Gran Torino (2008)

Pocitově rozebírajíc po svém závěru stejně jako Nolanůn Počátek. Nechtělo se mi mluvit, byl jsem nadšen. Jeden z filmařských vrcholů hollywoodského veterána Clinta Eastwooda. 92%

Gladiátor (2000)

Russel Crowe prokazuje, že se dokáže prosadit asi opravdu v jakékoliv roli a člověk mu to bude zobat jako z navijáku. 88%

Pán prstenů: Společenstvo Prstenu (2001)

Kouzelné, výpravné, audio-vizuálně podmanivé, ve své době obrovské. Jak jsem velikým zastáncem klasických kin (Světozor, Bio OKO, Atlas, Lucerna a jim podobné) je v tomto případě nutnost pro plný filmový požitek vidět film v MULTIKINĚ, ideálně pak v IMAXu. Prvně viděno v Praze a následně trutnovském kině. A většina scén, kdy jsem v Praze vrněl blahem jako vibrátor mojí přítelkyně, byla pak trutnovském poloviční. Vibrátor tam byl pořád, ale už měl značně vybité baterky. Za první díl, který je teprve rozjezdem a přípravou na další díly dávám 90%

Forrest Gump (1994)

Robert Zemeckis se s tímto filmovým počinem opravdu vytáhl. Řekněte sami, kdo by neznal Foresta. Naprostý kult, který nesnese většího srovnání. Forest jako běžec, voják, ping pongista... zbytek si doplňte podle libovůle. 91%

Dredd (2012)

Karl Urban se pro tuto roli snad narodil. Jako sci-fi fanoušek jsem naprosto spokojený. Droga nechající prožit vteřinu jako kdyby šlo o několik hodin taky super nápad. Lena Headey v roli padoucha též super. Škoda jen, že nebude pokračování. 79%

Okresní přebor (2010) (seriál)

Na českou novodobou tvorbu neskutečně kvalitní počin se spoustou nezapomenutelných postav a scén. Typicky české archetypy a poměry na vesnice vystihuje jako málo co (ač jsem rodilý Pražan, část dětství jsem vyrůstal na malé vesnici a mohu tak víc než dobře posoudit). S každým dílem zraje jako víno. Vetchý pak v roli cholerického trenéra je naprosto vynikající. Jednou bude kult. 91%

Saw: Hra o přežití (2004)

Ve své době nevídaný počin, o kterém jsme nespočetněkrát kecali u piva. Též počátek téměř nekonečných pokračování, kdy každý díl obrátil díl předchozí neuvěřitelným twistem úplně naruby. Pokud bych měl hodnotit jako průměr za všechny filmy, budu oscilovat někde kolem 50%. Jako první díl této "série" definující pravidla tohoto sub žánru však míří hodně vysoko. 86%

Četník v New Yorku (1965)

Stále se stéble chytá a nějak po celou dobu filmu se mu to zuby nehty daří. 3,5*