Na stojáka (2004) (pořad)

Kvalita pochopitelně stojí a padá na tom, jaké máte oblibené baviče, a jaká je jejich frekvence vystupování. Za mě podařený koncept, kde většina vystupujících patří ke špičce v daném oboru.

Osmý smysl (2015) (seriál)

Atlas mraků rozvinutý do seriálové podoby, a místo několika časových linek tu je rozmístění postav v jednom čase po celém světě. Bratři Wachowští, teda sourozenci, vlastně sestry... přidají nezbytnou dávku LGBT propagandy, která tu ale oproti mnoha jiným seriálům nepůsobí nijak rušivě. Velmi podmanivá hudba od Johnnyho Klimeka je také velkým plus, stejně tak i sympaticky napsané postavy a originální hlavní příběh, který nenechá diváka chladným a podaří se mu ho udržet u obrazovky po celé dvě série.

Hannibal (2013) (seriál)

Fuller tady pomocí psychadelické hudby a obrazů stvořil pro někoho opravdu těžce stravitelné dílo, které krom zmíněného také staví na výborných výkonech ústřední dvojice Dancy - Mikkelsen. Mads tu předvádí jednoznačně nejlepší výkon kariéry a zároveń i jeden z nejlepších výkonů v seriálech v tomto desetiletí. Velká škoda, že si seriál nikdy nenašel široké publikum, a tak musel odejít ze scény už po třech sériích.

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

To nejlepší z Hobití trilogie. V rámci trilogie určitě nejvěrnější předloze, což je znát i na výsledku. A jako třešnička návrat starých známých z PP

Pán prstenů: Návrat krále (2003)

Vrchol trilogie a kinematografie vůbec. Dosud nepřekonaný filmový král, kde se spojili všechny prvky filmové tvorby do nejlepšího díla všech dob.

Desatero hříchů - Nositel neštěstí (2019) (epizoda)

Na to, že má série 6 dílů, tak jsem čekal větší spád. Vedlejší vztahové a rodinné linky hlavních kriminalistů zatím rušiví a nadbytečné.

Desatero hříchů - Kořeny (2019) (epizoda)

Zatím jsem znal Finsko hlavně prostřednictvím F1 a zimních sportů, takže tohle byla vlastně pro mě premiéra Finské tvorby. Některé věci ohledně komunit a náboženství ve Finsku jsem si tak musel dohledávat. První díl převážně představil jednotlivé představy a ukázal atmosféru severského městečka.

Vo štvorici po Slovensku (2012) (pořad)

5*je hlavně za první sérii, která je na 10*, je geniální, a považuji jí v rámci TV zábavy za jednu z nejlepších věcí, které jsem viděl, jelikož jsem se smíchy válel skoro po celou její dobu. Čtveřice chalanů Jakab + Kemka + Latinák + Miezga tady ve své sehranosti dokázala předvést to nejlepší v rámci svého humoru, který praktikují na slovenských obrazovkách již mnoho let. __________________________________________________________________________________________________ Škoda jen, že v dalších sériích se už Dangl klasicky utrhl ze řetězu, a začal do formátu cpát různé další věci jako trpaslíky, po zrušení Partičky také hry z ní, které sem vůbec nepasovali, a taky humorné situace už působili oproti první sérii dost uměle.

Kriminálka Las Vegas (2000) (seriál)

Jednu dobu jsem měl pocit, že v USA diváci sledují jen kriminálky a wrestling. Wrestling je úplně mimo mě, ale v záplavě kriminálek se mi podařilo oblíbit asi jen tuto. Další odnože už mě nikdy nechytly, ale do Las Vegas jsem se z nějakého důvodu vždy rád vracel, ať už kvůli Grissomovi, Sáře, Nickovi a dalším, kteří to táhli po většinu seriálu. Z jednotlivých případů si určitě nejvíc vybavím Miniaturového vraha, ale i některé další epizodní případy či menší role (ohromné množství hostujících hvězd) se nedají zapomenout. Výborně zpracovaný proces řešení případu, který určitě ovlivnil televizní kriminálky na mnoho dalších let. PS: + za zabití Biebra

Bídníci (2012)

Dříve jsem muzikály moc nemusel, ale tenhle film u mě na ně dost změnil názor. Těžko říct, jestli mám raději tuhle verzi, nebo tu s Neesonem a Rushem, ale ve výsledku to bude asi remíza, kdy obě mají hodně co do sebe. Jackman je tu výborný, a klidně by se místo hraní mohl živit třeba operou. Nejlepší písně: One day more: https://www.youtube.com/watch?v=Sv-BxH3SVS8 Do you hear the people sing?: https://www.youtube.com/watch?v=ojoC-Kbzpo8 Look down: https://www.youtube.com/watch?v=Gk2WMoxqNQ0