Dylan Moran: Off the Hook (2015)

Mal som tú česť vidieť toto predstavenie naživo v Bratislave a oproti tomu mi tento záznam prišiel o poznanie slabší. Dylan sa mi zdal nervózny, nesústredený a rozhodený. Samozrejme, niekoľko momentov bolo skvelých a celkovo bolo príjemné sledovať a počúvať ho, ale aj keď sa odosobním od toho, že naživo je všetko intenzívnejšie, považujem jeho show v Bratislave za o triedu lepšiu a vtipnejšiu, než túto Londýnsku.

Batman: Návrat Temného rytíře, část 1. (2012)

Nerozumiem, prečo musela byť polovica filmu televízne noviny, prečo je plný klišé a nelogickostí a prečo sú tí mutanti takí nudní. Dúfam, že druhý diel dozná reputácie komiksu. Za mňa sklamanie, jediná zaujímavá línia bola Batmanova psychologická, aj keď scénky ako spomína na rodičov som videl už asi tristo tisíc krát. Fakt to nejde bez toho? 6/10

Grandhotel Budapešť (2014)

tak tento ma minul na kilometre. forma>obsah, navyše chladné, formátom 4:3 zbytočne obmedzujúce a božemôj, hipsterské od päty až po posledný vlas na hlave. herecký potenciál extrémne nevyužitý. vtipné asi ako toto hodnotenie. dakujempekné.

Pryč od pece (2013)

herci top, hudba super, koniec silný. ale slimačie tempo, zbytočná dĺžka a absencia emócií ťahá túto žánrovku o niečo nižšie. stále ale nadpriemer...

Matka a syn (1997)

pozitíva: výtvarnosť, herci, poetika, citlivé spracovanie, dĺžka / negatíva: absencia deja, extrémne pomalé tempo, miestami až príliš nezáživné

Temný případ (2014) (seriál)

po štvrtej pálim plné! //dopozerané, tlieskam, klaniam sa, uctievam.

Bruno (2009) odpad!

jeden z troch filmov v mojom živote, ktoré som jednoducho nedokázal dopozerať do konca. cohenov humor mám rád, ale toto je extrém, pri ktorom sa hanbím zaňho, za seba a za všetkých zúčastnených.

Nejvyšší nabídka (2013)

komponovanie zaberov na stred nieje umenie, ale lahka mechanicka robota. scenar zlozeny z dvoch rovnakych postav, niekolkych scen pozliepanych velmi nesikovne dokopy nieje kvalita ale pokus o nu. a natahovany koniec filmu nieje trefnou katarziou, ale ocakavanym, predvidatelnym vyustenim jedneho precenovaneho filmu. zachranili to herci, aj ked kasting Claire podla mna nevysiel, kedze popri Virgilovi vyzerala ako vnučka a dedko. toť vše

Darkman (1990)

Darkman sa naozaj ťažko hodnotí. na jednej strane naivný, jednouchý príbeh plný klišé, strašne prehrávajúci Neeson, zlé efekty, priemerné akčné scény a pomalé tempo. na strane druhej feeling Evil Dead, humor, strašne prehrávajúci Neeson a vlastne aj fakt, že je to celé také zlé, až je to dobré. a posledná scéna. 50 percent, ale dam to za tri.

Into the Mind (2013)

vizuálne, hudobne a temporytmicky strhujúci, nenadchol ma akurát koniec. a dej mohol byť prepracovanejší, aj keď o ten v dokumentoch príliš nejde...

Časové pásmo bylo změněno