• Krátkometrážní

Děda je lotr (2016)

Nechutná oplzlá pitomost, ale pořád stylovější, než všechny ty "pařby kdesi". Já rozhodně nejsem příznivcem šílených rádobyvtipných fekálních komedií, které tak baví americké puberťáctvo, a nelíbí se mi ani "suprapřekvapivé" zvraty křečovitě vytvořené na úkor příběhu, který jinak dával docela smysl. Scénáristovi bych za ty logické díry utrhla hlavu. Nicméně - čekala jsem to horší. Mnohem horší. Jednu hvězdičku nechávám za příběh a za to, že si udržel aspoň zdání nějakého smyslu. Druhou dávám za Efrona a za to, že nehraje dokonalého sladkého chlapečka v pozitivním slova smyslu. Třetí je za De Nira, protože ten jeho ksicht prostě většině filmů dost pomůže. Dalo se to... 51%

Prodloužený víkend (2013)

Labor Day je jemná romantika s výborným hereckým obsazením, Kate Winslet je úžasná jako vždycky a z Joshe Brolina jsem měla smíšené pocity a občas husinu, přesně tak, jak to mělo být. Příběh je velmi lidsky podaný a neobsahuje žádné výrazné logické díry nebo nesmysly v charakterech a jednání postav. Zlomená a životem zklamaná Adele, která je závislá na jediném muži zbývajícím v jejím životě - svém synovi - samozřejmě podlehne kouzlu Franka, je to totiž prototyp muže, jakého potřebuje: spolehlivý, věrný, pevný ve svém slově a šikovný v práci... Rozhodně se nejedná o lenocha, jakého má doma většina žen - schopného trávit celé dny v horizontální poloze na gauči u piva a fotbalu. Nedá se ani divit, že se ochranitelský Frank do plaché Adele taky zamiluje a jiskření mezi nimi je cítit i skrz obrazovku. Ale nejvíc se mi líbilo, že děj nebyl předvídatelný. Vůbec jsem netušila, jak to vlastně dopadne, jestli Henry zradí, jestli je někdo odhalí nebo jestli se útěk navzdory pravděpodobnosti opravdu povede... bavila jsem se. Fakt. 79%

Ant-Man (2015)

Po zhlédnutí filmu jsem tady připíchla čtyři hvězdičky, ať však přemýšlím jak přemýšlím, nemůžu si teď vzpomenout, za co byla ta čtvrtá. Ant-Man je příjemný marvelovský kousek, který nabízí zase něco trochu jiného než třeba Avengers, přesto se snaží do tohoto komplexu nějakým způsobem zařadit. V tom ale vidím kámen úrazu a jsem vážně zvědavá, jak si Marvel poradí s tímhle novým rozměrem v kontextu dalších filmů. 60%

Král džungle 2 (2003)

Jakožto nepokrytý zastánce prvního Džordže z džungle a jemných dětinských parodií musím konstatovat, že toto bylo i na mě silné kafe. Úspěch jakéhokoli pokračování je velkou neznámou, ale pokud nejsou k dispozici ani herci z prvního filmu, ani geniální nápad, ani slušný režisér a scénárista, výsledek bude zákonitě stát za pár plesnivých kokosů. Tohle byl zkrátka jeden velký omyl... Ale stanou se i horší věci. 20%

Centurion (2010)

Snaha o syrovou brutalitu se v některých ohledech vyplatila, divák může být i spokojen - zejména pokud nic jiného od filmu neočekává. Jinak se ale jedná o poměrně plochou story, která nemá výraznějšího emocionálního dopadu na nikoho kromě fanoušků Olgy Kurylenko, když svoji anorektickou favoritku povzbuzují v posledním zcela vyrovnaném souboji s perfektně vycvičeným římským důstojníkem v nejlepší formě. Ano, byla jsem trochu zklamaná, ale člověk nemůže chtít dalšího Gladiátora každý den, že? 58%

Longwoodská legenda (2014)

Přemýšlím, jestli jsem někdy viděla horší film. Herecké výkony by se daly ještě odpustit s tím, že se jedná o béčko a na zakoupení lidí, kteří umí aspoň trošku hrát, prostě nebyly peníze. Co ale neprominu, je scénář. Taková debilita! Jedno klišé mlátí druhé přes hlavu kýčovitými kecy, postavy jednají naprosto nelogicky a dokonce i samotný přízrak černého rytíře je reálnější než většina nastíněných situací. To už ani nebylo k smíchu... Jednu hvězdičku nechám za to, že mě ten film urážel aspoň v pěkném prostředí. 11%

Triangle (2009)

Sama jsem překvapená, jak moc se mi tenhle smyčkový horůrek líbil. Rozjezd byl poněkud pomalejší, ale jak to postupně všechno do sebe zapadalo, začalo mě mrazit v zádech - a to je efekt, který od hororu vyžaduju. Když mi došlo, jak to všechno skončí, bylo mi z toho fakt mizerně na duši... a ten pocit se držel poměrně dlouho i po skončení filmu. Tak to má být! 80%

Loď duchů (2002)

Předvídatelná pointa je globálním ničitelem hororů, proto si vážím jednoho každého, který mě z nějakého důvodu překvapí. Tenhle to bohužel neudělal. Jedná se o standardní duchařinu, která je sice pohádkovější, než by měl horor být, mně se ale líbí lodní prostory a celkově zkoumání starých věcí, takže v podstatě jsem na to i přes určitou naivitu koukala ráda. Akorát mě naštvalo, že to dopadlo tak, jak jsem čekala... No, i přesto - viděla jsem už MNOHEM větší kraviny. 59%

Labyrint: Zkoušky ohněm (2015)

Co se tam vlastně děje? Dokud mi to někdo nevysvětlí tak, aby počínání těch několika děcek a impéria Z.L.S.N. dávalo smysl, odmítám se na tohle dívat jako na plnohodnotný film. Na druhou stranu bylo to jejich pobíhání poměrně oddychové a hezky se u něj přemýšlelo nad jinými věcmi, takže když pominu prozatímní hloupost námětu, film mě neurážel. 50%

Labyrint: Útěk (2014)

Kdybych brala první díl Maze Runnera jako samostatnou jednotku, vsadila bych boty (ale nějaký šeredný, který nemám ráda, pro jistotu), že pan Dashner prostě vzal Lukjaněnkovy Rytíře čtyřiceti ostrovů, trochu je poupravil, aby ho nemohl nikdo nařknout z krádeže námětu, a splácal dohromady. Sága se naštěstí z labyrintu dostane poměrně brzy a pak už se vydává svojí vlastní cestou, což můj názor trochu zachraňuje. Přesto ale je zpracování příliš dětské, logika počínání zatím odtajněna nebyla a já jsem z filmu jako takového docela zklamaná. 54%