc je cílovka tohoto pořadu jasná. Nápověda: senioři s fofr klackama to nejsou. Za mě dobrý. 70%

Americký chopper (2003) (pořad)

Nejlepší reality show minulosti, současnosti a snad ne i budoucnosti. 83%