Asijský teror (2010) odpad!

Do Asie snad raději opravdu jenom za SHEMALEkama, hrůza, děs, běs 25%

Noe (2014)

Poměrně nevděčné téma, které nezapadá do škatulky filmů dostupných pro široké publikum (typu Rivalové, Shawshank a jim podobní). Právě ale tato neprvoplánovost (nehraju na oskary za všech okolností) a nekonvenční pojetí snímku je asi nejsympatičtější. Vizuální stránka filmu je pak vynikající. Například scény se siluetami, vývoj života a zrychleně tekoucí voda jsou neskutečně podmanivé a mají v sobě skrytý podtext jako spousta jiných scén. Jeden příklad za všechny: dlouhou dobu jsem nemohl přijít na chuť vykreslení Neomovi role masového vraha, který je lačný po smrti dětí. Když se nad tím člověk zamyslí trochu víc, odráží se v tom docela přesně chování náboženských fanatiků, kteří dokáží obětovat své bližní (pro ně) pro větší věc. Herecké výkony ústřední dvojice Russella Crowea a Jennifer Connelly standardně na vysoké úrovni. 73%

Neznámí vetřelci (2008)

Překvapující asi stejně jako když holce sundáte podprsenku, čekáte obrovský prsa, ale v podprsence najdete místo toho schovaný ponožky a pod nimi lentilky pod kobercem. V tomto případě je to ovšem myšleno v dobrém slova smyslu (mikropodprda a megaprsa). Pokud filmu odpustíte jeho béčkovost, tak si v rámci možností odnesete poměrně kvalitní podívanou. 61%

Šifra mistra Leonarda (2006)

Režírovat knihu, která je světovým bestsellerem a je tak obsáhlá, že by to dalo na x sérií je téměř vždy špatný nápad. Oproti knize ohlodané až na kostřičku malé surikaty. Dějové pořád zajímavé, ale jak to tak bývá, ze surikatího skeletu není film živ, po zhlédnutí bude tak divák (a to víc čtenář knižní předlohy) spíše hladov po něčem větším. 56%

Katastrofální dovolené (2010) (seriál)

Čumět na video, který by normálně trvalo 15 vteřin přes 15 minut nikoho normálního nemůže bavit. O to víc (podotýkám, že psy mám rád), když jde o kutálejícího psa. 35%

Válka světů (2005)

Zmíním jenom jedno (zbytek je zde okecán dostatečně), mít za děti tyhle dva zkurvený zmrdy, který se chovaj tak iracionálně a hystericky, až to bolí, sedím za dvojnásobnou vraždu. Zbytek lepší průměr 67%

Drive Angry (2011)

Sice to je šílená píčovina, ale má to zvláštní koule, z kterých stříká nějaká neidentifikovatelná šťáva (bez dvojsmyslů), která člověka neustále udržuje v pozornosti. Navíc mě Cage ve filmu nesere tak jako obvykle, což je snad plus filmu největší. Když tomu připočtu neuvěřitelně šukézní Amber Heard, musím být spokojen a těch 63% dát.

Titanic (1997)

Nebýt silného tématu, zůstala by naprosto tuctová romantická zápletka. Zpracování sice výborné, ovšem nemohu se zbavit hořkosti z tvrdé vypočítavosti, kalkulu a účelnosti zvoleného tématu Cameronem. Jeden velký plus to má, zviditelnila se poměrně neznámá herecká hvězda Leonardo DiCaprio (v té době mnou nenáviděná). 76%

Kiss Kiss Bang Bang (2005)

"Jaký si mám vzít rukavice (na úklid mrtvoly), nějaký speciální? Ano... srnčí!" Jestli Vám vyhovuje tenhle styl humoru, budete film milovat stejně jako já, ostatní budou spíše rozčarovaní, i když... 83%

Poslední Azték (2006) (TV film)

Ač má dokument velice zajímavou tématiku, kvalita je srážena pro mě velice divným komentátorem/průvodcem, u kterého to vypadá, že má chvilkami větší vztah k pivu a alkoholu než k celé aztécké kultuře.