Pouť - Přijela pouť (2018) (série)

Takový mišmaš mezi komedií a dramatem. Kdyby se to více vymezilo k jednomu žánru, tak by to bylo lepší, takhle člověk neví, jak k tomu přistoupit.

Avenue 5 (2020) (seriál)

Když v roce 2020 přišla řada nových komediálních seriálů, mezi něž patří i tento či Jednotky vesmírného nasazení, tak mě u prvních řad provázelo spíše zklamání. Zřejmě jsem nebyl jediný, jelikož oba tyto seriály byli zrušeny poměrně záhy, už po dvou řadách. Avenue 5 se od začátku patlá od ničeho k ničemu, Laurie je tu z hlediska humoru mnohdy odložený na druhou kolej, a hlášky dostávají někteří jeho pochlebovači (Woods, Crichlow). Těšil jsem se popravdě na tradičný břitký Britský humor, ale Avenue 5 v tomto ohledu připomíná spíš takové ty klasické USA odpolední srandičky na uvolnění, u kterých nemusíte moc přemýšlet. Pokud nečekáte nic světoborného a náročného, tak vás Avenue 5 asi jakž takž uspokojí, já zůstávám po konci serálu tak někde mezi. Není to úplný průšvih, ale z námětu se dalo vytřískat mnohem více, a seriálu by také určitě slušel větší rozpočet, aby mohl prodat i nějaký ten vizuál.

Putování s párou (2020) (seriál)

Jako zapřísáhlý šotouš pochopitelně nemohu jinak. Takových akcí jsem absolvoval již nepočítaně.

Nezapomeň na mě (2010)

Zdrcující a nečekaný závěr, během minuty film dokázal otočit o 180°.

Cobra - Season 1 (2020) (série)

První série začne poměrně zhurta, a rovnou nás vrhne do centra dění. Možná bych i ocenil nultou sérii, kde by se více řešili příčiny a chystání se na katastrofu. Z postav to zatím nejvíce táhne sympatický Richard Dormer, který hraje správného klaďase, který se snaží za každou cenu udělat správnou věc. Klasicky výborný je také Carlyle jako Britský premiér. Uvidíme, jak to bude pokračovat dále, když se zdá, že hlavní problémy jsou na konci série již zažehnány.

Cobra (2020) (seriál)

Do Koronavirové krize seriál jak dělaný. První série popisuje chování vlády v nouzovém stavu a také chování obyvatelstva. Pěkně se dá vidět chování různých typů obyvatelstva. Stejně tak lze vidět i různé situace, které se opravdu dějí i ve skutečném světě, a to i v ČR, jako je snaha opozice o získání moci, a potlačování jednotlivých vládních rozhodnutí.

Máme rádi Česko (2013) (pořad)

Česká verze pořadu, která mi příjde o trochu horší, než slovenská. Zvláště díly s Dolanským, který se do tohoto typu pořadů vůbec nehodí, nebyli moc zdařilé. Zatím nejlepší série jsou ty nejnovější, kde je druhým kapitánem Kotek.

Milujem Slovensko (2013) (pořad)

Slovenská verze pořadu, která mi příjde o něco lepší, hlavně v sériích, kde jako kapitáni účinkují skvěle sehraní Dangl a Banášová (Vinczeová). Díly s Kašperovou a Šokem jsou o něco horší... Nikodýmovo moderování je taktéž velmi zábavné.

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

Dokonalost sama! Twin Peaks je nepřekonatelný klenot televizní tvorby, jehož příběh je extrémně nadčasový, a nikdy nezestárne. Příběh o Lauře Palmerové a o tom, co se stalo po její smrti je vrcholem televizní tvorby, který sice nezaujme každého, ale kdo se do něj dokáže ponořit, tak bude nad spletitým systémem postav, zvratů, vztahů přemýšlet ještě dalších 25 let. Nedílnou součástí je výborná Badalamentiho hudba, která je v podstatě samotná uměleckým dílem a skvěle podtrhuje jednotlivé scény a postavy. Jeden z malá seriálu, které jsem během jednoho roku vícekrát, ale zrovna tady je to potřeba, protože pochopit všechny střípky v Twin Peaks na jeden pokus, to se vážně nedá... Nedovedu si ani představit, jaké to muselo být, čekat 25 let na pokračování. https://www.youtube.com/watch?v=khMlcTE7lw8&t=154s | https://www.youtube.com/watch?v=Z30zg9a5M5k | https://www.youtube.com/watch?v=0kv0gvFWgSs | https://www.youtube.com/watch?v=yBZYRl90bos | https://www.youtube.com/watch?v=_ztFSbMb9-w |

Atlas mraků (2012)

Velmi nedoceněný film, který si z nějakého důvodu neodnesl žádného Oscara, a ba co víc, ani na žádného nebyl nominován :O Přestože práce s maskami je zde geniální, a i dalších pár nominací by se určitě dalo najít. Krásné propojení příběhů napříč časem pomocí stejné skupiny herců. Někomu může přijít neúnosná délka, ale věřte, že pro pořádně zapojení se do příběhu je to tak akorát.